توضیحات

Port Royale 4 عنوانی در سبک استراتژی و شبیه سازی می باشد که توسط استودیو Gaming Minds ساخته شده و کمپانی Kalypso Media آن را در تاریخ 25 سپتامبر 2020 برای کنسول های Nintendo Switch, Xbox One, PS4 و سیستم عامل ویندوز منتشر نموده است. Port Royale 4 از سری عناوین استراتژی محور بوده که برای ساخت آن از چند بازی در این سبک الهام گرفته شده است. در این بازی باید سوار بر کشتی‌های خود شده و به قدرت‌ های استعماری اسپانیا، انگلیس، فرانسه و هلند در جنگ‌ های مهمی از قرن هفدهم بپیوندید. شما نقش یک دریانورد جوان اما جاه‌طلب را به عهده می‌گیرید و مشتاق هستید تا علاوه‌ بر به دست آوردن ثروت فراوان، رمز و رازهای زیادی را از سرزمین‌های مختلف بیاموزید. این شما هستید که دوستان و دشمنانتان را تعیین می‌کنید؛ پس باید مراقب انتخاب‌های خود باشید.

شما در این بازی باید به ساخت شهرهای بزرگ و پر جمعیت اقدام کنید و برای مدیریت درست و پیشرفت هر چه بیشتر آن‌ها از طریق زمینی و دریایی به تجارت با انواع کشورها بپردازید و در این مسیر با دزدان دریایی و غارتگران مختلف مبارزه کنید. طبق اطلاعات منتشر شده بخش داستانی بازی Port Royale 4 از چهار قسمت عمده تشکیل شده است که در هر کدام شما در نقش پادشاه کشورهای استعمارگر اسپانیا، انگلستان، هلند و فرانسه و یا دشمنان آن‌ها در نقش دزدان دریایی و نیروهای مختلف قرار خواهید گرفت و باید در دل مبارزات دریایی منطقه‌ی کارائیب در قرن هفدهم به ماجراجویی بپردازید.

در واقع شما در عنوان Port Royale 4 در نقش پادشاهان و یا رئیس قبایل مختلف قرار می‌گیرید که باید با اتخاذ سیاست‌های مختلف و بازرگانی به رشد و آبادانی تمدن خود کمک کنید. شما باید یک آبادی کوچک و ویران را تحویل گرفته و آن را تبدیل به یکی از بزرگترین مراکز تجاری دنیا و یک شهر پر جنب و جوش با جمعیتی بسیار زیاد و فعالیت‌های گسترده نمایید. همچنین برای نخستین بار در این سری، بازی Port Royale 4 از جنگ‌های دریایی نوبتی استفاده خواهد کرد که در هر مبارزه حداکثر ۸ کشتی جنگی به مبارزه خواهند پرداخت و بازی‌بازان می‌توانند با استفاده از مانور‌های تاکتیکال خود در اوج شکست و ناامیدی سرنوشت یک مبارزه را به سمت پیروزی خود تغییر دهند.

بازی‌بازان باید برای رفع نیاز شهرهای گسترده و رو به رشد خود از اتصال جزایر مختلف دریای کارائیب با استفاده از مسیرهای بازرگانی گسترده و منحصر به فرد و تجارت‌های کلان استفاده کنند. در این دریای گسترده خطرهای مختلفی به مانند راهزنان و دزدان دریایی، اقوام بومی مختلف، صخره‌های خطرناک و آب‌های کم عمق به همراه طوفان‌های سهمگین می‌توانند برای شما و کاروان تجاری‌تان مشکات فراوانی را ایجاد نمایند. شما می‌توانید با بالا بردن سطح رضایت مردم خود و کسب اعتبار به ساختمان‌های مجهزتر و بیشتری دسترسی داشته باشید، انواع کشتی جنگی و باری برای خود بسازید و گستره‌ی تجارت و بازرگانی خود را تا دوردست‌ها ادامه دهید. همچنین قادر خواهید بود به مناطق مختلف حمله کرده و آن‌ها را به تصرف خود درآورید.

منبع متن : گیمفا

توجه

این بازی تنها بر روی ویندوزهای 64 بیتی اجرا می شود و بر روی ویندوزهای 32 بیتی اجرا نخواهد شد.

سیستم مورد نیاز

حداقل سیستم مورد نیاز:

OS:Windows 8.1 or Windows 10 (64bit versions)Windows 8.1 or Windows 10 (64bit versions)
Processor:AMD or Intel, Intel Core i5 2400s @ 2.5 GHz or AMD FX 4100 @ 3.6AMD or Intel, Intel Core i5 7400s @ 3.5 GHz or AMD Ryzen 5 @ 3.4 GHz
Memory:8 GB RAM16 GB RAM
Graphics:nVidia GeForce GTX 680 or AMD Radeon HD7970 or better (2048MB VRAM or more, with Shader Model 5.0)nVidia GeForce GTX 1060 or AMD Radeon RX 580 or better (4096MB VRAM or more, with Shader Model 5.0)
DirectX:Version 11Version 11
Storage:10 GB available space10 GB available space
Sound Card:DirectX Compatible Sound Card with latest drivers