توضیحات

اغلب شما بازی یا برنامه را به دلیل عدم وجود یک یا چند سیستم عامل، راه اندازی مجدد سیستم عامل و تمام اجزای آن را اجرا نمی کنید؟ برای شما ایجاد شده است کمی از ابزار، که به راحتی خودکار نصب و راه اندازی اجزای اصلی بدون آن را سخت است برای معرفی بازی PC. به طور پیشفرض کامپوننت هایی که نصب شده اند انتخاب شده اند.

سازنده پیشنهاد تنها اجزای سازنده برای نصب که سازگار با سیستم عامل که در آن راه اندازی شده است. اندازه سیستم عامل تعیین می شود، و نصب آن مربوط به آن کامپوننت است. نصب سیستم خود را مجددا راه اندازی مجدد سیستم اگر لازم است برای اجزای سازنده.

DirectX

  •   برای اجرای بازی های سه بعدی نیاز است که Direct X را نصب کنید، در صورتی که نسخه ی نصب شده قدیمی باشد، ممکن است اصلاٌ بازی اجرا نشود! معمولاً به همراه سی دی های بازی نسخه مورد نیاز همان بازی نیز عرضه میشود

 

Microsoft.NET Framework

  •  یا چارچوب دات‌نت یک فناوری نرم‌افزاری شامل چند زبان برنامه‌نویسی است که از مایکروسافت ارائه شده است. یکی دیگر از ابزارهای ضروری که پس از نصب هر ویندوز نیاز است، راه‌انداز فناوری NET Framework. می‌باشد.

Windows Media Video 9 VCM

  • ر صورتی که بخواهید فیلم تماشا کنید و یا اینکه به موسیقی گوش دهید، کدک‌های صوتی و ویدئویی را در هر سیستمی نیاز خواهید داشت و یا اینکه در این مورد، ویرایش چندرسانه‌ای باید بر روی کامپیوتر به اجرا درآید. فشرده سازی استریم‌های ویدئویی به منظور دستیابی به بهترین کیفیت نیز مستلزم برخی نرم‌افزارهای ویژه‌ای نظیر Microsoft Windows Media Video 9 VCM است.

OpenAL

  • خفف (Open Audio Library) یک API صوتی مولتی پلتفرم و ساده میباشد.

Rapture3D

  • با گزینه های پیشرفته تر. با استفاده از آن در بازی ها می توانید به آسانی تعیین کنید برای مثال اگر در آن قرار دارد و یا در صورت وقوع انفجار رخ می دهد و غیره.

NVIDIA PhysX Legacy

  • سیاری از بازی ها به عنوان مکمل همچون DirectX استفاده میگردد شاید شما هم در مواقعی با خطلای اجرای بازی به شکل physxloader.dll مواجه شده باشید که نشان دهنده نیاز بازی به این برنامه جهت اجراست
  • و....