توضیحات

Resident Evil 6 عنوانی زامبی محور در سبک اکشن و ترس و بقا می باشد که کمپانی محبوب CAPCOM کار ساخت و انتشار آن را بر عهده داشته و آن را در تاریخ 22 مارس 2013 برای کنسول های Nintendo Switch, Xbox 360, Xbox One, PS3, PS4 و سیستم عامل ویندوز منتشر کرده است. Resident Evil 6 با به میان آوردن دو شخصیت افسانه ای این بازی یعنی Leon S.Kennedy و Chris Redfield در کنار شخصیت جدیدی به نام Jake Muler که پسر آلبرت وسکر فقید است، خواست از تمامی پتانسیل های موجود در فرانچایز به نحو احسن استفاده کند و موفق هم بود. در این نسخه شاهد ظهور دورانی جدید برای این فرانچایز بعد از مرگ آلبرت وسکر در سال 2009 هستیم. سازمانی تروریستی به نام Neo-Umbrella توسط افرادی ناشناس که تا بالاترین مقامات سیاسی آمریکا نفوذ پیدا کرده بودند تاسیس شد و طرح حمله ای جهانی با ویروسی به نام C را پایه ریزی کرد ...

هدف اول جنگی در شرق اروپا بود و 6 ماه بعد از این ماجرا حمله ای به شهر Tak Oaks در نزدیکی واشنگتن درست زمانی که رئیس جمهور در آنجا حضور داشت شد و باعث آلوده شدن 70000 نفر ساکن این شهر و همچنین شخص رئیس جمهور شد. این حمله با هدف جلوگیری از افشاگری های رئیس جمهور در مورد ناگفته های راکون سیتی بنا نهاده شد. تنها راه نجات از این ویروس مرگبار، در خون جیک مولر پسر آلبرت وسکر است. بدن وی آنتی بادی ای دارد که باعث میشود C-Virus به آن نفوذ نکند و آن را از بین میبرد. شری برکین، دختر بچه ای که ما در رزیدنت اویل 2 ملاقات کرده بودیم و دختر دکتر ویلیام برکین است، حال تبدیل به ماموری کارکشته شده است و ماموریت دارد پس از پیدا کردن جیک مولر، وی را به سلامت در اختیار دولت آمریکا قرار دهد. کریس ردفیلد که دچار اختلالات روانی ناشی از از دست دادن افرادش در یک عملیات به فرماندهی خودش شده است، حال به او رهبری گروه BSAA برای نفوذ به مقر دشمن در چین داده شده است. در آن سوی قضیه، لیون اس کندی پس از قتل رئیس جمهور زامبی شده، متهم و تحت تعقیب قرار گرفته است و پس از نجات از شهر Tak Oaks به همراهی هلنا هارپر، برای تمام کردن این بحران به چین میرود.

چهار خط داستانی در Resident Evil 6 وجود دارد که از این چهار مورد، سه مورد کریس، لیون و جیک آزاد هستند و پس از تکمیل این بخش ها، خط داستانی ادا وانگ نیز باز خواهد شد تا حقایق بیشتری برای بازیکن برملا شود. خط داستانی ادا وانگ تنها بخشی است که تک نفره است و بیشتر شامل حل پازلهای متفاوت است. اگر بخواهیم واقع بین باشیم، کپکام به نوعی 4 بازی در یک بازی مهیا کرده است. هر خط داستانی حداقل 8 ساعت به طول می انجامد و هرکدام گیم پلی خاص، کات سین های متفاوت و پایان های متفاوت را دارا هستند و هر 4 خط داستانی با یکدیگر در ارتباط و مکمل یکدیگر هستند. از نقاط قوت بازی، بخش Co-op سرگرم کننده ی آن است. شما میتوانید با دوستان خود چه آنلاین و چه آفلاین در حالت SplitScreen بازی را اجرا کنید و از همکاری های دونفره ای که به وفور در بازی وجود دارد لذت ببرید.

به جرات میتوان گفت گیم پلی Resident Evil 6 اگر در تمام سالهای نسل هفتم در سبک خود بهترین نیست، ولی یکی از ده برتر خواهد بود. آزادی عمل بسیار زیاد شد و به نوعی کاراکتر محدود به “ایست-شلیک-بدو” نیست. کاراکتر میتواند در هنگام شلیک بدود، جاخالی بدهد، شیرجه بزند و حتی لیز بخورد. برخلاف تمامی قسمتهای RE، در این بازی Malee Attack یا همان نبرد تن به تن، پررنگ ترین بخش گیم پلی را شامل میشود. در هر زمان میتوانید با دست و پا به دشمن حمله کنید، چاقو بکشید و با آن مبارزه کنید، Finisher های بسیار زیاد و بهبود سیستم شلیک، از نکات بارز گیم پلی این بازی است. هر شخصیت یک همکار با خود دارد که میتوان قبل از شروع بازی بین او و یا شخصیت اصلی دیگر یکی را انتخاب کرد. گیم پلی بازی علاوه بر بخش های اصلی، بخش های ماشین سواری، موتور سواری، اسنوموبیل سواری و همینطور کنترل جت جنگی نیز دارد.

منبع متن : گیمفا

تصاویر بازی Resident Evil 6 :

تریلر بازی Resident Evil 6 :

سیستم مورد نیاز

حداقل سیستم مورد نیاز:

OS: Windows Vista®/XP, Windows 7, Windows 8
Processor: Intel® CoreTM2 Duo 2.4 Ghz or better, AMD AthlonTM X2 2.8 Ghz or better
Memory: 2 GB RAM
Graphics: NVIDIA® GeForce® 8800GTS or better
DirectX®: 9.0c
Hard Drive: 16 GB HD space
Sound: Standard audio device

سیستم پیشنهادی:

OS: Windows Vista®/XP, Windows 7, Windows 8
Processor: Intel® CoreTM2 Quad 2.7 Ghz or better, AMD PhenomTM II X4 3 Ghz or better
Memory: 4 GB RAM
Graphics: NVIDIA® GeForce® GTX 560 or better
DirectX®: 9.0c
Hard Drive: 16 GB HD space
Sound: Standard audio device