توضیحات

SAMURAI SHODOWN یک بازی آرکید در سبک اکشن و مبارزه ای می باشد که وظیفه ساخت و انتشار آن بر عهده کمپانی SNK CORPORATION بوده و آن را در تاریخ 25 ژوئن 2019 برای کنسول های Nintendo Switch, Xbox One, PS4 و سیستم عامل ویندوز منتشر کرده است. SAMURAI SHODOWN نام یک سری بازی مبارزه‌ای یا فایتینگ قدیمی است که نسخه دوازدهم و جدید آن به نوعی یک ریبوت برای سری محسوب می‌شود و قصد داشته تا همه چیز را به مانند گذشته، ساده اما با کیفیت نگه دارد. این بازی به مانند بسیاری از عناوین مبارزه‌ای امروزی، سریع نیست و بر روی حرکات و چند ضرب‌های سریع تمرکز ندارد، بلکه دقت، حفظ کردن فاصله با رقیب و البته صبوری، بهترین درس‌ها برای تجربه SAMURAI SHODOWN محسوب می‌شود. در این بازی مبارزه‌ای بیش از این که به فکر حمله کردن باشید، باید رقیب و حریف را به اشتباه کردن دچار کنید و سپس از موقعیت به دست آمده بیشترین استفاده را ببرید. همین موضوع سبب می‌شود تا حس تعلیق و تنش در مبارزات بازی به چشم بیاید و باعث جذابیت بازی شود.

گیم‌پلی بازی بسیار ساده است؛ ضربات به چهار دسته اساسی ضربه سبک، ضربه سنگین، ضربات مشت و پا تقسیم می‌شوند و اجرای هر کدام از این حرکات در زمان و مکان مناسب، می‌تواند بسیار موثر باشد. در واقع، همین موضوع، بهترین توجیه برای نبود کامبوها و چند ضرب های متعدد و شلوغ رایج در بازی های مختلف است و همان بحث ساده سازی گیم‌پلی، در عین دقیق و حساس بودن آن تداعی پیدا می‌کند. اما همین ضربات موثر اگر در شرایط اشتباه زده شوند، می‌توانند بسیار مرگبار و مخرب باشند. به عنوان مثال، اگر یک ضربه سنگین که در سه یا چهار نوبت از رقیب، دمیج کم می‌کند، به موقع دفع شود، شما را برای چند لحظه به صورت کامل از جریان بازی خارج می‌کند و حالا رقیب می‌تواند با سنگین ترین ضربه، شما را مجازات کند. این موضوع، بزرگترین عامل در موفقیت گیم‌پلی و مبارزات بازی SAMURAI SHODOWN و البته از طرفی باعث متفاوت شدن آن نسبت به سایر عناوین فایتینگ امروزی نیز می‌شود.

علاوه بر ضربات معمولی، هر شخصیت و مبارز برای خود حرکات ویژه منحصر به فردی دارد که از پرتابه‌های انفجاری تا دفع کننده‌ها و ضد حمله‌ها را شامل می‌شوند. بازی SAMURAI SHODOWN دارای ۱۶ شخصیت قابل بازی است که هر کدام استایل و ضربات خاص خود را دارند و با آپدیت های بعدی شخصیت های بیشتری نیز به آن افزوده خواهند شد. علاوه بر بخش داستانی، مودهای دیگری مانند Classic Survival و Time Attack و Dojo نیز در بازی وجود دارند که می‌توانند تجربه بازی را بهبود دهند.

منبع متن : بازی سنتر

تصاویر بازی SAMURAI SHODOWN :

تریلر بازی SAMURAI SHODOWN :

سیستم مورد نیاز

حداقل سیستم مورد نیاز:

OS: Windows 7
Processor: Intel Core i5
Memory: 8 GB RAM
Graphics: Nvidia GeForce GTX 770 2GB / AMD Radeon R9 280 3GB
DirectX: Version 11
Storage: 35 GB available space

سیستم پیشنهادی:

OS: Windows 10
Processor: Intel Core i7
Memory: 16 GB RAM
Graphics: Nvidia GeForce GTX 1060 6GB / AMD Radeon RX 480 4GB
DirectX: Version 11
Storage: 35 GB available space