توضیحات

Kentucky Route Zero عنوانی داستانی در سبک ماجراجویی و اشاره و کلیک می باشد که کار ساخت و انتشار آن بر عهده استودیو Cardboard Computer بوده و آن را در تاریخ 22 فوریه 2013 برای کنسول های Nintendo Switch, Xbox One, PS4 و سیستم عامل های مک، لینوکس و ویندوز منتشر نموده است. Kentucky Route Zero شامل 5 اپیزود می باشد که اولین اپیزود در سال 2013 و آخرین آن در سال 2020 منتشر شد و داستان آن را کامل کرد. بازی با نمایی از یک پمپ بنزین در غروب هنگام شروع می‌شود. مخاطب کنترل شخصیتی به نام Conway را در اختیار دارد؛ مردی میان‌سال که راننده‌ی یک آنتیک فروشی است و می‌خواهد آخرین سفارش عمر مغازه را به مقصدی در کنتاکی برساند. مشکل اینجاست که کانوی نمی‌داند این مقصد کجاست. با پرس و جو از صاحب پمپ بنزین به نام Joseph او متوجه می‌شود که تنها راه رسیدن به مقصد، مسیری مرموز به نام «جاده‌ی صفر» است؛ جاده‌ای که به ظاهر یک مسیر معمولی می‌ماند، اما کانوی را در ادامه وارد ماجراهای بسیار عجیب و پیچیده‌ای می‌کند ...

مخاطب هم همراه با او پا به مسیری می‌گذارد که پر از اتفاقاتی‌ست که مرز واقعیت و خیال را در هم می‌نوردند. داستان و دنیای بازی در سبک «واقعیت جادویی» یا Magical Realism می‌گنجد و به‌شدت از حال و هوای آثار «دیوید لینچ» و «گابریل گارسیا مارکز» الهام می‌گیرد؛ انسان‌هایی که پوست و گوشت ندارند و اسکلت‌شان می‌درخشد، اداره‌ای که یک طبقه پر از خرس دارد، جاده‌ای که ماورای مکان و زمان است، آدم‌هایی که ناگهان ظاهر و ناگهان غیب می‌شوند و کلی از این موارد. بازی به مرور شخصیت‌های دیگری را معرفی می‌کند و کانوی با افراد جدیدی هم‌سفر می‌شود. هر کدام از این آدم‌ها برای خودشان گذشته و ماجرایی دارند و به دلیلی پا به این سفر می‌گذارند. شخصیت‌ها چه اصلی و چه فرعی همگی حکایتی برای تعریف دارند، اما Kentucky Route Zero تنها محدود به روایت ماجراهای این سفر و مسافرانش نیست، بلکه در میان این واقعیت جادویی به مضامین بسیاری می‌پردازد؛ از موضوعات اجتماعی و سیاسی مثل بدهکاری و سرمایه‌داری گرفته تا دغدغه‌هایی چون روزمرگی، تنهایی، مرگ و امید.

روی کاغذ Kentucky Route Zero یک بازی ماجرایی اشاره و کلیکِ ساده است. در محیط‌های مختلف گشت‌و‌گذار می‌کنید، با کاراکترها گفت‌وگو می‌کنید و با اشیا تعامل برقرار می‌کنید؛ نه خبری از چالش‌های سنتی بازی‌های ماجرایی است و نه بازی ازتان می‌خواهد آیتم جمع کنید و با استفاده از آن‌ها معما حل کنید و نه مکانیکِ گیم‌پلی عجیب و سختی برای یاد گرفتن وجود دارد. در طولِ بازی هرگز در یک نقطه گیر نمی‌کنید یا گم نمی‌شوید. اما در عوض، در طولِ بازی بارها به شخصیت‌هایی برخورد می‌کنید یا کنترلِ شخصیت‌هایی را برعهده می‌گیرد که یا در یک نقطه از زندگی‌شان گیر کرده‌اند یا گویی در فضای تهی بینِ یک آغاز و یک پایان، سرگردان هستند. گرچه آیتمی برای جمع‌آوری در کوله‌پشتی‌تان نیست، اما تا دل‌تان بخواهد خاطراتِ نوستالژیک، درد و دل‌های محزون، غریبه‌هایی برای گرم گرفتن و مونولوگ‌هایی در بابِ تنهایی برای به خاطر سپردن وجود دارند. شاید یک معمای فیزیکی برای حل کردن وجود نداشته باشد، اما تا‌ دل‌تان بخواهد قلب‌های شکسته‌ای برای ترمیم کردن، بغض‌های بسیاری برای شکستن و احساساتِ شلخته‌ای برای منظم کردن وجود دارند.

منبع متن : سرگرمی و زومجی

تصاویر بازی Kentucky Route Zero :

تریلر بازی Kentucky Route Zero :

سیستم مورد نیاز

حداقل سیستم مورد نیاز:

OS: Windows 7
Processor: 1 GHz
Memory: 512 MB RAM
Graphics: Directx 9.0c compatible video card
DirectX: 9.0c
Hard Drive: 1.5 GB

سیستم پیشنهادی:

OS: Windows 7
Processor: 1 GHz
Memory: 1 GB RAM
Graphics: Directx 9.0c compatible video card
DirectX: 9.0c
Hard Drive: 1.5 GB