توضیحات

Resident Evil Revelations عنوانی جذاب در سبک اکشن و ترس و بقا می باشد که کار ساخت و انتشار آن بر عهده کمپانی مشهور CAPCOM بوده و آن را در تاریخ 20 می 2013 برای کنسول های Nintendo Switch, Xbox 360, Xbox One, PS3, PS4 و سیستم عامل ویندوز ارائه کرده است. Resident Evil Revelations یکی از عناوین فرعی سری Resident Evil می باشد که شعارش بازگشت به سبک و سیاق نسخه های قدیمی و کلاسیک این فرنچایز محبوب است. داستان بازی بین شماره های 4 و 5 رخ میدهد; زمانی که تشکیلات BSAA که با آن در شماره 5 آشنا شدیم تازه تاسیس شده است. داستان از جایی آغاز می شود که ارتباط با مامورین تجسس در منطقه عملیاتی قطع شده است. Jill Valentine و Chris Redfield دو شخصیت اصلی شماره اول سری دوباره در کنار هم قرار گرفته اند و قرار است ماموریت جدیدی را آغاز کنند. Jill و Parker Luciani بدستور Clive R. O’Brian سرگروه BSAA بدنبال Chris و همکار جدید او Jessica Sherawat راهی کشتی Queen Zenobia در میان اقیانوس می شوند تا از وضعیت و موقعیت این دو اطلاعاتی کسب کنند.

در این بین آن ها متوجه می شوند که گروه تروریستی Veltro که مسبب اصلی نابودی شهر با شکوه Terragrigia در سال های قبل بوده است در صدد تدارک عملیات تروریستی دیگری است که قرار است یک پنجم آب های کل دنیا را با ویروس T-Abyss آلوده کند. T-Abyss حاصل تلاش های گروه Velro است که بدلیل نداشتن سرمایه لازم جهت ایجاد ویروس جدید، برای ساخت آن از ویروس مخوف T استفاده شده است. حال Chris و Jill و به کمک همکاران جدید خود باید از این اتفاق هولناک جلوگیری کنند و از راز بزرگ Terragrigia پرده بردارند. داستان به شکل اپیزودیک تعریف می شود و در آخر هر اپیزود کلیف هنگر خاص آن به نمایش در می آید که باعث میشود اشتیاق بازی کننده برای ادامه بازی و شروع اپیزود جدید دو چندان شود. بازی از دید چندین کاراکتر مختلف روایت شده و دائم بین آن ها سوییچ می شود. فلش بک هایی نیز به گذشته Terragrigia زده می شود و اتفاقاتی که در گذشته برای این شهر و مردم آن رخ داده است شرح داده می شود.

Resident Evil Revelations ترکیبی است از عناصر کلاسیک سری و گیم پلی اکشنی است که با شماره 4 معرفی شد. بیشتر زمان بازی در کشتی سپری می شود مکانی با اتاق های تنگ و محیط های بسته که بهترین شرایط ممکن را برای خلق صحنه های وحشتناک محیا می کند. داستان بازی در زمان شب و میان اقیانوس سپری می شود که خود مزید بر علت شده و محیط های بازی را ترسناک تر می کند. تغییراتی که T-Abyss بر روی انسان ها ایجاد کرده باعث خلق انوع جدیدی از B.O.W ها شده است که با توجه به طراحی منحصر به فرد آن ها با دیدن هر یک، حس انزجار و ترس در بازی کننده بخوبی ایجاد می شود. قسمت کشتی که بخش اعظم و اصلی بازی را تشکیل می دهد همیشه همراه Jill خواهید بود و داستان را از نگاه او دنبال می کنید.

سیستم نشانه گیری و شلیک دقیقا همان سیستمی است که در شماره 4 استفاده شده. انواع اسلحه مثل شات گان و مسلسل های اتوماتیک ، کلت و مگنوم در بازی وجود دارد . شلیک کردن با شاتگان بهمراه Jill در Revelations دقیقا همان حس شلیک کردن با لیان و شاتگان های مختلف شماره 4 را دارد که باوجود گذشت چندین سال هنوز هم لذت بخش است. چیزی که شلیک کردن در Resident Evil Revelations را با شماره 4 متمایز می کند تنظیمات کاربردی و متنوع جدیدی است که برای این قسمت در نظر گرفته شده است. یکی از این تنظیمات مربوط به زاویه دوربین است که این امکان را به شما می دهد که به غیر از زاویه روی شانه به شکل اول شخص به طرف موجودات نفرت انگیز بازی شلیک کنید. قابلیت حرکت در حین نشانه گیری، دیگر ویژگی جدیدی است که به سیستم تیراندازی اضافه شده و طرفدارانی که سال ها منتظر چنین چیزی بودند را راضی و خشنود خواهد کرد.

منبع متن : بازی سنتر

تصاویر بازی Resident Evil Revelations :

تریلر بازی Resident Evil Revelations :

سیستم مورد نیاز

حداقل سیستم مورد نیاز:

OS: Windows® XP
Processor: Intel® Core™ 2 Duo 2.4Ghz or better, AMD Athlon™ X2 2.8 Ghz or better
Memory: 2 GB RAM
Graphics: NVIDIA® GeForce® 8800GTS or better, ATI Radeon™ HD3850 or better
DirectX®: 9.0c
Hard Drive: 8 GB HD space
Sound: DirectSound supported with DirectX9.0c or better

سیستم پیشنهادی:

OS: Windows Vista® or later
Processor: Intel® Core™ 2 Quad 2.7 Ghz or better, AMD Phenom™ II X4 3 Ghz or better
Memory: 4 GB RAM
Graphics: NVIDIA® GeForce® GTX 560 or better, ATI Radeon™ HD6950 or better
DirectX®: 9.0c
Hard Drive: 8 GB HD space
Sound: DirectSound supported with DirectX9.0c or better