توضیحات

Olija یک بازی پیکسلی در سبک اکشن ماجراجویی و پلتفرمر دو بعدی می باشد که با همکاری Skeleton Crew Studio و Thomas Olsson ساخته شده و کمپانی Devolver Digital آن را در تاریخ 28 ژانویه 2021 برای کنسول های Nintendo Switch, PS4, Xbox One و سیستم عامل ویندوز منتشر نموده است. بازی Olija داستان ملوانی به نام Faraday را روایت می‌کند. Faraday به هوش می‌آید و متوجه می‌شود کشتی‌اش به گل نشسته و تقریبا از بین رفته است. او از سرزمین جدیدی که در آن پا گذاشته چیز خاصی نمی‌داند، اما به نظر می‌رسد هیچ چیز قرار نیست مطابق با انتظارات پیش برود. اتفاقات خطرناکی در سرزمین مرموز Terraphage منتظر Faraday هستند و او تمام تلاشش را می‌کند تا از آن‌ها فاصله بگیرد. البته Fraday در این ماجراجویی تنها نیست و نیزه مخصوص و برخی از خدمه کشتی را نیز همراه دارد. هدف شما در بازی این است که بتوانید صحیح و سالم از این سرزمین فرار کنید و راهی خانه‌تان شوید. در طی ماجراجویی و اکتشاف در Terraphage، بازی‌باز با این دنیای عجیب و ساکنان آن از جمله زنی مرموز به نام Olija آشنا می‌شود.

شاید Olija در نگاه اول از نظر گرافیکی و تجربه‌ی بازی بسیار ساده به نظر برسد اما اتمسفر گیرا و سکوت خاصی که بر کات‌سین‌های این بازی حاکم است، می‌تواند خیلی سریع توجه شما را به خود جلب کند. سبک مبارزات بازی نیز بسیار جالب و منحصر‌به‌فرد می باشد. پروتاگونیست این بازی که فارادی (Faraday) نام دارد، با استفاده از نوعی نیزه یا harpoon، خود را به سمت نیروهای دشمن کشیده و آن‌ها را زمین میزند. این قابلیت منجر به توانایی ویژه‌ی او در اجرای حرکات، به‌صورت بی‌وقفه و مرگبار شده است. ضمن اینکه بازیکن می‌تواند از این ویژگی در باس فایت‌های بازی نیز استفاده کرده و ضربات ترکیبی و کومبو را به‌صورت پیوسته به آن‌ها وارد کند.

بازیکن ازطریق اکتشافات ماجراجویانه و روایت داستان جالب بازی، مبارزات شدیدی را تجربه کرده و دنیایی عجیب با ساکنان منحصر‌به‌فرد را کشف می‌کند. در میان این اشخاص، با کاراکتر Olija آشنا می‌شویم که یک زن مرموز با شخصیتی عجیب و اسرارآمیز است. فارادی با گذشت زمان رابطه نزدیکی با او پیدا کرده و با او همراه می‌شود. داستان بازی Olija با الهام گرفتن از قصه‌های عاشقانه و بازی‌های ماجراجویی سینمایی، به رویارویی با دنیای ناشناخته‌ها در مشقت و سختی می‌پردازد.

منبع متن : ویجیاتو و زومجی

توجه

این بازی تنها بر روی ویندوزهای 64 بیتی اجرا می شود و بر روی ویندوزهای 32 بیتی اجرا نخواهد شد.

تصاویر بازی Olija :

تریلر بازی Olija :

سیستم مورد نیاز

حداقل سیستم مورد نیاز:

OS: Windows 7, 8.1, 10 x64
Processor: Intel Core i3-4160 (2 * 3600) or equivalent, AMD Phenom II X4 965 (4 * 3400) or equivalent
Memory: 8 GB RAM
Graphics: GeForce GT 730 (2048 MB), Radeon R7 260X (2048 MB)
Storage: 2 GB available space

سیستم پیشنهادی:

OS: Windows 7, 8.1, 10 x64
Processor: Intel Core i5-2500K (4 * 3300) or equivalent, AMD FX-6350 (6 * 3900) or equivalent
Memory: 8 GB RAM
Graphics: GeForce GTX 660 (2048 MB), Radeon RX 550 (2048 MB)
Storage: 2 GB available space