توضیحات

The Sinking City یک بازی در سبک اکشن ماجراجویی و وحشت با درون مایه های رازآلود است که توسط استودیو Frogwares ساخته شده و کمپانی Bigben Interactive آن را در تاریخ 25 ژوئن 2019 برای کنسول های PS4, Xbox One و سیستم عامل ویندوز منتشر کرده است. این عنوان با الهام از آثار نویسنده معروف ژانر وحشت آقای H.P. Lovecraft است که پیش از این نیز بازی Call of Cthulhu برگرفته از روی کتابی با همین نام از وی منتشر شده بود. داستان بازی در سال 1920 و در شهری خیالی به نام Oakmont جریان دارد که شهروندانش بر اثر یک سیل غیرعادی، مشکلات ذهنی و جسمی عجیبی پیدا کرده اند و حتی موجودات جدیدی شبیه جهش یافته ها در شهر پیدا شده اند. شما در نقش کارآگاهی به نام Charles W. Reed قرار دارید که دارای یک نوع دید ماورایی آزاردهنده است و در پی دلایلی برای یافتن علت این قدرت ماورایی و همچنین ماجرای سیل و اتفاقات پس از آن است.

گیم پلی بازی در بخش اکشن سطحی است و نمی توان انتظار زیادی از آن داشت اما در بخش کارآگاهی بسیار کامل است؛ به گونه ای که شما باید تمام توانتان را در حل معماها و پرونده های بازی و یافتن سرنخ به کار گیرید. با استفاده از سیستم open investigation هر پرونده ای می تواند از روش های مختلفی حل شود و متناسب با اعمال بازیکن، پایان متفاوتی داشته باشد. اسلحه ها و تجهیزات متنوعی در بازی وجود دارد که قابل شخصی سازی هستند و با قابلیت Craft می توان سلاح و تجهیزات جدیدی ساخت. دو منبع مهم در بازی وجود دارد : یکی گلوله که علاوه بر مهمات به عنوان پول نیز استفاده می شود و دیگری Sanity که برای فعال شدن دید ماورایی کارآگاه و حل پرونده ها توسط آن ارزشمند است.

نقشه بازی جهان باز است و تقریبا نیمی از نقشه به علت سیل زیر آب قرار دارد که برای عبور از آنها باید از قایق استفاده کنید. محیط و اتمسفر بازی بیشتر ویران، تاریک و دلهره آور کار شده و از نظر گرافیک هم راضی کننده است؛ نمای دوربین نیز سوم شخص می باشد. از ویژگی های مثبت بازی می توان به داستان جذاب، پیچیدگی و سختی لذت بخش بازی، قدرت های خاص شخصیت اصلی، فضاسازی و اتمسفر خیره کننده و ... اشاره کرد. اگر از علاقمندان سبک کارآگاهی همراه با چاشنی ترس و اکشن هستید The Sinking City را از دست ندهید.

توجه

این بازی تنها بر روی ویندوزهای 64 بیتی اجرا می شود و بر روی ویندوزهای 32 بیتی اجرا نخواهد شد.

تصاویر بازی The Sinking City :

تریلر بازی The Sinking City :

سیستم مورد نیاز

حداقل سیستم مورد نیاز :

OS: Win7 / Win8 / Win10 (64-bit)
Processor: Intel Core i3, 3 GHz/AMD Phenom X6, 3 GHz
Graphics: NVIDIA GeForce 760 GTX, 2048 Mb/ATI R9 380X, 2048 Mb
Memory: 6 GB RAM
DirectX: Version 11
Storage: 35 GB

سیستم پیشنهادی :

OS: Windows 10 (64-bit)
Processor: Intel Core i7-3770 @ 3.5 GHz / AMD FX-8350 @ 4.0 GHz, Ryzen 5 - 1400 or better
Graphics: NVIDIA GeForce GTX 970 (4 GB VRAM with Shader Model 5.0) / AMD Radeon R9 290 or better
Memory: 8 GB RAM
DirectX: Version 11
Storage: 40 GB