توضیحات

Ys IX: Monstrum Nox عنوانی در سبک اکشن و نقش آفرینی ژاپنی با گرافیک انیمه می باشد که توسط استودیو Nihon Falcom توسعه یافته و کمپانی NIS America آن را در تاریخ 6 جولای 2021 برای کنسول های Nintendo Switch, PS4 و سیستم عامل ویندوز منتشر نموده است. Ys IX: Monstrum Nox ، در بخش‌های زیادی وام‌دار و دنباله‌رو قسمت قبلی مجموعه یعنی بازی Ys VIII: Lacrimosa of Dana است. Adol و دوستش قصد ورود به شهر معروف بالدوک (Balduq) را دارند که زندان آن بسیار شهرت دارد. طی اتفاقاتی Adol به زندان می‌افتد. درحالی‌که او پس از مدتی قصد خروج از زندان را دارد، دچار نفرین خاصی می‌شود. این نفرین هرچند به او کمک می‌کند تا از زندان خلاصی یابد، ولی او را به یک مانستروم (از ریشه‌ی واژه‌ی لاتین هیولا یا مانستر می‌آید) تبدیل می‌کند و به او ویژگی‌ها و قدرت‌های خاصی می‌دهد که البته بهایی را هم دارند؛ مهم‌ترین بهای آن این است که او نمی‌تواند از شهر خارج شود. زین پس او باید همراه پنج مانستروم دیگر، به شکار و رویارویی با هیولاهای مختلف بپردازد.

علاوه بر Adol که همواره با او همراه هستیم، هرکدام از چپترهای بازی تا قبل از چپتر ماقبل پایانی، روی یکی از اعضای گروه‌ شش‌نفره‌ی «مانستروم‌ها» تمرکز می‌کند و سعی می‌کند تا داستان را از طریق ماجراهای آن‌ها پیش ببرد. همانند قسمت‌های پیشین این مجموعه، قدرت اصلی بازی Ys IX: Monstrum Nox در گیم‌پلی و ساختار مبارزاتش است. ریتم پرهیجان و سریع مبارزات اکشن بازی آن را همیشه در جنب‌وجوش قرار می‌دهد. از این نظر، نهمین قسمت اصلی مجموعه بازی Ys به قسمت‌های قبل و به‌ویژه به Ys VIII: Lacrimosa of Dana وفادار مانده است و با بهبود سیستم‌های پیاده‌سازی شده در آن اثر، سعی کرده گیم‌پلی را در سطح بالایی قرار دهد.

نکته‌ی مهمی که تنوع و جذابیت خاصی به گیم‌پلی می‌بخشد، این است که شخصیت‌های اصلی که شما کنترل آن‌ها را بر عهده دارید، «مانستروم» هستند. این موضوع که مرتبط با داستان این قسمت است، به شخصیت‌های اصلی توانایی‌های منحصر‌به‌فردی می‌بخشد و این توانایی‌ها به‌صورت مستقیم در مبارزات تأثیرگذار خواهند بود و به شما قابلیت‌های خاصی می‌دهد که موجب تنوع مبارزات و روند آن می‌گردد. ترکیب قابلیت‌های شخصیت‌های مختلف و امکان تعویض لحظه‌ای این شخصیت‌ها، لذت مبارزات را بیشتر کرده است. حتی برخی از این قابلیت‌ها، به‌گونه‌ای طراحی‌شده که در پیشروی بازی یا حل شبه معماهای بازی نقش داشته باشند.

هرکدام از مانستروم‌ها ویژگی‌های خاص خودشان را دارند که البته آن‌ها به‌‌مرور و در قالب همان چپترهای مخصوص خود به جمع شخصیت‌های قابل بازی Ys IX: Monstrum Nox خواهند پیوست. تنوع سبک مبارزات و سلاح‌های گوناگونی که در طول بازی به دست می‌آیند یا ساخته خواهند شد، در کنار روند پیشرفت شخصیت‌ها، علاوه بر ایجاد تنوع، باعث شده تا شما با حس این پیشرفت از غالب مبارزات بازی و اکشن پرجنب‌وجوش آن لذت ببرید. همچنین طراحی موسیقی‌های Ys IX: Monstrum Nox هم به‌گونه‌ای بوده که چه در لحظات اکشن و در چه لحظاتی که ضرب‌آهنگ آرام‌تری دارند، تناسبی را با شرایط ایجاد کند. این قضیه به‌خصوص در مبارزات نمود پیدا می‌کند و به هیجان آن‌ها می‌افزاید.

منبع متن : بازی سنتر

توجه

این بازی تنها بر روی ویندوزهای 64 بیتی اجرا می شود و بر روی ویندوزهای 32 بیتی اجرا نخواهد شد.

تصاویر بازی Ys IX: Monstrum Nox :

تریلر بازی Ys IX: Monstrum Nox :

سیستم مورد نیاز

حداقل سیستم مورد نیاز:

OS: Windows 10/8.1 64-bit
Processor: Core i3-2100 3.10 GHz
Memory: 8 GB RAM
Graphics: Geforce GTX 650 Ti
DirectX: Version 11
Storage: 10 GB available space
Sound Card: Onboard

سیستم پیشنهادی:

OS: Windows 10/8.1 64-bit
Processor: AMD FX-8320 8-Core
Memory: 16 GB RAM
Graphics: Radeon R7 370
DirectX: Version 11
Storage: 10 GB available space
Sound Card: Onboard