توضیحات

Paradise Lost عنوانی در سبک ماجراجویی داستان محور و شبیه ساز پیاده روی می باشد که توسط استودیو PolyAmorous ساخته شده و شرکت All in! Games آن را در تاریخ 24 مارس 2021 برای کنسول های Xbox One, PS4 و سیستم عامل ویندوز منتشر نموده است. در بازی Paradise Lost داستان جنگ جهانی در دنیای غیر تاریخی و به عبارتی Alternative History دنبال می‌شود. به دنبال تحت‌فشار قرار گرفتن آلمان، جنگ به استفاده از بمب اتم منجر شده و زمین به متروکه پسازمانه‌ای تبدیل‌شده است. حال و هوای دنیای این بازی تا حدی سری Metro و امثال آن را به یاد می‌آورد. قهرمان‌ بازی Szymon پسری نوجوان و شهروند لهستان است که قبل از بین رفتن زمین تحت سلطه آلمان قرار داشته است. او که به نظر در کنار مادر خود زندگی می‌کرده و توانسته از جنگ جان سالم به درببرد به بیرون از پناهگاه می‌آید و به‌عنوان راهنما، عکسی را دارد که در آن مادرش در کنار مردی ناشناس در مقابل دیواری ایستاده که روی آن عدد چهار نقش بسته است ...

Szymon در پی این عکس به کلونی بزرگی در زیرزمین می‌رسد که در زمان آلمان نازی ساخته‌شده و هدف آن پرورش گروهی وفادار به رایش سوم بوده است. در پی گشت و گذار در این کلونی و دنبال کردن نشانه‌هایی از مرد ناشناس در عکس، Szymon پی می‌برد که این کلونی توسط گروهی لهستانی و انقلابی تصاحب‌شده و این افراد در حین پی بردن به اسرار کلونی به دو گروه تقسیم‌شده و با یکدیگر درگیر شده‌اند. بهترین و مؤثرترین نقطه قوت Paradise Lost، طراحی محیط‌های پر جزئیات و کاملاً مطابق با آن چیزی است که از زمان جنگ جهانی در ذهن همه است با چاشنی مقادیری علمی تخیلی. انواع و اقسام محیط‌های مختلف از انبارهای اسلحه، کارگاه‌های بزرگ، ایستگاه قطار حامل کلونی نشین‌ها گرفته تا محله‌های شهری اشرافی و دهکده‌های مذهبی در بازی وجود دارند که همگی به طرز تا حدی حیرت‌آور پر از جزئیات مختلف هستند.

همان‌طور که از نام Walking Simulator برمی‌آید، بازی Paradise Lost کاملاً بر اساس راه رفتن در محیط‌های مختلف و پیدا کردن سرنخ‌های داستانی می‌گذرد. به‌جز یکی دو مورد بسیار محدود، در هیچ جای دیگر نیاز به حل معما و یا پیدا کردن آیتم برای پیشرفت نیست. مانند تمامی بازی‌های معمول این سبک، داستان اکثراً در قالب نامه‌های مختلف، دفتر خاطرات و ضبط‌صوت قرار داده‌شده در جای‌جای محیط بیان می‌شود. سازندگان به خوبی توانسته‌اند به سختی‌های جنگ و جرائم غیرانسانی آلمان نازی اشاره کنند بدون اینکه از تأثیرگذاری آن‌ها با وجود تخیلی بودن کم شود. در کنار آن اثر منفی خرافه و خرافه‌پرستی بر اجتماعی در ابتدا دوستانه و باهدف یکسان از مفاهیم مهم داستان است.

منبع متن : پی اس آرنا

توجه

این بازی تنها بر روی ویندوز 10 اجرا می شود و بر روی ویندوزهای دیگر اجرا نخواهد شد.

تصاویر بازی Paradise Lost :

تریلر بازی Paradise Lost :

سیستم مورد نیاز

حداقل سیستم مورد نیاز:

OS: Windows 10
Processor: i5
Memory: 4 GB RAM
Graphics: GeForce GTX 960
Storage: 30 GB available space

سیستم پیشنهادی:

OS: Windows 10
Processor: i7
Memory: 8 GB RAM
Graphics: Geforce GTX 1060
Storage: 30 GB available space