توضیحات

Resident Evil Revelations 2 عنوانی مهیج در سبک اکشن و ترس و بقا می باشد که کمپانی مشهور CAPCOM وظیفه تولید و انتشار آن را بر عهده داشته و آن را در تاریخ 24 فوریه 2015 برای کنسول های Nintendo Switch, Xbox 360, Xbox One, PS3, PS4 و سیستم عامل ویندوز عرضه نموده است. Resident Evil Revelations 2 نسخه فرعی دیگری از فرنچایز Resident Evil و ادامه ای مستقیم بر بازی Resident Evil Revelations می باشد که شباهت زیاد داستان و Setting آن با نسخه قبل انکار نشدنی است. داستان بازی از این قرار است که بعد از وقایع Terragrigia در نسخه قبل که این شهر با خاک یکسان شد، گروهی به نام Terrasave تحت نظر سازمانی به همین نام تصمیم به محافظت از مردم و زنده کردن دوباره ی BSAA که در نسخه قبل مقصر اصلی در عدم توانایی برای برطرف کردن تهدید تروریست ها و نابود شدن شهر بود، گرفتند ...

Claire Redfield که عضو همین سازمان است به همراه Moira Burton که دختر Barry Burton (عضو سابق FCCA که برای کمک به BSAA به تراگریژیا فرستاده شده بودند و در برطرف کردن تهدید ناکام ماندند) در مراسمی به میزبانی سازمان Terrasave حضور دارند که کمی پس از صحبت Claire با مافوقش Neil Fisher، افرادی ناشناس که ماسک های گاز بر صورت دارند به مراسم حمله کرده و Claire و Moire و چند عضو دیگر سازمان را می دزدند. Claire بعد از به هوش آمدن خود را در سلولی تاریک می بیند و به جستجوی مویرا می پردازد که او هم مثل ردفیلد بی خبر از همه چیز است. تنها چیزی که آن ها می فهمند این است که دستبندهایی بر دست دارند که در واکنش به مقدار ترس آن ها تغییر رنگ می دهند و به مرور زمان می فهمند این جزیره متعلق به زنی است که خود را Overseer می نامد و به همه افراد جزیره ویروسی تزریق شده که غیرفعال است و فقط در صورتی این ویروس فعال می شود که افراد بیش از حد معمول بترسند. در این هنگام دستبند تغییر رنگ داده و تبدیل شدن فرد به زامبی به سرعت رخ می دهد.

علاوه بر دنبال کردن وقایع با کلیر و مویرا در یک خط داستانی دیگر که ۶ ماه بعد می باشد با پدر مویرا یعنی Barry و یک دختربچه به نام ناتالیا همراه می شویم که به دنبال فهمیدن حقایق و پیدا کردن مویرا هستند. Barry به کمک ناتالیا که او نیز یکی از موش های آزمایشگاهی Overseer بوده است به دنبال پیدا کردن مکانی است که مویرا در آن زندانی شده و این کار اصلا ساده نیست و باید از موانع و دشمنان زیادی برای این کار بگذرد.

مهم ترین نکته در Resident Evil Revelations 2 ایجاد تعادلی عالی میان قسمت های ترسناک و اکشن بازیست. برخلاف بسیاری از نسخه های قبلی این سری، این شماره هر دو عنصر را با هم داشته و به نوعی یاد و خاطره ی نسخه چهارم را از این لحاظ زنده می کند. در بخش Claire و Moira بیشتر باید روی مبارزه با دشمنان در محیط های مخوف و البته پیدا کردن راه تمرکز کنید، در بخش Barry و ناتالیا تمرکزتان بیشتر بر روی حل معماها و تا حدی هم پیدا کردن مسیر درست خواهد بود; در این قسمت ها دشمنان چالش کمتری برای شما خواهند داشت به خصوص که ناتالیا هم با قابلیت ویژه خود می تواند دشمنان را از دور به صورت یک هاله ببیند که بسیار کمک حال شما خواهد بود. در بسیاری از اوقات دو شخصیت که باهمند از هم جدا شده و باید به صورت جداگانه آن ها را کنترل کنید و یا حتی در بخش هایی محدودیت زمانی دارید و باید با کنترل هر دو شخصیت به سرعت کارها را انجام دهید و در زمان مناسب از محیط خارج شوید.

منبع متن : گیمفا

تصاویر بازی Resident Evil Revelations 2 :

تریلر بازی Resident Evil Revelations 2 :

سیستم مورد نیاز

حداقل سیستم مورد نیاز:

OS: Windows® 7
Processor: Intel® Core™ 2 Duo E6700, AMD Athlon X2 2.8 GHz
Memory: 2 GB RAM
Graphics: NVIDIA® GeForce® 8800 GTS, AMD Radeon HD 3850
DirectX: Version 9.0c
Storage: 23 GB available space
Sound Card: DirectSound Support (DirectX® 9.0c)

سیستم پیشنهادی:

OS: Windows® 7 / Windows® 8
Processor: Intel® Core™ 2 Quad 2.7 GHz, AMD Phenom™ II X4 3.0 GHz
Memory: 4 GB RAM
Graphics: NVIDIA® GeForce® GTX 560, AMD Radeon HD 6950
DirectX: Version 9.0c
Storage: 23 GB available space
Sound Card: DirectSound Support (DirectX® 9.0c)