توضیحات

The Dark Pictures Anthology: House of Ashes عنوانی در سبک ماجراجویی ترسناک و درام تعاملی می باشد که توسط استودیو Supermassive Games توسعه یافته و کمپانی BANDAI NAMCO Entertainment آن را در تاریخ 21 اکتبر 2021 برای کنسول های Xbox Series X/S, Xbox One, PS4, PS5 و سیستم عامل ویندوز منتشر نموده است. The Dark Pictures Anthology: House of Ashes سومین نسخه از فرنچایز The Dark Pictures می باشد که پس از عناوین Man of Medan و Little Hope عرضه شده است. داستان روایت‌گر گروهی از نیرو‌های آمریکایی است که با رهبری جدید تیم به‌ دنبال انبارهای زیرزمینی سلاح‌های شیمیایی عراق هستند. با رسیدن به منطقه مورد نظر، تیم خیلی زود مورد حمله نیرو‌های عراقی قرار می‌گیرند. با درگیری شکل گرفته و لرزه‌های حاصل از مواد منفجره، شکافی بزرگ در صحرا ایجاد می‌شود که موجب فرو رفتن نیرو‌های آمریکایی و یک سرباز عراقی با نام سلیم به داخل زمین می‌شود. این سقوط آن‌ها را به معبدی باستانی و عجیب می‌رساند که به‌نظر می‌رسد توسط موجوداتی اهریمنی طلسم شده است.

حال اعضای تیم که از یکدیگر جدا شده‌ند، بایستی مسیر خود را از میان خرابه‌های معبدی طلسم شده بیابند. سازندگان بازی تلاش کرده‌اند تا با رهایی از کلیشه‌های رایج بازی‌های ترسناک، روایت متفاوتی را برای گیمر رقم بزنند. مانند باقی قسمت‌های سری بخش‌های زیادی از داستان با جزییاتی که در اطراف پیدا می‌کنیم بازگو می‌شوند. در میان این ماجراجویی با ظرافت به جریان روابط بین کاراکترها و پردازش شخصیت‌های بازی پرداخته می‌شود. شخصیت پردازی‌های درخشان و احساسات زنده‌ی بین کاراکترها به زیباترین شکل ممکن به تصویر کشیده شده است. به واسطه‌ی مقدمه‌ی طولانی بازی و همچنین صدا گذاری فوق العاده‌ی بازیگران اصلی، تجربه‌ی عاطفی و کشش روابط در بازی The Dark Pictures Anthology: House of Ashes تاثیر گذار و ارزنده تلقی می شود.

گیم پلی The Dark Pictures Anthology: House of Ashes بهبود ویژه‌ای نسبت به دو قسمت قبلی ندارد. تمام چیزی که شما برروی آن کنترل دارید، تعیین از بین سه درجه‌ی سختی و فشردن مکرر دکمه‌ها می‌باشد. همانند سایر عناوین این سری نیز بازی با انتخاب از بین دیالوگ‌ها پیش می‌رود که یادآور یک فیلم تعاملی است. در هر سکانس شما حق دارید دو انتخاب در دیالوگ‌ها داشته باشید که بسته به موقعیت خروجی مثبت یا منفی دارد. شما همچنین می‌توانید با گذر از انتخاب دیالوگ، این خروجی را کاملا به بازی واگذار کنید. این انتخاب‌ها به وضوح در تعیین روایت و پایان بندی بازی تاثیر گذارند و مخاطب به خوبی شاهد پیامد انتخاب‌هایش خواهد بود. با هر انتخاب شما المان‌های اعتماد به نفس، ترس، قدرت، وفاداری و … را در هر کاراکتر تشدید یا تضعیف می‌کنید که به مرور و با پرداخت شخصیت‌های بازی و در روال جستجوی اعجاب انگیز زیر زمین، بیشتر و بیشتر به چشم خواهد آمد.

منبع متن : ویجیاتو

توجه

این بازی تنها بر روی ویندوز 10 نسخه 64 بیتی اجرا می شود و بر روی ویندوزهای 32 بیتی اجرا نخواهد شد.

تصاویر بازی The Dark Pictures Anthology: House of Ashes :

تریلر بازی The Dark Pictures Anthology: House of Ashes :

سیستم مورد نیاز

حداقل سیستم مورد نیاز:

OS: Windows 10 64-bit
Processor: Intel Core i5-4690K or AMD FX-8350
Memory: 8 GB RAM
Graphics: Nvidia GeForce GTX 960, 4 GB or AMD Radeon R9 380, 4 GB
DirectX: Version 11
Storage: 65 GB available space

سیستم پیشنهادی:

OS: Windows 10 64-bit
Processor: Intel Core i5-8400 or AMD Ryzen 5 1600
Memory: 12 GB RAM
Graphics: Nvidia GeForce 2060 6 GB or AMD Radeon RX Vega 56, 8 GB
DirectX: Version 11
Storage: 65 GB available space