توضیحات

NINJA GAIDEN: Master Collection عنوانی در سبک اکشن ماجراجویی، هک اند اسلش و سولز لایک می باشد که وظیفه ساخت و انتشار آن بر عهده کمپانی KOEI TECMO GAMES بوده و آن را در تاریخ 10 ژوئن 2021 برای کنسول های Nintendo Switch, Xbox One, PS4 و سیستم عامل ویندوز منتشر نموده است. مجموعه Ninja Gaiden: Master Collection شامل نسخه‌های Sigma از دو بازی Ninja Gaiden 1 و بازی Ninja Gaiden 2، همراه با بازی Ninja Gaiden 3: Razor’s Edge خواهد بود. تفاوت بازی Ninja Gaiden Sigma با نسخه اصلی بازی، اضافه شدن فروشندگان بیشتر، مراحل، باس فایت‌ها و پازل‌های مختلف است. در بازی Ninja Gaiden Sigma 2، شاهد کاهش تعداد دشمنان و افزایش سلامتی ریو هستیم. همچنین امتیازات Karma و تست شجاعت (Tests of Valor) از مراحل داستانی بازی حذف شده‌اند. در نسخه Razor’s Edge از بازی Ninja Gaiden 3 نیز سلاح‌های جدید، منوی ارتقا دادن کاراکتر و شمارنده Karma به بازی افزوده شده‌اند. همچنین تمام حالت‌ها، بسته‌های الحاقی و آیتم‌های تزئینی در این سه بازی قرار دارند.

داستان موجود در NINJA GAIDEN: Master Collection کمابیش همانند نسخه پایه آن‌ها است. در بازی Ninja Gaiden Sigma، ریو به‌دنبال انتقام جویی از دوکو (Doku) است که به روستای ریو حمله کرده و تیغه اژدهای تاریک را به‌سرقت برده است. در قسمت بعدی، پس از دزدیده شدن مجسمه شیطان از روستا، ریو برای جلوگیری از الیزابت (Elizebet)، ملکه شیاطین، با سونیا (Sonia) که یک مامور CIA است شروع به‌کار می‌کند. قسمت سوم این مجموعه با بقیه آن‌ها رویکرد متفاوتی دارد. ریو با نیروی دفاع شخصی ژاپنی برای نبرد با یک گروه تروریستی کار می‌کند اما توسط رهبر آن‌ها، سلطان ماسک (Regent of the Mask)، نفرین می‌شود. شمشیر اژدها اکنون بخشی از بازوی او است که او را به آرامی می کشد و ریو باید برای نجات جهان با سلطان و نقشه‌هایش مقابله کند.

هسته اصلی مجموعه NINJA GAIDEN: Master Collection ، مبارزات دشوار و Hack and Slash است. در بازی Ninja Gaiden Sigma برخلاف سایر عناوین مشابه هم سبک آن زمان، نمی‌توانید حملات خود را لغو کنید. با این حال، ریو تکنیک‌ها و سلاح‌های مختلفی را دراختیار دارد، از دویدن روی دیوارها گرفته تا ضربه‌های هوایی و چرخشی، همگی همچنان در این نسخه نیز وجود دارند. از نظر اسلحه‌، ریو می‌تواند از میله‌ها، سلاح‌‌‌ سنگین، شوریکن، کمان، نینپو و تکنیک‌های نهایی برای نابودی دشمنان استفاده کند. بلاک کردن، جاخالی دادن و حرکت سریع نیز از اهمیت زیادی برخوردار است. در بازی Ninja Gaiden 2، مکانیک قطع کردن اندام دشمنان معرفی شد که باعث ضعیف شدن دشمنان می‌شود اما به‌طور کلی آن‌ها را از پا در نمی‌آورد. بنابراین تکنیک‌های نابودی (Obliteration Techniques) برای کشتن آنها لازم بود. چندین سلاح جدید به همراه آسیب دائمی اضافه شده‌اند که نوعی بهبودی بعد از هر نبرد را فراهم می‌کنند. بازی Ninja Gaiden 3 چندین تغییر بحث برانگیز را در فرمول اصلی این مجموعه ایجاد کرد. در بخش تک‌نفره، ریو تنها یک جادوی Ninpo دارد. موارد بسیاری از بازی حذف شده و تکنیک Grip of Murder‌ جایگزین تکنیک‌های نهایی شده است که با سلاخی دشمنان شارژ می‌شود. او همچنین می‌تواند کونای (Kunai) را به دیوار‌های خاصی پرتاب کند و از آن‌ها بالا برود. سرعت مبارزات در این بازی بالاتر رفته و باوجود دشمنان بیشتر، اسلحه‌های بیشتری نیز اضافه شده است.

هر یک از عناوین موجود در بازی Ninja Gaiden: Master Collection دارای شخصیت‌های قابل بازی اضافی است. بازی Ninja Gaiden Sigma ، ریچل (Rachel) را با سه مرحله و باس فایت‌های جدید برای جنگیدن داشت. ریچل همچنین داستان خودش را در بازی Ninja Gaiden Sigma 2 داشت در حالی که آیانه (Ayane) و مومیجی (Momiji) که هرکدام شخصیت منحصر به فرد خود را داشتند به بازی اضافه شدند. هر سه شخصیت مهمان در بازی Ninja Gaiden 3: Razor’s Edge به همراه کاسومی (Kasumi) حضور دارند و هرکدام از آن‌ها می‌تواند در قسمت چالش و Ninja Trials بازی شوند. همچنین آیانه دو قسمت داستانی مخصوص خود را نیز دارد.

منبع متن : پی اس پرو

توجه

این بازی تنها بر روی ویندوز 10 نسخه 64 بیتی اجرا می شود و بر روی ویندوزهای 32 بیتی اجرا نخواهد شد.

این مجموعه از موس و کیبورد پشتیبانی نمی کند و برای بازی نیاز به گیم پد یا دسته بازی دارید.

تصاویر بازی NINJA GAIDEN: Master Collection :

تریلر بازی NINJA GAIDEN: Master Collection :

سیستم مورد نیاز

حداقل سیستم مورد نیاز:

OS: Windows® 10, 64-bit
Processor: Intel Core i3 4130 or over
Memory: 4 GB RAM
Graphics: NVIDIA GeForce GTX 970 VRAM 4GB or over, AMD R7 370 VRAM 4GB or over
DirectX: Version 11
Storage: 20 GB available space
Sound Card: DirectX 9.0c or above & 16 bit stereo, 48KHz WAVE file can be played
Additional Notes: Resolution & Frame rate: 1920 x 1080, 60fps

سیستم پیشنهادی:

OS: Windows® 10, 64-bit
Processor: Intel Core i5 4460 or over, AMD Ryzen5 1400 or over
Memory: 8 GB RAM
Graphics: NVIDIA GeForce GTX 1060 VRAM 6GB or over, AMD RX 580 VRAM 8GB or over
DirectX: Version 11
Storage: 20 GB available space
Sound Card: DirectX 9.0c or above & 16 bit stereo, 48KHz WAVE file can be played
Additional Notes: Resolution & Frame rate: 3840 x 2160, 60fps