توضیحات

Persona 5 Strikers عنوانی انیمه در سبک اکشن نقش آفرینی و هک اند اسلش می باشد که توسط استودیو ATLUS توسعه یافته و کمپانی محبوب SEGA آن را در تاریخ 23 فوریه 2021 برای کنسول های Nintendo Switch, PS4 و سیستم عامل ویندوز منتشر نموده است. Persona 5 Strikers با همکاری اتلوس و استودیوی اومگا فورس (Omega Force) توسعه یافته است. این بازی از المان‌های نقش‌آفرینی و Musou که در سری بازی‌های Dynasty Warriors وجود دارد، بهره می‌برد. یعنی در واقع با یک بازی در سبک Dynasty Warriors طرف هستیم که البته با مجموعه‌ی زیادی از عناصر پرسونایی پر شده است. داستان Persona 5 Strikers حدود شش ماه پس از وقایع پرسونا ۵ روی می‌دهد. اعضای گروه Phantom Thieves یعنی شخصیت‌های اصلی بازی پرسونا ۵، تمام این مدت دور از یکدیگر بوده‌اند و برنامه دارند تا تابستان را با هم بگذرانند. با این حال، اتفاقی غیر منتظره می‌افتد و آن‌ها از دنیایی ناشناخته سر در می‌آورند؛ دنیایی که در آن هیولاها تحت فرمان یک پادشاه، به انسان‌ها حمله می‌کنند ...

پس از برخورد با این دنیا، گروه Phantom Thieves متوجه می‌شوند که اتفاقات مختلفی در شهرهای مختلف ژاپن افتاده است و برای حل این موضوع، سوار بر یک ماشین، به این شهرها سفر می‌کنند. در کنار اعضای اصلی گروه Phantom Thieves قرار است چند شخصیت جدید هم در بازی Persona 5 Strikers معرفی شود؛ شخصیت‌هایی مثل «سوفیا»، دختری که حافظه‌اش را از دست داده و «زنکیچی هاسه‌گاوا»، یک مامور پلیس که به گروه کمک می‌کند. افراد گروه با شخصیت جدید سوفیا در دنیای دیگری آشنا می‌شوند. این شخصیت جدید می‌خواهد که رابطه‌ی خوبی با انسان‌ها برقرار کند و در همین راستا با گروه همکاری می‌کند. اسم رمز او «سوفی» است و سلاح‌های او هم یک «یو-یو» و یک تفنگ هستند. سوفی می‌تواند افراد گروه را درمان کند و او به جای یک پرسونا، یک هیولا را کنترل می‌کند.

گیم پلی Persona 5 Strikers ویژگی های جذابی دارد که برخی از آنها را اولین بار در سری می بینیم. مثلا می‌توان میان مبارزات کنترل شخصیت دیگری را به دست گرفت. تغییر شخصیت‌ها میان مبارزات به بازی‌کننده‌ها کمک می‌کند تا از ضربات مختلف استفاده کنند و نقاط ضعف دشمنان را هدف بگیرند. حملاتی که با تمام افراد گروه انجام می‌شوند، بدون وقفه در جریان مبارزات صورت می‌گیرند. هر شخصیت قدرت‌ها و اعداد و ارقام مخصوص به خود را دارد و متفاوت از دیگری بازی می‌کند. همچنین هر شخصیت خط سلامتی خود را دارد؛ طوری که بتوان میان مبارزات سریع شخصیت را تغییر داد. در پی ارتقای شخصیت‌ها، باید استراتژی‌های متفاوتی برای مبارزات داشت. برنامه‌ریزی به هنگام مبارزات بسیار مهم است و فقط نمی‌توان با تکیه بر قدرت و ضربه زدن، در مبارزات پیروز شد.

بازی به غیر از حمله‌ی نزدیک، تیراندازی هم دارد. وقتی با تفنگ شلیک می‌کنید، زمان می‌ایستد. می‌توان شلیک‌ها را شارژ هم کرد. هر شخصیت تفنگ مختص خود را دارد. دشمنان در محیط بازی با یک نماد نشان داده می‌شوند و وقتی به آن‌ها برخورد می‌کنید، مبارزه شروع می‌شود. می‌توان از دور به دشمنان شلیک کرد تا مبارزه شروع شود. می‌توان همچنین از پشت به صورت مخفیانه سراغ دشمنان رفت یا روی سر آن‌ها پرید. شخصیت جدید سوفی برای بازی‌کننده‌های تازه کار و مبتدی مناسب است. او می‌تواند حملات خود را به صورت زنجیر-مانند به هم متصل کند و قدرت و فاصله‌ی برخورد حرکاتش هم بیشتر می‌شود. شخصیت «پنتر» یا همان «آن» با شلاق خود مبارزه می‌کند. او همچنین مهارت بیشتری در استفاده از جادو در مقایسه با ضربات نزدیک دارد و با استفاده از پرسونای خود با آتش به دشمنان حمله می‌کند. شخصیت پنتر می‌تواند حتی شلاق خود را آتش بزند تا ضرباتش صدمه‌ی آتش هم داشته باشند.

منبع متن : دیجی کالا

توجه

این بازی تنها بر روی ویندوزهای 64 بیتی اجرا می شود و بر روی ویندوزهای 32 بیتی اجرا نخواهد شد.

اگر در اجرای بازی مشکل داشتید وارد پوشه آن شده و فایل اجرایی game.exe را به اسم دیگری مثل p5s.exe تغییر نام دهید و اجرا کنید.

تصاویر بازی Persona 5 Strikers :

تریلر بازی Persona 5 Strikers :

سیستم مورد نیاز

حداقل سیستم مورد نیاز:

OS: Win 8.1, 64bits
Processor: Intel Core i5-2300 / AMD FX-6350
Memory: 6 GB RAM
Graphics: NVIDIA GeForce GTX 660 (2GB) / AMD Radeon HD 7870 (2GB)
DirectX: Version 11
Storage: 25 GB available space

سیستم پیشنهادی:

OS: Win 10, 64bits
Processor: Intel Core i5-3470 / AMD FX-8350
Memory: 8 GB RAM
Graphics: NVIDIA GeForce GTX 680 (2 GB) / AMD Radeon HD 7970 (3 GB)
DirectX: Version 11
Storage: 25 GB available space