توضیحات

Super Magbot یک بازی در سبک اکشن پلتفرمر و معمایی با فضای دو بعدی می باشد که توسط استودیو Astral Pixel توسعه یافته و کمپانی Team17 آن را در تاریخ 22 ژوئن 2021 برای کنسول Nintendo Switch و سیستم عامل ویندوز منتشر کرده است. Super Magbot یک پدیده نوآورانه در ژانر خود است که در آن باید با استفاده از نشانه‌گیری سریع و پیش‌بینی مسیر حرکتی شخصیت اصلی و البته آزمون و خطای بسیار از سد چالش‌هایی که بازی برای شما در نظر دارد عبور کنید. داستان بازی راجع به یک فاجعه غریب الوقوع است که در پی تغییر شکل ستاره‌ای به نام Magnetia و پرتاب شدن تکه‌هایی از آن به شکل اشیاء بسیار قدرتمند به سراسر کهکشان اتفاق می‌افتد. در پی این اتفاق، شخصیت منفی بازی که Super Magbot در تلاش است تا او را متوقف کند، تصمیم می‌گیرد تا از تکه‌های Magnetia به منظور قدرتمند شدن هرچه تمامتر خود استفاده کند. به طور کلی تلاش شخصیت اصلی ، جلوگیری از قدرتمند شدن بیش از حد Magestroid است که قصد دارد تمامی قطعات Magnetia را برای هدف خودش که تسلط بر تمامی کائنات است جمع آوری کند.

در دنیای امروز که بیشتر بازی‌های پلتفرمر دوبعدی توسط استودیو‌های کوچک تولید می‌شوند، نوآوری تیم‌های نوظهور می‌تواند بازیکنان را بیشتر به وجد بیاورد و دروازه جدیدی را در ژانر به روی آن‌ها باز کند. این دقیقا کاری است که Astral Pixel انجام می‌دهد. مکانیک اصلی Super Magbot برخلاف قریب به اتفاق بازی‌های این ژانر، پرش نیست. در واقع شخصیت شما اصلا قابلیت پریدن ندارد و تنها می‌تواند به چپ و راست بدود و با استفاده از بوجود آوردن میدان‌های مغناطیسی از طریق پلتفرم های خاصی که با رنگ‌های آبی و قرمز مشخص شده اند، از موانع عبور کند و خود را از تله‌های کشنده بازی در امان نگه‌دارد. از این قابلیت می‌توانید برای دور شدن از یک پلتفرم مغناطیسی و یا جذب آن استفاده کنید و به آن نزدیک شوید. توسعه دهنده با همین چند مکانیک اصلی در طراحی مراحل به قدری خلاقیت به خرج داده است که هربار چالشی جدید پیش روی بازیکن می‌گذارد، او را غافلگیر خواهد کرد.

در بازی Super Magbot زیاد پیش می‌آید که محاسباتتان هنگام جا به جایی اشتباه شود و قهرمان بازی را به کشتن بدهید، اما نگران نباشید، چرا که طراحی مراحل به صورتی‌ است که بلافاصله پس از مرگ، از ابتدای مرحله Spawn خواهید شد. در ابتدا می‌توانید به راحتی مسیر را به هدفی که مرحله برایتان تعریف می‌کند حدس بزنید و با کمی آزمون و خطا به مقصد برسید. اما هرچه بیشتر در بازی جلو می‌روید، مراحل چالش برانگیزتر می‌شوند. در بازی تله‌هایی به شکل اره‌های دوّار نیز وجود دارد که دور خود می‌چرخند، بر روی پلتفرم‌ها به چپ و راست و یا بالا و پایین می‌روند و در صورتی که با آن‌ها برخورد پیدا کنید، به ضایعات آهن تبدیل خواهید شد و باید دوباره تلاش کنید.

اجزای بصری بازی Super Magbot با استفاده از پیکسل آرت طراحی شده است و طراحی محیط و مراحل فوق العاده است. استفاده بسیار زیاد از جلوه‌های ویژه بصری، باعث می‌شود تا تصویرسازی بازی دلنشین و جالب توجه باشد. در بازی با توجه به جایی که مرحله در آن اتفاق می‌افتد، پلتفورم‌ها و دکوراسیون مراحل تغییر می‌کنند و به همین دلیل بازی از محیط‌های بسیار متنوعی برخوردار است. در بازی سینماتیک‌هایی نیز وجود دارد که داستان بازی را کمابیش برای بازیکن توضیح می‌دهند. این سینماتیک‌ها نیز تماما مانند Blasphemous با استفاده از پیکسل آرت طراحی شده اند و از کیفیت خوبی نیز برخوردار هستند. موسیقی و صداگذاری بازی با استفاده پررنگی از عناصر صوتی بازی‌های Retro ساخته شده است و به شدت برای طرفداران ژانر که بازی‌های قدیمی را تجربه کرده باشند، نوستالژیک خواهد بود.

منبع متن : گیم اینجا

توجه

این بازی تنها بر روی ویندوزهای 64 بیتی اجرا می شود و بر روی ویندوزهای 32 بیتی اجرا نخواهد شد.

تصاویر بازی Super Magbot :

تریلر بازی Super Magbot :

سیستم مورد نیاز

حداقل سیستم مورد نیاز:

OS: Windows 7 64-bit
Processor: Intel Core 2 Duo E6750 or AMD Athlon II X2 6400+
Memory: 2 GB RAM
Graphics: NVIDIA GeForce GTS 450, 1 GB or AMD Radeon HD 5750, 1 GB

سیستم پیشنهادی:

OS: Windows 10 64-bit
Processor: Intel Core i5-650 or AMD Phenom II X4 965
Memory: 4 GB RAM
Graphics: NVIDIA GeForce GTX 650, 1 GB or AMD Radeon HD 7750, 1 GB