توضیحات

JetBrains DataSpell یک IDE جدید توسط JetBrains بوده و بطور خاص برای کسانی که درگیر تجزیه و تحلیل داده های اکتشافی و نمونه سازی مدل های ML هستند، طراحی شده است. این نرم افزار تعامل نوت‌بوک‌های Jupyter را با کمک کدگذاری هوشمند زبان های پایتون و R در یک محیط ارگونومیک نظیر PyCharm و بسیاری از ابزارهای داخلی دیگر، ترکیب می‌کند.

ژوپیتر نوت بوک (Jupyter Notebook) یک برنامه اوپن سورس تحت وب است که به شما امکان ایجاد و به اشتراک گذاری اسنادی حاوی لایو کد، معادلات، مدل های ویژوال و تکست بوک را می دهد. کاربرد آن تمیز کردن و تغییر داده ها، شبیه سازی عددی، مدل سازی آماری، ویژوال سازی داده، یادگیری ماشینی و غیره است.

یکی از ویژگی های مهم نرم افزار JetBrains DataSpell، پشتیبانی از ژوپیتر نوت بوک های محلی و راه دور است. دقیقاً همانطور که از نوت بوک های مبتنی بر وب سنتی استفاده می کنید، می توان با آنها درست در داخل IDE کار کرد. مزیت اصلی نسبت به Jupyter یا JupyterLab این است که با DataSpell، دستیار کدنویسی هوشمند و بسیاری از ویژگی های دیگر ارائه شده توسط یک IDE کامل را دریافت می کنید. DataSpell از حالت فرمان Jupyter، بیشتر میانبرهای استاندارد، Markdown و LaTeX و خروجی های تعاملی پشتیبانی می کند. برای اسکریپت‌های پایتون و R، این نرم افزار به شما این امکان را می‌دهد تا همه اسکریپت‌ها یا بخش‌هایی از آنها را اجرا کرده و خروجی‌ها را به صورت تعاملی و راحت مرور کنید.