توضیحات

Maquette عنوانی رازآلود در سبک ماجراجویی و معمایی می باشد که توسط استودیو Graceful Decay توسعه یافته و شرکت Annapurna Interactive آن را در تاریخ 2 مارس 2021 برای کنسول های PS4, PS5 و سیستم عامل ویندوز منتشر نموده است. Maquette درواقع یک بازی پازلی اول شخص است که شما باید در آن در طی هفت فصل خاطرات یک زوج عاشق را که با هم بزرگ شده‌اند، کشف کنید. این پازل‌ها را بایستی با توجه به قوانین تغییر مقیاسی که مختص به این دنیاست‌، حل کنید و ممکن است راه حل هر کدام آنقدرها هم که به نظر می‌آید ساده نباشند. شما در این شهر که به مثابه عروسک‌های ماتروشکا روسی تو در تو‌ست، باید به حل معماها و پازل‌های مختلف بپردازید؛ موانع مختلف را از پیش روی بردارید و اسرار مختلف این شهر زیبا را که با الهام از سان ‌فرانسیسکو ساخته شده‌است را کشف کنید. در واقع شما در بازی Maquette قادر هستید یک داستان عاشقانه و مدرن را در مقیاس‌های مختلف از جهان عجیب و غریبی که در آن قرار دارید، کشف نمایید.

عنوان Maquette از یک گیم‌پلی منحصر به فرد، خلاقانه و دارای ریتم بازگشتی بهره می‌برد. در این بازی شما ابتدا به مرکز دنیای بازی می‌روید و حس یک دنیای کوچک با ساختمان‌ها و اشیائی را دارید که بسیار ریز هستند و شما در مقابل آن‌ها بسیار غول‌پیکر و بزرگ جلوه می‌نمایید. اما این روند به طول نخواهد انجامید و رفته رفته به اندازه‌ی این محیط و ساختما‌ن‌ها افزوده خواهد شد تا در نهایت حتی ترک‌های بسیار نازکی که بر سطح زمین قرار داشتند برای شما تبدیل به یک دره‌ی عمیق شوند و شما در برابر آن‌ها احساس کوچکی کنید. در این دنیا ممکن است حتی کوچکترین اتفاقات و رخداد‌ها به یک مانع و چالش غیر طبیعی تبدیل شوند.

شما در بازی اول شخص Maquette باید با استفاده از تغییر مقیاس‌های برگشت‌پذیر دنیای پیرامون و خلاقیت خود به حل معماها و پازل‌های مختلف درون بازی بپردازید، موانع مختلف را از پیش روی خود بردارید و اسرار مختلف درون این محیط‌های عجیب را کشف کنید. شما در هفت فصل داستانی مختلف قادر خواهید بود به کشف معماهای درون بازی Maquette بپردازید. موسیقی متن آن نیز با ریتم مراحل و گیم‌پلی هماهنگ بوده و با داستان اصلی آن که محیطش برگرفته از شهر سان‌فرانسیسکو است، ارتباط مفهومی خاصی دارد.

منبع متن : ویجیاتو و گیمفا

توجه

این بازی تنها بر روی ویندوزهای 64 بیتی اجرا می شود و بر روی ویندوزهای 32 بیتی اجرا نخواهد شد.

تصاویر بازی Maquette :

تریلر بازی Maquette :

سیستم مورد نیاز

حداقل سیستم مورد نیاز:

OS: Windows 7 (64-Bit)
Processor: Intel Core i5-650 | AMD Phenom II X4 965
Memory: 4 GB RAM
Graphics: Nvidia GeForce GTX 470, 1GB | AMD Radeon HD 6970, 2GB
DirectX: Version 11
Storage: 5 GB available space

سیستم پیشنهادی:

OS: Windows 10 (64-Bit)
Processor: Intel Core i7-3770 | AMD FX-8350
Memory: 4 GB RAM
Graphics: Nvidia GeForce GTX 1060, 3GB | AMD Radeon RX 570, 4GB
DirectX: Version 11
Storage: 5 GB available space