توضیحات

Shovel Knight یک بازی در سبک اکشن ماجراجویی و پلتفرمر دوبعدی است که استودیو Yacht Club Games آن را ساخته و ابتدا آن را در تاریخ 26 ژوئن 2014 برای کنسول های Nintendo 3DS, Wii U ،سیستم عامل ویندوز و پس از آن به تدریج برای سایر سیستم عامل ها و کنسول ها منتشر کرد. این عنوان نقد های مثبت و امتیازات بالایی دریافت کرد و برنده جوایز متفاوتی شد، به گونه ای که یکی از برترین بازی های کامپیوتری مستقل محسوب می شود. Treasure Trove کامل ترین نسخه بازی است که علاوه بر بازی اصلی دارای دو کمپین Plague of Shadows و Specter of Torment با داستان و شخصیت های جدید می باشد. Shovel Knight و معشوقه اش Shield Knight در کنار هم در تمام نقاط جهان به ماجراجویی می پرداختند اما هنگام کاوش قلعه ای به نام Tower of Fate معشوقه اش بر اثر تماس با یک گردن بند نفرین شده اسیر می شود. Shovel Knight باید با غلبه بر شخصیت منفی داستان یعنی Enchantress که عامل تمام این ماجراهاست و نیروهای پلید او که گروهی به نام The Order of No Quarter نام دارند، Shield Knight را نجات دهد.

سلاح اصلی شخصیت بازی یک بیل است که هم می تواند از آن برای حمله به سر دشمنان استفاده کند و هم می تواند با آن به کندن زمین و کشف گنج بپردازد. با پیدا کردن یک فروشنده به نام Chester که در اکثر مراحل پنهان است، می توان اقدام به خرید آیتم های کمکی مثل کتیبه های جادویی، سلاح های پرتابی دوربرد، دستکشی که بلوک های خاکی را میشکند، قفلی که بازیکن را مدتی نامرئی می کند و ... کرد. علاوه بر هدف اصلی که مبارزه در هر مرحله، شکست دادن دشمنان و رییس شان و پیشرفت در نقشه می باشد؛ هدف مهم دیگری نیز وجود دارد که همان جمع آوری گنج تا حد ممکن است. گنج را می توان با شکست دادن دشمنان، پیدا کردن صندوق ها، کندن زمین و پیدا کردن کاغذ های نت موسیقی که همچنین باعث باز شدن ترک های موسیقی بازی نیز می شود به دست آورد.

هر پولی که در بازی به دست می آید می تواند صرف آیتم های گوناگونی شود مثل آپگرید جان و جادو، آپدیت آیتم های کمکی خریداری شده و ارتقای زره و بیل. مرگ در بازی باعث از دست دادن قسمتی از پول بازیکن می شود هرچند که می توان با گرفتن کیسه های پرنده که اطراف محل مرگ پرواز می کنند دوباره آن پول را به دست آورد. تکمیل بازی باعث بازشدن حالت بازی جدیدی به نام New Game Plus می شود که سطح دشواری بازی را افزایش می دهد. از ویژگیهای این حالت می توان دوبرابر شدن آسیب وارده به بازیکن، کم شدن تعداد Checkpoint در هر مرحله و سیستم رمزگذاری برای صندوق های گنج را نام برد. Shovel Knight با گیم پلی جذاب، حجم کم، گرافیک 8 بیتی خاطره انگیز، موسیقی گوش نواز، داستان سرگرم کننده و طراحی هنری دوست داشتنی می تواند یکی از بهترین خاطره های یک گیمر باشد.

تصاویر بازی Shovel Knight :

تریلر بازی Shovel Knight :

سیستم مورد نیاز

حداقل سیستم موردنیاز :

OS: Windows XP SP2
Processor: Intel Core 2 Duo 2.1 ghz or equivalent
Memory: 2 GB RAM
Graphics: 2nd Generation Intel Core HD Graphics (2000/3000), 512MB
DirectX: Version 9.0
Storage: 250 MB available space