توضیحات

Zombie Army 4: Dead War عنوانی در سبک اکشن و ترس و بقا می باشد که وظیفه ساخت و انتشار آن بر عهده استودیو Rebellion Developments بوده و آن را در تاریخ 4 فوریه 2020 برای کنسول های Xbox One, PS4 و سیستم عامل ویندوز منتشر نموده است. این بازی دنباله بازی Zombie Army Trilogy است که به عنوان یک اسپین‌-آف (Spin-off) از سری Sniper Elite و در قالب یک مجموعه منتشر شده بود. این بازی یک سال پس از شکست خوردن و فرستاده شدن آدولف هیتلر به جهنم رخ می دهد. هیتلر در روزهای پایانی جنگ جهانی دوم در حال شکست بود. نازی‌ها امیدی نداشتند و آخرین تلاش هیتلر، بیدار کردن مردگان بود. مردگان متحرک همه جا بودند و در نهایت، چیزی که در Zombie Army Trilogy دیدیم، این بود که هیتلر کشته شده و به جهنم فرستاده شد. خب حال در Zombie Army 4: Dead War هیتلر مرده ولی ارتشش هنوز همه جا هستند. البته به وقتش، خود هیتلر هم نقش خود را در داستان بازی ایفا کرده و باز هم برایتان دردسر درست می کند.

بازی در شرایطی آغاز می شود که شما می توانید کاراکتر خود را انتخاب کرده و آن را شخصی سازی کنید. زمانی که بازی را آغاز می کنید به صورت پیش فرض، ۴ کاراکتر قابل بازی کردن را مشاهده خواهید کرد که خودِ کارل فیربرن یکی از این چهارتاست. Jun، Boris و Shola سه شخصیت دیگری هستند که می توانند به عنوان کاراکتر شما در طول بازی انتخاب شوند. نکته جالب، این جاست که هر چهار شخصیت یک سری نقطه قوت و یک سری نقطه ضعف دارند. زمانی که بازی آغاز شده، هر کاراکتر فقط می تواند یک Perk داشته باشد. البته با پیشروی در بازی و افزایش Rank خود، می توانید تعداد پرک‌های خود را افزایش داده و در نهایت، در بازی کاراکتر بهتر، قوی تر و کارامدتری را داشته باشید.

اگر ابتدا به سراغ بخش داستانی یا همان Campaign بازی بروید، باید کار خود را از اروپا آغاز کنید. در واقع مرحله ابتدایی بازی در ایتالیا اتفاق می افتد و باید شروع به سلاخی کردن زامبی ها کرده و راه خود را به مقصد باز کنید. همچنین مثل چیزی که در Sniper Elite دیده ایم، در این بازی هم به ازای کشتن هر زامبی به شکل‌های مختلف، مقداری XP دریافت خواهید کرد. همچنین، امکان استفاده از حرکات Melee هم در بازی وجود دارد. صرف نظر از کاراکتری که در اختیار دارید، می توانید زامبی ها را از پشت سر و با استفاده از سلاح سرد خود به قتل برسانید. بازی در ازای انجام کارهایی خاص، به شما پاداش‌های از پیش تعیین شده ای می دهد.

یکی دیگر از وجه تشابه‌‎های بازی با سری Sniper Elite، حضور ویژگی X–Ray Kill Cam است. X-Ray Kill Cam همان زوم کردن دوربین بر روی گلوله شلیک شده و نشان داده شکستن استخوان‌های داخل بدن دشمن است. به لطف این ویژگی، کشتن دشمنان جذابیت به مراتب بیشتری پیدا خواهد کرد، به خصوص اگر از یک اسنایپر برای کشتن دشمنان خود استفاده کنید. عینا مشاهده کردن متلاشی شدن چشم‌، استخوان و مغز دشمنان، لذتی توصیف نشدنی دارد. در Zombie Army 4: Dead War، کماکان سلاح اصلی شما عموما یک تک تیرانداز باید باشد. سلاح‌های تپانچه ای، رایفل ها و امثال شات گان‌ها هم می توانند به عنوان سلاح های جایگزین و در موقعیت ها و شرایط متفاوت مورد استفاده قرار بگیرند. سلاح‌های شما هم می توانند ارتقا پیدا کنند و هم شخصی سازی شوند.

منبع متن : گیمفا

توجه

این بازی تنها بر روی ویندوزهای 64 بیتی اجرا می شود و بر روی ویندوزهای 32 بیتی اجرا نخواهد شد.

جهت اجرای صحیح بازی ، حتما راهنمای نصب را با دقت مطالعه کنید.

تصاویر بازی Zombie Army 4: Dead War :

تریلر بازی Zombie Army 4: Dead War :

سیستم مورد نیاز

حداقل سیستم مورد نیاز:

OS: Windows 10 64-bit / Windows 7 64-bit*
CPU: Intel Core i3-6100 4 Cores / ~3.7GHz (or AMD similar)
Memory: 4 GB RAM
GPU: Nvidia GTX 1030 2GB (or AMD similar)
Storage: 50 GB
Other: *Windows 7 64-bit version 7601 supported only via the Vulkan launcher option.