توضیحات

THIEF عنوانی مشهور در سبک اکشن ماجراجویی و مخفی کاری می باشد که توسط استودیو Eidos-Montréal توسعه یافته و کمپانی مطرح Square Enix آن را در تاریخ 27 فوریه 2014 برای کنسول های PS3, PS4, Xbox 360, Xbox One و سیستم عامل مک و ویندوز منتشر نموده است. وقتی نام Thief را می‌شنویم، اول از همه به یاد راهروها و سرداب‌های تنگ و تاریک، معماری و فضاسازی ویکتوریایی و ورود و خروج مخفیانه به ساختمان‌ها و برج‌ها برای دزدیدن غنایم و اشیا با ارزش ثروتمندان The City می‌افتیم. حالا شاهد عرضه ریبوت این عنوان پیشگام در مخفی‌کاری ، آن هم از طرف سازندگان ریبوت موفق Deus Ex هستیم. Thief همانطور که از نامش پیداست، روایتگر داستان Garrett، دزدی چیره دست و توانا است که در سطح شهر هر چه به چشمش بخورد، از کاسه و بشقاب و چنگال گرفته تا انگشتر و گردنبند و حتی اسناد و مدارک را می‌دزدد و در این راه به درجه استادی رسیده است ...

در ابتدای بازی شاهد آن هستیم که Erin، یکی از شاگردان Garrett در حین دزدی، با او برخورد می‌کند و از Garrett می‌خواهد که با او به خانه یکی از افراد بلندمرتبه The City برای دزدی بیاید. Garrett نیز موافقت کرده و با او همراه می‌شود ولی اوضاع آنطور که انتظار می‌رفت پیش نمی‌رود و Erin و Garrett خود را در میان یک مراسم عجیب و غریب و جادویی میابند که در گیر و دار این مراسم، Erin از پشت بام به پایین پرت می‌شود و سرنوشت Garrett نیز در هاله‌ای از ابهام قرار می‌گیرد. بعد از این اتفاق شاهد آن هستیم که Garrett بعد از یک سال وارد The City شده در حالی که چیزی از این یک سال و سرنوشت Erin به یاد نمی‌آورد و شهر نیز اکنون گرفتار بیماری طاعون است. این چند خط در واقع نیمی از داستان Thief بود که در 30 دقیقه ابتدایی بازی روایت شد و نیم دیگر آن در 8 ساعت بعدی روایت خواهد شد.

همانطور که قبلا اشاره شد، Thief یکی از پیشگامان سبک مخفی‌کاری است که المان‌ها و مکانیک‌های خلق شده در این بازی، هنوز جزو الفبای ساخت یک بازی مخفی‌کاری به شمار می‌رود. اکثر آن المان‌ها و مکانیک‌ها، بازگشته‌اند و همراه آن‌ها، چندین مورد جدید و جذاب نیز به گیم‌پلی اضافه شده است. یکی از بهترین و پرکاربرد ترین آن‌ها، جهش‌های چند متری Garrett است که حس یک نینجای مخفی در تاریکی را به خوبی القا می‌کند. از این جهش‌ها برای عبور از شکاف‌های روشن محیط و یا عبور از روی خرده شیشه‌ها، بدون جلب توجه نگهبانان می‌توان استفاده کرد. از دیگر موارد اضافه شده به بازی می‌توان به چنگکی خاص (Claw) اشاره کرد که برای بالا رفتن از دیوارها و مناطق غیر قابل دسترس از آن استفاده می‌شود. Takedownها، انواع گجت‌های گمراه کننده و حتی سیستم کاورگیری جدید و منحصر به فرد Thief همه نوید ساعت‌های سرگرم کننده‌ای در The City را می‌دهند.

Garrett ذاتا یک دزد است، طراحی مراحل بازی THIEF نیز اکثرا طوری است که به بازیکن این اجازه را بدهد که از توانایی‌های ذاتی Garrett نهایت استفاده را ببرد. اکثر مراحل بازی، به دزدیدن اشیا و اوراق مهم و با ارزش اختصاص دارد اما مراحل جالبی مانند بانک و مرده شور خانه، اندکی وضعیت این بخش را بهبود می‌دهد. کنترل کاراکتر به نرمی صورت می‌پذیرد که تلفیق این مورد با سیستم کاورگیری جالب بازی، باعث می‌شود وقتی در یک محیط به دنبال شی مورد نظر خود هستید، از گردش و اکتشاف در محیط لذت ببرید. Focus Mode نیز در این راه، کمک حال شما خواهد بود و با فعال کردن این حالت، اشیای قیمتی و قابل تعامل در محیط به صورت برجسته به نمایش در می‌آید که با توجه به بزرگی محیط و تعداد زیاد آبجکت‌ها، کمک شایانی به سردرگم نشدن بازیکن در محیط بازی برای پیدا کردن اشیای قیمتی می‌کند.

منبع متن : بازی سنتر

توجه

این بازی تنها بر روی ویندوزهای 64 بیتی اجرا می شود و بر روی ویندوزهای 32 بیتی اجرا نخواهد شد.

تصاویر بازی THIEF :

تریلر بازی THIEF :

سیستم مورد نیاز

حداقل سیستم مورد نیاز:

OS: Windows 7 (64-bit)
Processor: High-Performance Dual Core CPU or Quad Core CPU
Memory: 4 GB RAM
Graphics: AMD Radeon 4800 series / Nvidia GTS 250
DirectX: Version 10
Storage: 25 GB available space

سیستم پیشنهادی:

OS: Windows 8, Windows 10 (64-bit)
Processor: AMD FX 8000 series or better / Intel Quad i7 Core CPU
Memory: 4 GB RAM
Graphics: AMD Radeon HD R9 series or better / Nvdia GTX 660 series or better
DirectX: Version 11
Storage: 25 GB available space