توضیحات

Two Point Hospital عنوانی جذاب در سبک شبیه سازی و مدیریتی می باشد که توسط استودیو Two Point Studios توسعه یافته و کمپانی محبوب SEGA آن را در تاریخ 29 آگوست 2018 برای کنسول های Nintendo Switch, Xbox One, PS4 و سیستم عامل های لینوکس، مک و ویندوز منتشر کرد. جریان بازی Two Point Hospital از این قرار است که شما در نقش موسس و مدیر چند بیمارستان قرار می گیرید که هر یک از بیمارستان های شما با بیماری های عجیبی دست و پنجه نرم می کنند. مردم یک منطقه فکر می کنند راک استار هستند، مردم یک منطقه ی دیگر از یک بیماری به نام Lightheadedness رنج می برند که کله شان به شکل لامپ در می آید، در منطقه ای دیگر مردم مومیایی شده اند و سناریوهای مشابه دیگر. شما به عنوان مدیر و موسس یک بیمارستان وظیفه دارید هر یک از این بیماری های خاص را با استخدام کادر پزشکی متناسب درمان کنید. هر چقدر که میزان افراد بهبود یافته در بیمارستان شما بالا باشد، اعتبار آن بالا می رود. بالا رفتن اعتبار به معنای مراجعه ی بیماران بیشتر به بیمارستان شما و پول بیشتر برای شماست.

تم بازی Two Point Hospital طنز است. این طنز را می توان در حرکت بیماران و پزشکان، منوهای بازی و چیزهای دیگر مشاهده کرد. برای مثال وقتی می خواهید یک دکتر استخدام کنید، میزان مهارت کلی او با چند ستاره از پنج ستاره مشخص می شود، اما در بیوگرافی این دکترها و پرستارها چیزی راجع به مهارت آن ها نوشته نمی شود. در عوض می توانید ببینید فلان دکتر بی اعصاب و اخمو است ولی در عوض نظم بسیار زیادی دارد، دیگری سلیقه ی خوبی در انتخاب لباس دارد و دیگری زود زود باید برود دست به آب. همچنین رادیویی که اخبار شهر را می گوید حس جالبی به همه ی این پروسه ی مدیریت می بخشد و فکر می کنید دائماً یک دوربین روی بیمارستان شماست که اخبار آن در شهر می پیچد.

گیم پلی Two Point Hospital به دو قسمت عمده تقسیم می شود: اولی ساخت و ساز و دومی مدیریت. بازی منوهای بسیار زیادی در اختیار شما قرار می دهد که با کمک گرفتن از آن ها، تقریباً می توانید هر گوشه از ساخته ی خود را عوض کنید. اما این منوها خیلی کار را پیچیده نمی کنند. این منوها شامل بخش ساخت و ساز بخش های مختلف بیمارستان، قرار دادن آیتم های مختلف در محیط، استخدام دکترها، پرستارها، منشی ها و مستخدم ها، تنظیم نرخ درمان ها، وضعیت روحی و جسمی بیماران و کادر پزشکی و موارد بسیار دیگر می شود.

می توانید از این قسمت، افرادی را که برای استخدام مناسب تر هستند انتخاب کنید. هر قدر در ابتدای بازی از نیروهای حرفه ای تری بهره بگیرید، هم بعداً از خرج اضافه جلوگیری خواهید کرد و هم درصد موفقیت کل بیمارستان در بهبود بیماری ها بالا خواهد رفت. همینطور کلی آیتم در اختیار دارید که هر کدام از آن ها به یک دردی می خورند. برای مثال ماشین های فروش اسنک و نوشیدنی هم برای خود شما سودآورند هم باعث خواهد شد افراد گرسنه نمانند. حتی در فصل های گرم سال لازم است سیستم سرد کننده و در فصل های سرد، سیستم گرم کننده در محیط قرار دهید.

منبع متن : گیمفا

توجه

این بازی تنها بر روی ویندوزهای 64 بیتی اجرا می شود و بر روی ویندوزهای 32 بیتی اجرا نخواهد شد.

سیستم مورد نیاز

حداقل سیستم مورد نیاز:

OS:Windows 7 64-bitWindows 10 64-bit
Processor:Intel Core i3 6100 or AMD FX-4350Intel Core i5 6600 or AMD Ryzen 1600x
Memory:4 GB RAM8 GB RAM
Graphics:NVIDIA Geforce GT 1030, 2GB (Legacy: NVIDIA GeForce GTX 460), AMD RX550, 2GB (Legacy: AMD Radeon HD 6850), Integrated: Intel HD Graphics 630NVIDIA Geforce GTX 1060, 3 GB (Legacy: NVIDIA Geforce GTX 780, 4GB) or AMD RX 580, 4 GB (Legacy: AMD R9 290X, 4GB)
DirectX:Version 11Version 11
Storage:6 GB available space6 GB available space