مورچه

همراه ما در تلگرام باشید!

عضویت گروه عضویت کانال

آخرین پست های 24 ساعت اخیر

آخرین ارسال های انجمن

پچ امنیتی ویندوز برای رفع مشکل پردازنده‌ها (KB4056892)

  ۹ اردیبهشت ۱۳۹۷

  پچ امنیتی ویندوز برای رفع مشکل پردازنده‌ها (KB4056892)

  پچ امنیتی KB4056892 به منظور رفع مشکل حفره های امنیتی به وجود آمده برای پردازنده های دو شرکت AMD و Intel توسط شرکت مایکروسافت برای سیستم عامل های این شرکت ارائه شده است.

  توضیحات پتچ امنیتی KB4056892 

  با نصب پچ امنیتی ویندوز KB4056892 می توان جلوی حفره امنیتی Meltdown را گرفت اما همچنان حفره امنیتی Spectre وجود خواهند داشت.

  اخیراً محققان امنیتی در طی گزارشی اظهار داشته‌اند که طراحی پردازنده اینتل درهایی را برای دستیابی به اطلاعات سیستمی حساس باز گذاشته است و به‌این‌ترتیب میلیون‌ها دستگاه در جهان در معرض خطر جدی قرار دارند. پس از گزارش این خبر، مشخص شده است که پردازنده های شرکت AMD نیز از این حفره امنیتی خطرناک بی نصیب نمانده اند.

  چند روزی است که حفره امنیتی پردازنده های شرکت اینتل در تیتر اخبار بسیاری از خبرگذاری های معتبر مشاهده می شود. این موضوع به خودی خود آنقدر بزرگ بود که تنها در عرض چند ساعت موجب افت شدید سهام شرکت اینتل شد، اما پس از انتشار این خبر مشخص شد که این باگ امنیتی تنها متعلق به پردازنده های اینتل نبوده و می تواند پردازنده های AMD و معماری ARM را نیز تحت تأثیر قرار دهد. با مشخص شدن عمق فاجعه، گوگل به یاری اینتل، AMD و ARM آمد و همکاری خود را با مهندسان سازنده پردازنده این سه شرکت آغاز کرد.

  مایکروسافت اعلام کرده است که استفاده از بروزرسانی های امنیتی بدون تردید باعث کاهش راندمان خواهد شد، با این حال سیستم هایی که از پردازنده های اسکای لیک یا جدیدتر اینتل استفاده می کنند شاهد تغییر محسوسی نخواهند بود اما پردازنده های قدیمی تر با مشکلات بیشتری روبرو می شوند. پردازنده رایانه شما پس از نصب این بسته امنیتی ممکن است دچار افت در عملکرد حدود 3 تا 30 درصد شود.

  سوالی دارید؟ انجمن مورچه سریع‌ترین راه به پاسخ رسیدن شماست!

  1. نظرات می بایست در رابطه با موضوع پست باشند.
  2. نظرات به صورت فینگلیش تایید نخواهند شد.
  3. جهت مطرح کردن سوالاتی در رابطه با رفع مشکلات نرم افزاری، از انجمن سایت استفاده کنید.
  4. درخواست کرک یا فعالساز رسیدگی نخواهند شد و بهتر است از انجمن سایت استفاده نمائید.
  5. نظرات پس از تایید، نمایش داده خواهند شد.
  قبل از ارسال نظر، توضیحات بالا را کامل مطالعه کرده، سپس اینجا کلیک کنید.

  پاسخ شما:

  برچسب ها

  مطالب مرتبط