توضیحات

Assetto Corsa Competizione عنوانی در سبک شبیه سازی و مسابقه ای می باشد که توسط استودیو ایتالیایی Kunos Simulazioni توسعه یافته و شرکت 505Games آن را در تاریخ 29 می 2019 برای کنسول های Xbox One, PS4 و سیستم عامل ویندوز منتشر کرد. بازی Assetto Corsa Competizione تحت لیسانس Blancpain GT Series ساخته شده است. یکی از زمینه‌های اصلی فعالیت Blancpain GT Series مربوط به مسابقات خودروهای کلاس GT3 است. ۲۴ اتومبیل برای تجربه بازی در کنار ۱۱ پیست رسمی این مسابقات در دسترس ما قرار می‌گیرند. تمام اتومبیل‌های فصل‌های ۲۰۱۹ و ۲۰۱۸ مسابقات Blancpain GT که شامل اتومبیل‌های مطرحی مثل لامبورگینی هوراکان GT3 و خودرو GTR شرکت نیسان از جمله مواردی هستند که می‌توان از آن‌ها استفاده کرد. پیست‌ها هم شامل نام‌های آشنایی مثل سیلوراستون و نورنبرگ می‌شوند که تجربه رانندگی در آن‌ها همچنان لذت‌بخش‌ است.

به طور کلی از لحاظ کیفیت چه از لحاظ طراحی پیست‌ها و چه توجه به جزئیات اتومبیل‌ها با عنوان درخشانی طرف هستیم. برای طراحی هر کدام از اتومبیل‌ها، مدل‌های واقعی آن‌ها به بهترین شکل ممکن طراحی شده‌است. از لحاظ هندلینگ هم به خوبی وزن، قدرت موتور و شتاب اتومبیل‌‌ها همانند نمونه واقعی آن‌ها به خوبی قابل لمس هستند. هر چند شخصی‌سازی اتومبیل‌ها و تغییر موارد ظاهری امکان پذیر نیست، اما همچنان می‌توان مواردی مثل میزان باد تایر ها و اجزای داخلی اتومبیل‌ها را برای بهبود عملکردشان تغییر داد. یکی از نکات مثبت Assetto Corsa Competizione وجود آب و هوا و چرخش شب و روز به صورت پویا است. هر چند در حالت کریر امکان تغییر شرایط آب و هوایی در دسترس نیست، اما در دیگر بخش‌ها به صورت کامل شخصی‌سازی این بخش در دسترس قرار می‌گیرد. مسابقات در شرایط بارانی به خوبی شرایط مسابقه و هندلینگ را تغییر می‌دهند.

به لطف فیزیک واقعی و توجه فراوانی به مواردی مثل جاذبه و چسبندگی لاستیک ها به سطح آسفالت، به راحتی می‌توان تجربه رانندگی را در گیم‌پلی تجربه کرد. وزن اتومبیل‌ها به خوبی حس می‌شود و ما کاملا بر کنترل اتومبیل‌ها دسترسی داریم. البته این عنوان اصلا برای افراد مبتدی و کسانی که قصد دارند برای اولین‌بار یک عنوان شبیه‌سازی را تجربه کنند، ساخته نشده و کنترل ماشین‌ها و رانندگی در پیست‌ها نیاز به تمرین و آشنایی کامل به تمام اجزای اتومبیل‌ها و مسیر پیست‌ها دارد. هر چند گزینه‌هایی برای آسان تر کردن کنترل اتومبیل‌ها در دسترس قرار دارند، اما این موارد خلاصه می‌شوند به گزینه‌هایی مثل تغییر تعویض دنده به حالت اتومات و یا افزایش پایداری در سطح پیست‌ها و در عمل بعد از فعال کردن تمام این موارد، باز هم با یک عنوان به شدت شبیه‌سازی طرف هستیم.

منبع متن: بازی سنتر

توجه

این بازی فقط بروی کنسول های هک شده قابل اجرا می باشد

تصاویر بازی Assetto Corsa Competizione:

تریلر بازی Assetto Corsa Competizione: