توضیحات

Resident Evil 5 عنوانی محبوب در سبک اکشن و ترس و بقا می باشد که وظیفه ساخت و انتشار آن بر عهده کمپانی بزرگ CAPCOM بوده و آن را در تاریخ 15 سپتامبر 2009 برای کنسول های Nintendo Switch, Xbox 360, Xbox One, PS3, PS4 و سیستم عامل ویندوز منتشر نموده است. اضافه شدن حالت Co-Op و داستان فوق‌العاده باعث شده است که Resident Evil 5 یک بازی دوست داشتنی در سری باشد. 10 سال از حوادث راکون‌سیتی می‌گذرد و بیش از 5 سال از سقوط آمبرلا می‌گذرد و سلاح‌های بیولوژیکی دست به دست در بازار سیاه می‌چرخند. Irving یکی از همین دلال‌هاست که حضورش در منطقه باعث شده است احتمال یک حمله بیولوژیکی شدیدتر شود و با آغاز رفتار دیوانه‌وار مردم کیجوجو این شک تقریبا به یقین تبدیل می‌شود. ارتش در منطقه حضور می یابد اما به‌جای دخالت، مرزهای شهر را می‌بندند و این‌جاست که بزرگ‌ترین قهرمان سری بازی وارد ماجرا می‌شود. کریس ردفیلد با شوا آلومار ملاقات می‌کند و وارد شهر می‌شوند ولی کاملا مشخص است که هیچ چیز طبیعی نیست ...

وقت شما زیاد تلف نمی‌شود، بلافاصله بعد از کمی قدم زدن در دهکده یک ارتش از افراد آلوده شده (ماجینی) به شما حمله می‌کنند و پشت این آلودگی کسی نیست به جز آلبرت وسکر. وسکر به‌دنبال ساختن قوی‌ترین نوع B.O.W به آفریقا؛ جایی که اولین بار ویروس ساخته شد آمده است و با شرکت TriCell همکاری می‌کند. او برای تثبیت جایگاهش اولین مرحله آلودگی با انگل Plagas را اجرا کرد. شما در طول بازی دائما با فلش‌بک‌هایی درگیر هستید که داستان را برایتان روشن می‌کند. کریس مثل قبل استوار و امیدوار نیست، او عشق و همکارش؛ جیل ولنتاین را دو سال پیش در عملیاتی در محل سکونت آزول اسپنسر از دست داده است؛ در حقیقت مرگ جیل باعث نجات او شد. داستان بازی پیچیدگی‌های خاصی دارد چراکه در آخر داستان 11 ساله رزیدنت ایول را به سرانجام می‌رساند ولی خوشبختانه فایل‌های بازی تقریبا گویای حوادث قبل هستند.

روند بازی Resident Evil 5، از نسخه رزیدنت ایول ۴ الگوبرداری شده بود با این تفاوت که تکسچرها، بسیار بهتر از نسخهٔ پیشین تولید شده اند و زاویه دید کمی نزدیکتر به شخصیت و روان‌تر شده است. همچنین محیط و داستان بازی بسیار گیرا و جذاب طراحی شده‌ است. با توجه به اتفاق افتادن رویدادهای بازی در آفریقا، محیط بازی به گونه‌ای طراحی شده که بازیباز، گرمای سوزان آفریقا را به خوبی هر چه تمام‌تر حس کند. رفتارها و حرکت‌های دشمنان این بازی نیز بسیار شبیه به نسخهٔ پیشین است، با این تفاوت که در نسخهٔ پیشین نامشان گانادوس، و در رزیدنت ایول ۵ به نام ماجینی هستند. ماجینی‌ها دارای هوش مصنوعی بسیار بالاتر و جان‌سختی بیشتر، نسبت به گانادوس‌ها هستند.

Resident Evil 5 همانند نسخهٔ پیشین دارای سیستم خرید، فروش مهمات، سلاح، لباس و... و ارتقاء اسلحه‌ است. QTEها دوباره حضور دارند ولی برخلاف نسخه قبل، نیازی نیست برای مقابله با یک غول تمام مدت دکمه‌ها را فشار دهید. در بازی با از بین بردن دشمنان، مهمات، گیاهان و اسپری دارویی و پول به دست می‌آید. دو بازیکن به ندرت از یک‌دیگر جدا خواهند شد و جدایی‌های کوتاه آن‌ها نیز برای حل پازل‌ها و پوشش دادن بازیکن دیگر صورت می‌گیرد. هوش مصنوعی شوا تحسین برانگیز است. او در خط تیر شما نخواهد ایستاد، خوب شلیک خواهد کرد، به شما کمک خواهد کرد، به شما مهمات خواهد رساند و از دستورات شما پیروی خواهد کرد. باس فایت‌های بازی طراحی بسیار جالبی دارند، شما بیشتر از آن‌که از زور استفاده کنید، باید از فکرتان استفاده کنید که یکی از المان‌های کلاسیکی است که به بازی اضافه شده است.

منبع متن : بازی سنتر و ویکی پدیا

توجه

در صورت مشکل در اجرای بازی، محتویات فایل XLive Fix را در محل نصب بازی، کپی و جایگزین نمایید.

تصاویر بازی Resident Evil 5 :

تریلر بازی Resident Evil 5 :

سیستم مورد نیاز

حداقل سیستم مورد نیاز:

OS: Windows 7
Processor: Intel Core™ 2 Quad 2.4GHz or better, AMD Phenom™ II x4 3.4GHZ or better
Memory: 4 GB or better
Graphics: 512 MB VRAM, NVIDIA® GeForce 9800 series or better, ATI Radeon HD 7770 or better
Display: Minimum 800 x 600 pixel resolution
Sound: DirectSound Compatible (DirectX 9.0c or higher)
DirectX®: DirectX 9.0c / Shader 3.0 or better
Hard Drive: 15 GB free hard drive space

سیستم پیشنهادی:

OS: Windows 7
Processor: Intel Core™ i5-3570 or better, AMD Phenom™ II x4 3.4GHZ or better
Memory: 4 GB or better
Graphics: 512 MB VRAM, NVIDIA(R) GeForce® GTX 650 or better, ATI Radeon HD 7770 or better
Display: Minimum 1280 x 720 pixel resolution
Sound: DirectSound Compatible (DirectX 9.0c or higher)
DirectX®: DirectX 9.0c / Shader 3.0 or better
Hard Drive: 15 GB free hard drive space