توضیحات

Superliminal عنوانی سرگرم کننده در سبک معمایی و داستان محور می باشد که کار ساخت و انتشار آن را استودیو Pillow Castle بر عهده داشته و آن را در تاریخ 12 نوامبر 2019 برای کنسول های Nintendo Switch, PS4, Xbox One و سیستم عامل ویندوز منتشر نموده است. در داستان مختصر Superliminal شاهد شرکتی هستیم که با استفاده از «رویا درمانی»، افراد دچار اضطراب، ترس، عدم مسئولیت پذیری و دیگر مشکلات این چنینی را بهبود می‌بخشد. مخاطب در نقش قهرمان بی‌نام و نشانی که یکی از مراجعه‌کنندگان این شرکت است قرار می‌گیرد. مدت زیادی نمی‌گذرد که متوجه می‌شویم سیستم رویا درمانی شرکت دچار مشکل شده و قهرمان قصه در رویا گیر افتاده است. سازندگان این بازی به‌طور واضح از آثاری مانند Portal و Stanely Parable ایده گرفته‌اند، ولی در کنار آن موفق شده‌اند با ارائه مکانیک خاص و ایده تازه ، مسیر خود را در این ژانر باز کنند.

در بازی Superliminal مکانیک تازه‌ای وجود دارد : تمامی پازل‌های این عنوان بر اساس زاویه دید و یا پرسپکتیو طراحی‌شده‌اند. اولین و اساسی‌ترین مکانیک، تغییر اندازه اشیا قابل تعامل با توجه به فاصله آن‌ها از دید است. این مسئله سبب می‌شود که بتوان اندازه هر چیز قابل برداشتن را با دور یا نزدیک شدن و سپس برداشتن آن تغییر داد. علاوه بر این، معماهایی که بر اساس تغییر زاویه دید است نیز در بازی وجود دارند، مثلاً با قرار گرفتن در زاویه خاصی، می‌توان قسمت‌های مختلف از یک مکعب که بر دیوار کشیده شده را کنار هم قرارداد که در این صورت این مکعب به‌صورت فیزیکی ظاهر می‌شود.

ایده بازی Superliminal به‌ قدری جذاب است که مقدار زیادی مخاطب را توسط تغییر اندازه اشیا مختلف سرگرم می‌کند. مثلاً، تلاش برای بزرگ کردن قوطی نوشابه به حداکثر و تماشای سقوط آن با صدای بلند و لرزیدن زمین در پی آن بسیار جالب و گیرا است. مدت زیادی نمی‌گذرد که بازی شروع به تغییر این فرمول می‌کند و ایده‌های جدیدتری در پی این مکانیک اصلی ارایه می‌دهد. این ایده‌های جدید شامل تغییر اندازه خود بازیکن در هنگام ورود به اشیا که خود تغییر اندازه داده‌اند، واردکردن سایه‌ها به پازل‌ها و تکثیر اشیا در حین حفظ مکانیک تغییر زاویه دید هستند.

منبع متن : دنیای بازی و پی اس آرنا

توجه

این بازی تنها بر روی ویندوزهای 64 بیتی اجرا می شود و بر روی ویندوزهای 32 بیتی اجرا نخواهد شد.

سیستم مورد نیاز

حداقل سیستم مورد نیاز:

OS:Windows 7 (64-bit)Windows 10 (64-bit)
Processor:2.0GHz2.4GHz
Memory:4 GB RAM8 GB RAM
Graphics:NVidia GTX 750Nvidia GTX 1070
DirectX:Version 10Version 10
Storage:12 GB available space12 GB available space