توضیحات

Little Nightmares عنوانی فوق العاده در سبک ماجراجویی ترسناک و پلتفرمر معمایی می باشد که توسط Tarsier Studios ساخته شده و کمپانی Bandai Namco Entertainment آن را در تاریخ 17 آپریل 2017 برای کنسول های Nintendo Switch, Xbox One, PS4 و سیستم عامل ویندوز منتشر کرده است. Little Nightmares یکی از بهترین بازی‌های پلتفرمر چند وقت اخیر و یادآور آثاری چون Inside است. بازی ماجرای دخترکی زرد پوشی را روایت می کند به نام Six. این دختر در یک کشتی غول پیکر به نام The Maw گیر افتاده، اکنون باید راهی مسیری پر خطر شود تا بتواند از این جهنم رهایی یابد. در ادامه ی راه، Six متوجه می شود مسیری که پیش روی دارد چندان هم امن نیست و با خطر هایی که فکرش را هم نمی کند مواجه می شود. بازی از اول تا آخر یک کلمه دیالوگ هم ندارد و صرفا با رخ دادن اتفاقات است که می توانید بفهمید دور و برتان چه می گذرد.

گیم‌پلی Little Nightmares براساس سبک‌های پلتفرمر، معمایی و ترس و بقا است و در این بازی به صورت مستقیم به دشمنان بازی نمی‌توان آسیب زد، زیرا شخصیت اصلی بازی اسلحه‌ای ندارد. اکثر اوقات باید تلاش کنید تا از دشمن‌ها فرار کنید و یا به صورت مخفیانه از دید آنها پنهان شوید، البته در موارد نسبتا کمی هم می‌توان به دشمن‌های بازی آسیب زد اما این موارد در اصل معماهایی هستند که باید حل شوند. در این بازی شخصیت اصلی در داخل کشتی بزرگ پر از هیولاهای مختلف گرفتار شده است، هدف اصلی در گیم‌پلی فرار کردن و رها شدن از دست دشمن‌ها از راه های مختلف است که برای این کار عمدتا نیاز به حل کردن معماهایی مختلف دارید؛ البته در مواردی هم باید سرعت مناسبی داشته باشید.

در داستان این بازی دو شخصیت اصلی قابل بازی وجود دارد، یکی از آنها دختری کوچک و گرسنه به نام Six است و دیگری پسر بچه‌ای به نام Kid؛ البته، در ابتدا تنها شخصیت قابل بازی Little Nightmares شخصیت Six است. این دختر کوچک درون یک کشتی بزرگ و تاریک که پر از هیولاهایی ترسناک و مریض است که در طول بازی تلاش می‌کند تا از شر این موجودات خلاص بشود و از این کشتی بیرون بیاید. از لحاظ کنترل، این دو شخصیت عمدتا شبیه هم هستند و به صورت کلی کنترل آنها شامل راه رفتن، دویدن، پریدن، نشستن و گرفتن آیتم‌ها و استفاده از روشنایی است؛ البته تا حدی قابلیت تغییر نمایش محلی را که دوربین نمایش می‌دهد نیز وجود دارد.

معماهای این بازی عمدتا به استفاده کردن از ابزار و آیتم‌های مختلف در محیط بازی مربوط است. قسمت‌های مخفی‌کاری بازی از دیگر بخش‌های مهم گیم‌پلی Little Nightmares است. ایجاد سر و صدا از مواردی است که می‌تواند باعث جلب توجه دشمنان شود و گاهی اوقات با استفاده از این کار می‌توان حواس یک دشمن را پرت کرد. بخش‌های پلتفرمر این بازی نیز به‌صورت کلی خوب طراحی شده است. بدون شک می‌توان گفت که اتمسفر این بازی یکی از مهم‌ترین عوامل در جذب مخاطب به آن است. فضای تیره و تاریک کاملا مناسب این بازی است، طراحی شخصیت‌ها و محیط‌ها به خوبی صورت گرفته و تجربه‌ی خاصی را برای مخاطبان فراهم کرده است و توجه به جزییات در طراحی محیط‌های بازی در سطح مناسبی قرار دارد.

منبع متن : گیمفا و دنیای بازی

توجه

این بازی تنها بر روی ویندوزهای 64 بیتی اجرا می شود و بر روی ویندوزهای 32 بیتی اجرا نخواهد شد.

تصاویر بازی Little Nightmares :

تریلر بازی Little Nightmares :

سیستم مورد نیاز

حداقل سیستم مورد نیاز:

OS: Windows 7, 64-bit
Processor: Intel CPU Core i3
Memory: 4 GB RAM
Graphics: Nvidia GTX 460
DirectX: Version 11
Storage: 10 GB available space
Additional Notes: SSE4.2 required

سیستم پیشنهادی:

OS: Windows 7, 64-bit
Processor: Intel CPU Core i7
Memory: 8 GB RAM
Graphics: Nvidia GPU GeForce GTX 660
DirectX: Version 11
Storage: 10 GB available space
Additional Notes: SSE4.2 required