توضیحات

Shadow of the Tomb Raider نسخه‌ای جدید از سری محبوب و قدیمی Tomb Raider است که توسط استودیو Eidos-Montréal, Crystal Dynamics و Nixxes software در سبک اکشن و ماجراجویی ساخته شده و شرکت Square Enix این بازی را در ۱۴ سپتامبر ۲۰۱۸ منتشر کرده است. این بازی در ادامه‌ نسخه‌ قبلی جریان دارد و با فاصله‌ دو ماه، وقایع را روایت می کند. داستان بازی از جایی آغاز می‌شود که لارا و جونا در حال سفر هستند و به دلیل شدت گرفتن طوفان هلیکوپتر آن‌ها سقوط کرده و لارا همراهانش را گم می‌کند. اما آن‌ها به چه دلیل و به کجا در حال سفر هستند؟ بازی با یک فلش بک به این سوال ما پاسخ می‌دهد. داستان بازی باز هم مربوط به لارا و انجمن Trinity است که می‌خواهند دنیا را نابود کنند. البته این بار این برداشتی است که لارا از صحبت‌های دکتر دومینگز داشته و ما نیز این برداشت را باور داریم.

سری Tomb Raider یکی از قدیمی‌ترین سری بازی هایی است که بازیکن را در نقش شخصیت مونث به نام لارا کرافت قرار می‌دهد. مهم‌ترین ویژگی بازی Shadow of the Tomb Raider، محیط و فضای شهری و روستایی و مردم محلی جدید است که بازیکن باید با آن‌ها ارتباط برقرار کنید. در ابتدای بازی، لارا یک خنجر باستانی را پیدا و آن را می‌دزدد که باعث ایجاد یک سونامی در مکزیک می‌شود و لارا پس از نبردی سخت، در نهایت به اجبار خنجر را به دکتر دومینگز می دهد.

لارا باید از جنگل‌های خطرناک عبور کند و با گذر از میان قبرهای وحشتناک، تاریک‌ترین ساعت‌های زندگی‌اش را تجربه کند و در عین حال که در تلاش است تا دنیا را از آخر‌الزمان «مایا» نجات دهد، به تدریج تبدیل به «Tomb Raider»ی می‌شود که همیشه در تقدیرش بوده است. داستان بازی کماکان عالی به نظر می‌رسد و نسبت به نسخه‌های قبلی افتی نداشته است. سازندگان بازی به بهترین شکل ممکن به شخصیت‌ها پرداخته اند و در مورد گذشته آن‌ها مطالبی در بازی گنجاندن که با خواندنشان می‌توانید اطلاعات خود را نسبت به آنها بالاتر ببرید.

توجه

این بازی تنها بر روی ویندوزهای 64 بیتی اجرا می شود و بر روی ویندوزهای 32 بیتی اجرا نخواهد شد.

سیستم مورد نیاز

حداقل سیستم مورد نیاز:

OS:Windows 7 64-bitWindows 10 64-bit
Processor:i3-3220 INTEL or AMD EquivalentIntel Core i7 4770K, 3.40 Ghz or AMD Ryzen 5 1600, 3.20 Ghz
Memory:8 GB RAM16 GB RAM
Graphics:Nvidia GTX 660/GTX 1050 or AMD Radeon HD 7770Nvidia GTX 1060 6GB or AMD Radeon RX 480, 8GB
DirectX:Version 11Version 12
Storage:40 GB available space40 GB available space