توضیحات

Windows 11 نام جدیدترین نسخه از سیستم عامل محبوب ویندوز شرکت مایکروسافت می باشد که به تازگی پیش نمایشی از آن منتشر شده است. در این نسخه از سیستم عامل ویندوز، نمایی تازه از منوی استارت و رابط کاربری بسیار زیبای آن ارائه شده است که آن را می توان رنگ و لعابی تازه به سیستم عامل ویندوز 10 به شمار آورد. از نظر بصری، بزرگترین تغییر در ویندوز 11، منوی تسک بار آن است. چینشی مشابه به سیستم عامل مک همراه با انیمیشن های زیبا در هنگام Minimize, Maximize و Restore کردن پنجره ها با رابط کاربری ساده اما جذاب. علاوه بر اینها، آیکون های دسکتاپ نیز بروزرسانی شده اند و به زیبایی دسکتاپ افزوده اند.

بالاخره و پس از مدت‌ها گمانه زنی ها در ابطه با سرنوشت ویندوز 10، نسخه جدیدی از سیستم عامل ویندوز ارائه شده که بخش اعظمی از تغییرات آن، مربوط به رابط کاربری آن است. سیستم عامل Windows 11 را می توان نسخه ای ساده شده از ویندوز 10 دانست که مایکروسافت در حال توسعه آن است. بخش قابل توجهی از تغییرات تجربه کاربری یا UX این سیستم عامل، از پوسته ویندوز ۱۰X الهام گرفته شده و در واقع نسخه ۱۰X این سیستم عامل با نام Windows 11 به بازار ارائه خواهد شد. 

ویژگی های سیستم عامل Windows 11:

  • طراحی کاملاً جدید رابط و تجربه کاربری (UI/UX) در ویندوز 11
  • استارت منوی جدید و محل قرار‌گیری آیکون‌ها در تسکبار
  • طراحی جدید منوی مدیریت دسکتاپ
  • آیکون ها و والپیپرهای جدید
  • انیمیشن های جدید در هنگام Minimize, Maximize و Restore کردن پنجره ها 
  • و...

سیستم مورد نیاز

حداقل سیستم مورد نیاز:

Processor:1 gigahertz (GHz) or faster with 2 or more cores on a compatible 64-bit processor or System on a Chip (SoC).
RAM:4 gigabyte (GB).
Storage:64 GB or larger storage device Note: See below under “More information on storage space to keep Windows 11 up-to-date” for more details.
System firmware:UEFI, Secure Boot capable.
TPM:Trusted Platform Module (TPM) version 2.0. Check here for instructions on how your PC might be enabled to meet this requirement.
Graphics card:Compatible with DirectX 12 or later with WDDM 2.0 driver.
Display:High definition (720p) display that is greater than 9” diagonally, 8 bits per color channel.