توضیحات

Wasteland 3 نام عنوانی در سبک استراتژی و نقش آفرینی می باشد که توسط استودیوی بازی سازی inXile Entertainment ساخته شده و در تاریخ 27 آگوست 2020 برای پلتفرم های PS 4, Xbox One و سیستم عامل های لینوکس، مکینتاش و ویندوز منتشر شده است. داستان Wasteland 3 روایتگر ماجراجویی آخرین بازمانده گروه تیم نومبر است که یک گروه رنجر به حساب می‌آید. پس از اتفاقات نسخه دوم، رنجر‌ها در وضعیت بدی قرار دارند؛ تا اینکه پیامی از کلرادو، آن‌ها را امیدوار به شانس مجددی برای احیا می‌کند. شخصی به اسم Patriarch که خودش را مالک کلرادو می‌داند، از آن‌ها می‌خواهد تا به این منطقه بروند و وعده می‌دهد که شکوه گذشته رنجر‌ها را به آن‌ها برمی‌گرداند. البته در یک دنیای بی‌رحم آخرالزمانی، همه‌چیز هم به این سادگی به‌دست نمی‌آید و Patriarch در مقابل این وعده، از رنجر‌ها می‌خواهد تا با فرزندانش که قصد به‌دست آوردن تاج و تخت او را دارند، روبه‌رو شوند ...

سفر رنجر‌ها به کلرادو برفی و یخ‌زده به امید روبه‌رو شدن با بهشتی رویایی آغاز می‌شود اما این، تنها یک امید واهی است؛ در همان بدو ورود به منطقه، گروه مورد حمله دشمنانی قرار می‌گیرد که قیمتش، از بین رفتن تعداد زیادی از نیرو‌ها و همینطور تجهیزات گروه است. در نهایت دو شخصیت اصلی بازی که بازیکن امکان انتخاب آن‌ها از بین گزینه‌های موجود یا ساخت کاراکتر‌های دلخواه را دارد، از این مخمصه جان سالم به در می‌برند و خودشان را Patriarch می‌رسانند. از اینجا ماموریت شما برای احیای یک پایگاه قدیمی، روبه‌رو شدن با فرزندان Patriarch و همینطور پیدا کردن نیرو‌های جدید و تبدیل آن‌ها به نسل بعدی رنجر‌ها آغاز می‌شود و سفر پر رمز و رازتان در دنیای ویست‌لند ۳ کلید می‌خورد.

یکی از اولین مواردی که در یک بازی نقش آفرینی اهمیت دارد، سیستم پیشرفت و ارتقای شخصیت‌ها است. در آغاز بازی، شما می‌توانید دو شخصیت اصلی خودتان را از بین گزینه‌های موجود انتخاب کنید یا به سراغ ساخت شخصیتی بروید که همه ویژگی‌هایش ظاهری و برخی خصوصیات اخلاقی‌اش را خودتان تعیین می‌کنید. پس از پشت سر گذاشتن دقایق ابتدایی، افراد دیگری هم به گروه‌تان اضافه می‌شوند و پس از آن، می‌توانید به مرور با کسب XP، خصوصیات این کاراکتر‌ها را شخصی‌سازی کنید و ارتقا بدهید. Wasteland 3 در سه تقسیم‌بندی کلی امکان ارتقای شخصیت‌ها را فراهم می‌کند و با ترکیب آن‌ها، می‌توانید افرادی با مهارت‌هایی چون پزشک، متخصص مخفی‌کاری، مکانیک، متخصص باز کردن قفل‌ها و ... تربیت کنید.

با اینکه در حین حرکت در دنیای بازی، چه به شکل پیاده و چه وقتی سوار ماشین هستید، همه‌چیز حالتی همزمان دارد، ولی پس از شروع یک نبرد، بازی وارد یک حالتی نوبتی و تاکتیکی می‌شود و شدیدا ذهن شما را در اتخاذ استراتژی درست برای پیروزی به‌چالش می‌کشد. Wasteland 3 با احتساب ماموریت‌های فرعی، چیزی حدود ۵۰ ساعت گیم‌پلی دارد. بازی وابستگی زیادی به تصمیم‌گیری‌های شما دارد و تصمیمات‌تان ممکن است به‌کلی روند انجام یک ماموریت توسط شما را با چیزی که دوست‌تان انجام داده متفاوت کند یا حتی باعث آغاز ماموریت‌های مختلفی برای هرکدام از شما شود.

منبع متن : زومجی

توجه

این بازی تنها بر روی ویندوز 10 نسخه 64 بیتی اجرا می شود و بر روی ویندوزهای 32 بیتی اجرا نخواهد شد.

سیستم مورد نیاز

حداقل سیستم مورد نیاز:

OS:Windows 10 (64-bit Required)Windows 10 (64-bit Required)
Processor:Intel Core i5-3.3 GHz or better, or AMD EquivalentIntel Core i7-3770 GHz or better, or AMD Equivalent
Memory:8 GB RAM8 GB RAM
Graphics:Nvidia GTX 760 or AMD EquivalentNVIDIA GeForce GTX 1060 (6GB), or AMD RX 480 (8GB)
DirectX:Version 11Version 11
Storage:52 GB available space52 GB available space
Sound Card:DirectX compatible sound cardDirectX compatible sound card