توضیحات

Lair of the Clockwork God عنوانی جالب در سبک اکشن ماجراجویی، اشاره و کلیک و پلتفرمر دو بعدی می باشد که کار ساخت و انتشار آن بر عهده استودیو Size Five Games بوده و آن را در تاریخ 21 فوریه 2020 برای کنسول های Nintendo Switch, Xbox One, PS4 و سیستم عامل های مک، لینوکس و ویندوز منتشر کرد. Lair of the Clockwork God ترکیبی از عناوین پلتفرمر و اشاره و کلیک است که با سطحی بسیار غنی از کمدی و طنز همراه شده و اثر نهایی، معجونی لذت‌بخش از ترکیب سبک‌های گوناگون است. در این بازی با دو شخصیت اصلی بازی به نام های بن و دن همراه می شویم. این دو دوست قدیمی بار دیگر با یکدیگر پا به یک ماجراجویی بسیار خطرناک می گذارند تا در چرخه ی غیرقابل نفوذ زمان تاثیر بگذارند و از آخر الزمانی که در انتظار بشریت است جلوگیری کنند. برای این کار باید مسیری طولانی را به سمت کامپیوتری قدیمی طی کنند -که همان فهم ما از زمان است- تا به وی درباره ی احساسات انسانی بگویند و اینکه ممکن است با رسیدن قیامت همه ی این احساسات نیز به دست فراموشی سپرده شود.

در گیم پلی بازی Lair of the Clockwork God شخصیت دن اکثر مکانیزم های یک بازی سکوبازی را در بردارد که شامل دویدن ، پریدن ، جا به جایی اشیاء و کشتن دشمنان است. بعضی اوقات برای پیشرفت در سطح مراحل بازی باید بین شخصیت ها جا به جا شوید. شخصیت بن به طور کلی با آیتم های مختلف سرکار دارد و وظیفه جمع آوری و کنترل آیتم های بازی در مسئولیت او است. در حالی که دن وظیفه عبور از مسیرهای غیر متعارف و انجام کارهایی نظیر فعال کردن مکانیزم ها و کلیدهایی را برعهده دارد که برای عبور از موانع نیازمند ویژگی های او است.

در بازی Lair of the Clockwork God پازل ها و معماهای سرگرم کننده و چالش برانگیزی وجود دارد که به مرور پیشرفت در طول بازی سخت تر و درگیر کننده تر می شوند. برای حل اکثر پازل های بازی شما نیاز به تعامل با هر دو کاراکتر بازی را خواهید داشت. بازیکن برای حل معماهای بازی باید به عوامل محیطی و آیتم های قرار گرفته شده در هر محیط از بازی توجه کند ، زیرا پاسخ حل معماها درست در اطراف کاراکترها قرار دارد. همچنین دیالوگ ها و مکالماتی که بین دو شخصیت بازی ردو بدل می شوند، برای حل معماها حیاتی و مهم هستند.

منبع متن : پارس جوی و گیم اینجا

توجه

این بازی تنها بر روی ویندوزهای 64 بیتی اجرا می شود و بر روی ویندوزهای 32 بیتی اجرا نخواهد شد.

تصاویر بازی Lair of the Clockwork God :

تریلر بازی Lair of the Clockwork God :

سیستم مورد نیاز

حداقل سیستم مورد نیاز:

OS: Windows 7 and up
Processor: 2.4Ghz
Memory: 4 GB RAM
Graphics: GeForce 8800 equivalent or higher
DirectX: Version 9.0c
Storage: 1 GB available space
Additional Notes: If playing on a Laptop, please make sure it has a dedicated gfx card; on-board cards will struggle