توضیحات

Sherlock Holmes Chapter One عنوانی در سبک اکشن ماجراجویی، کارآگاهی و جهان باز می باشد که وظیفه ساخت و انتشار آن بر عهده استودیو Frogwares بوده و آن را در تاریخ 15 نوامبر 2021 برای کنسول های PS4, PS5, Xbox One, Xbox Series X/S و سیستم عامل ویندوز منتشر کرده است. در Sherlock Holmes Chapter One شاهد خلق عنوانی جهان‌باز در دنیای شرلوک هلمز هستیم که این‌بار ما را به دوران جوانی شرلوک برده و او را در داستانی برای تبدیل شدن به یک کارگاه موفق همراهی می‌کنیم. در ماجراجویی جدید، این‌بار به سال‌ها قبل و به دورانی سفر خواهیم کرد که شرلوک به دنبال راز مرگ مادرش به جزیره‌ مدیترانه‌ای کردونا سفر می‌کند. جزیره‌ای که او دوران کودکی‌ خود را در آن سپری کرده و البته محیطی مملو از جرم و جنایت در گوشه و اطراف جزیره است. در کنار مسیر اصلی داستان که به گذشته شرلوک هولمز و راز پنهان مرگ مادرش می‌پردازد، این عنوان به خوبی توانسته به ساخت شخصیت شرلوک هولمز و جان واتسون هم کمک کند و از این منظر شاهد لحظات جالبی از رابطه این دو دوست با یک دیگر هستیم.

در کل بخش داستانی Sherlock Holmes Chapter One و حق انتخاب‌ها و حل پرونده ها به عنوان یکی از نقاط قوت این عنوان محسوب می‌شود. به خصوص زمانی که ما وظیفه داریم فرد گناه کار را شناسایی کرده و در این بخش عملا تا پایان بازی مشخص نمی‌شود که آیا تصمیم ما درست بوده و یا در تصمیم خود اشتباه کرده‌ایم. در کنار مسیر اصلی داستانی، تعدادی پرونده جانبی و مراحل فرعی هم وجود دارند که هر چند دارای پیچیدگی موجود همانند مراحل اصلی نیستند، اما به عنوان بخشی مناسب برای علاقمندان به ماجراجویی در نقش شرلوک هولمز می‌توان آن‌ها را در طول بازی تجربه کرد.

در در گیم پلی Sherlock Holmes Chapter One شما در نقش یک کارگاه به صحبت با دیگر شخصیت‌ها پرداخته و با توجه به مدارکی که جمع کرده‌اید، به حل پرونده‌ها می‌پردازید. حتی با توجه به مدارک می‌توانید فضای جرم را در ذهن شرلوک بازسازی کنید و یا حتی مدارک را به یک دیگر متصل کرده و به نتیجه برسید. از این لحاظ شرلوک هولمز در زمینه کارگاهی عنوان بسیار خوش ساختی است. این بخش‌های بازی همان طور که انتظار می‌رود به عنوان لحظات لذت بخش بازی به شمار می‌روند و به خوبی حس ماجراجویی در نقش شرلوک هولمز به مخاطب القا می‌شود. همان طور که انتظار می‌رود، در نقش شرلوک در صحنه جرم حضور پیدا کرده، فضای جرم را بررسی کرده، با شاهدان صحبت کرده و به دنبال سرنخ‌های بیشتر برای حل پرونده پیش می‌رویم. در عمل این بخش‌ها به شدت رضایت بخش هستند و نتیجه تلاش بازیکن با پاداش خوبی همراه خواهد بود. همچنین در بخش‌ مبارزات ما باید با اسلحه پیستول شرلوک به نقاط حساس بدن و لباس دشمنان مثل کلاه آن‌ها شلیک کرده و بعد از آن که آن‌ها گیج و یا تسلیم شدند، در حالت «دکمه زنی» آن‌ها را از پا دربیاوریم.

منبع متن : بازی مگ

توجه

این بازی تنها بر روی ویندوز 10 نسخه 64 بیتی اجرا می شود و بر روی ویندوزهای 32 بیتی اجرا نخواهد شد.

سیستم مورد نیاز

حداقل سیستم مورد نیاز:

OS:Windows 10 64-bitWindows 10 64-bit
Processor:Intel Core i5-6600 or AMD Ryzen 5 2600Intel Core i5-8400 or AMD Ryzen 5 3600
Memory:12 GB RAM12 GB RAM
Graphics:Nvidia GeForce GTX 960, 4 GB or AMD Radeon R9 380, 4 GBNvidia GeForce GTX 1070, 8 GB or AMD Radeon RX 5600 XT
DirectX:Version 11Version 11
Storage:28 GB available space28 GB available space
Additional Notes:SSD