توضیحات

Oddworld: Soulstorm عنوانی جذاب در سبک اکشن پلتفرمر با فضای 2.5 بعدی می باشد که وظیفه ساخت و انتشار آن بر عهده استودیو Oddworld Inhabitants بوده و آن را در تاریخ 6 آپریل 2021 برای کنسول های PS4, PS5 و سیستم عامل ویندوز منتشر نموده است. برای مدت‌های طولانی، نسخه‌ای جدید از مجموعه‎ی Oddworld توسعه نیافته بود اما Oddworld: Soulstorm سرانجام به این انتظار پایان بخشید. گیمرها طی این بازی، در نقش «ایب» و در مرکز اتفاقی قرار می‌گیرند که رفته‌رفته، رنگ‌وبوی یک انقلاب را به‌خودش می‌گیرد! Oddworld: Soulstorm یک اثر پلتفرمرِ دو و نیم‌بعدی است که اتفاقاتش در لوکیشن‌های مختلفی رخ می‌دهند. این مجموعه که یکی از سری‌های باقدمت هنر هشتم است، در تازه‌ترین قسمتِ خود با یک‌سری تغییرات مهم بازگشته است. کاربران حالا می‌توانند از راه‌های مختلف با دشمن‌ها مبارزه کنند. بهره‌گیری از روش‌های مخفیانه یا پرسروصدا کاملا برعهده خود گیمر است. کنار این موارد، چالش‌های پلتفرمینگ هم وجود دارند تا گیم‌پلی اثر را شاداب نگه‌دارند.

در این بازی اکشن ادونچر، بازیکن نقش شخصیتی زجرکشیده در یک سیستم ماشینی بزرگ را دارد که می‌خواهد با مخفی‌کاری، دیگران را هم نجات دهد. آن‌ها باید به‌صورت گروهی کار کنند، منابع لازم را به‌دست بیاورند و برای خود سلاح بسازند. در این بازی «۲.۹ بعدی»، بازیکنان در نقش «اِیب» قرار می‌گیرند که به طور اتفاقی به رهبر برده‌های انقلابی تبدیل می‌شود. این بازی در کنار محیط‌های تخریب‌پذیر و سیستم کرفتینگ خود از داستانی تاریک بهره می‌برد که به اعمال بازیکنان واکنش نشان می‌دهد. انتخاب‌هایی که بازیکنان در نقش ایب انجام می‌دهند روی سرنوشت او و برده‌ها تاثیر خواهد گذاشت. نکته جالب درباره Oddworld: Soulstorm این است که این بازی در واقع روایتی دوباره از Oddworld: Abe’s Exodus است که در سال ۱۹۹۸ عرضه شده بود. بازی با محیط‌های گسترده‌ی خود یک گیم‌پلی ساید اسکرولینگ جذاب و خاص را تقدیم گیمرها می‌کند.

بازی Oddworld: Soulstorm دارای چهار پایان مختلف خواهد بود. در واقع بسته به عملکرد بازی‌بازان و تعداد Mudokon که نجات داده و جان آن‌ها را در طول مراحل حفظ خواهند کرد، پایان‌های مختلفی برای داستان رقم خواهد خورد. در کل بازی‌بازان باید ۱۷ مرحله‌ی بازی را به پایان برسانند و در نهایت بر اساس تعداد Mudokonهای نجات یافته، امتیاز Quarma دریافت خواهند کرد. طبق اطلاعات منتشر شده، بدترین پایان بازی هنگامی رقم خواهد خورد که بازی‌بازان تنها در ۶ مرحله یا کمتر موفق شوند بیش از ۸۰ درصد همراهان خود را حفظ نمایند. حال اگر بازی‌بازان در ۷ الی ۱۱ مرحله به امتیاز Quarma بالاتر از ۸۰ درصد دست یابند، پایان معمولی بازی نمایش داده خواهد شد. در صورتی که بازی‌بازان در ۱۲ مرحله یا بیشتر بتوانند امتیاز Quarma بالاتر از ۸۰ درصد کسب نمایند، علاوه بر مشاهده‌ی پایان خوب داستان، قادر هستند دو مرحله‌ی ویژه و نهایی بخش داستانی را نیز باز کنند. حال اگر این افراد بتوانند در تمامی مراحل بیش از ۸۰ درصد Mudokonها را نجات دهند، پایان نهایی و منحصر به فرد داستان را نیز مشاهده خواهند کرد.

منبع متن : زومجی و گیمفا

توجه

این بازی تنها بر روی ویندوزهای 64 بیتی اجرا می شود و بر روی ویندوزهای 32 بیتی اجرا نخواهد شد.
اگر هنگام اجرای بازی با صفحه سیاه مواجه شدید، فایل AkMotion.dll موجود در آدرس soulstorm_Data \ Plugins \ x86_64 را حذف نمایید.

سیستم مورد نیاز

حداقل سیستم مورد نیاز:

OS:Windows 7 64-BitWindows 10 64-Bit
CPU:Intel Quad Core 1.7Ghz CPUIntel Quad Core 2.3Ghz CPU
GPU:nVidia GTX 670 or equivalentnVidia GTX 970 or equivalent
Memory:8 GB RAM16 GB RAM
Storage:20 GB20 GB