توضیحات

Solasta: Crown of the Magister عنوانی در سبک نقش آفرینی تاکتیکال و مبارزات نوبتی می باشد که کار توسعه و انتشار آن را استودیو Tactical Adventures بر عهده داشته و آن را در تاریخ 27 می 2021 برای سیستم عامل ویندوز منتشر کرد. حدود ۱۰۰۰ سال قبل از وقایع بازی، در طی واقعه‌ای موسوم به Cataclysm یکی از امپراتوری‌های بزرگ High-Elf ها از بین رفته و منطقه بزرگی از دنیای وسیع بازی تبدیل به مکانی وحشتناک و پر از هیولا به نام Badlands شد. اکنون حکومتی به نام Principality محل استقرار شورایی موسوم به Legacy Council متشکل از انجمن‌های جادوگری و همچنین نمایندگانی از سایر کشورهاست. این شورا تصمیم می‌گیرد که گروهی از ماجراجویان را استخدام کند تا آن‌ها به این سرزمین‌ها بروند و دانش و گنجینه‌های ارزشمندی که از حکومت قدیمی High-Elf ها باقی مانده را به دست بیاوردند. حال شما به عنوان بازیکن، کنترل گروهی چهارنفره از همان ماجراجویانی را بر عهده دارید که قصد دارند عازم این سرزمین‌های مرموز و عجیب و غریب بشوند.

همانند سایر بازی‌های نقش آفرینی، شخصیت‌های گوناگون و زیادی در بازی قرار گرفته‌اند که هر کدام ویژگی‌های شخصیتی مختلفی دارند و در شرایط مختلف ممکن است به شما کمک کرده و یا علیه شما رفتار کنند. برای شخصیت‌های اصلی، امکان این وجود دارد که هر چهار عضو گروه را خودتان طراحی کنید. هر چند بخشی از روند شخصیتی این افراد مشخص است، اما همانند سایر بازی‌های مبتنی بر Dungeons and Dragons، نقش اصلی در رشد و داستان این چند شخصیت را خود شما ایفا خواهید کرد. در فرآیند ساخت شخصیت، شما کنترل بالایی بر موارد مختلف بازی خواهید داشت که همگی روی داستان و کاراکتری که طراحی می‌کنید اثر دارند.

سازندگان در Solasta: Crown of the Magister سعی کرده اند تقریباً تمامی موارد اساسی Dungeons and Dragons را به طور کامل در بازی بگنجانند. اصلی‌ترین المان در چنین بازی‌هایی مبارزات است. مبارزات این عنوان به صورت نوبتی صورت گرفته و ساختار محیط بازی هم در حین مبارزات، به مجموعه‌ای از مربع‌ها تبدیل می‌شود. نوبت هر شخصیت هم به صورت جدا از سایر شخصیت‌ها و توسط ریختن تاس به صورت تصادفی توسط خود بازی و با کمک خصوصیات هر شخصیت تعیین شده و چیزی به نام نوبت نیروهای خودی یا نیروهای دشمن که در آن کل نیروهای خودی یا کل نیروهای دشمن بتوانند حرکت کنند وجود ندارد و با تمامی شخصیت‌ها به صورت مجزا برخورد می‌شود.

در Solasta: Crown of the Magister به جز حرکت کردن که به صورت جدا محسوب می‌شود، تقریباً انجام هر کار دیگری در حین مبارزات از Action Point شما در آن نوبت کم می‌کند. شما نمی‌توانید که هر جادویی که شخصیتتان یاد دارد را در مبارزات به کار بگیرید، بلکه باید از طریق استراحت در بازی، جادوهای مشخصی را انتخاب کنید تا برای مبارزه بعدی آن‌ها را در اختیار داشته باشید. البته دسته‌ای از جادوها تحت عنوان Cantrip هم وجود دارند که بدون نیاز به این آماده سازی اولیه همواره قابل استفاده هستند ولی به هر حال جادوهای رده بالا و قدرتمند معمولاً جزو این دسته نیستند.

منبع متن : گیمفا

تصاویر بازی Solasta: Crown of the Magister :

تریلر بازی Solasta: Crown of the Magister :

سیستم مورد نیاز

حداقل سیستم مورد نیاز:

OS: Windows 7 / 8.1 / 10
Processor: AMD FX 4300 / Intel Core i5-3570K
Memory: 8 GB RAM
Graphics: Radeon R9 285 / GeForce GTX 950
DirectX: Version 11
Storage: 20 GB available space
Sound Card: DirectX compatible sound card

سیستم پیشنهادی:

OS: Windows 10
Processor: AND Ryzen 3 1300X / Intel Core i5-7400
Memory: 8 GB RAM
Graphics: Radeon RX 590 / GeForce GTX 1060
DirectX: Version 11
Storage: 30 GB available space
Sound Card: DirectX compatible sound card