توضیحات

Katana ZERO عنوانی جذاب در سبک اکشن و پلتفرمر با فضای دو بعدی می باشد که توسط استودیو Askiisoft ساخته شده و کمپانی Devolver Digital آن را در تاریخ 18 آپریل 2019 برای کنسول های Nintendo Switch, Xbox One و سیستم عامل های مک و ویندوز منتشر نموده است. Katana Zero با روایت داستانی تاریک و پیچیده، ارائه‌ی گیم‌پلی سرگرم‌کننده و خشن درکنار جلوه‌های صوتی/دیداری معرکه‌ای که دارد، درکنار مبهوت کردن شما، نسخه‌ی سامورایی شده‌ی Hotline Miami را تحویل‌تان خواهد داد. شما یک قاتل قراردادی هستید که استفاده از سلاح‌های گرم در مرامش جایی ندارد؛ یک کیمونو را که دیگر کاراکترها آن را «لباسِ حمام» توصیف می‌کنند می‌پوشد و بهترین دوستش، کاتانای او است. داستان Katana Zero در یک کشوری دیستوپیایی به نام New Mecca اتفاق می افتد. ظاهراً این کشور در جنگی که از آن با نام جنگ کرومگ (Cromag War) یاد می شود از کشوری دیگر شکست خورده و اکنون تبعات آن را تحمل می کند. شخصیت اصلی بازی یک سامورایی به نام Subject Zero است که کنترل او بر عهده ی شما خواهد بود ...

سابجکت زیرو که از او به عنوان اژدها یا Dragon هم یاد می کنند، یکی از افراد حاضر در این جنگ بوده که اکنون شب ها کابوسی تکراری می بیند. در این کابوس، او همواره با کودکی در حال بازی است که دانشمندی با لباس آزمایشگاهی از در اتاق وارد می شود و به آن ها می گوید قایم شوند و بلافاصله توسط سایه ای که به شکل یک سرباز است، کشته می شود. این کابوس چندین بار و هر بار با جزئیات بیشتر تکرار می شود و موضوع جلسات روانکاوی زیرو است. روانشناس زیرو، کسی است که هدف ماموریت های او را برایش مشخص می کند و در عین حال سعی دارد با داروهایی که به او می دهد، بیماری وی را کنترل کند. در مرحله ی اول ماموریت زیرو این است که دانشمندی را نجات دهد و پس از نجات دادن او، دانشمند توسط وی (V) که سربازی روس است از راه دور منفجر می شود. این نقطه ی شروع داستانی نسبتاً پیچیده و در عین حال جذاب است.

از نظر گیم پلی، Katana Zero عنوانی خلاقانه، جذاب و به یاد ماندنی است. اولین شاخصه ای که در مورد گیم پلی آن به خاطر خواهید سپرد، این است که همه ی دشمنان در این بازی با یک ضربه می میرند. خودِ شخصیت اصلی که شما باشید هم از این قاعده مستثنی نیستید و دقیقاً با یک ضربه می میرید و باید بازی را از چک پوینت قبلی آغاز کنید. مبارزات در Katana Zero بسیار سرعتی هستند و سرعت عمل بالایی می طلبند. دو المان دیگر هستند که در گیم پلی دخیل هستند، یکی قابلیت آهسته کردنِ زمان است که از همان ابتدا در اختیار دارید، و دیگری محدودیت زمانی در هر مرحله است. این موضوع نه تنها در مبارزات، که در عبور از برخی موانع بازی نیز به داد شما می رسند. دشمنان شما معمولاً از سرعت عمل خوبی برخوردارند و اگر در آن واحد با سه چهار نفر از آن ها مواجه شدید، شاید استفاده از این قدرت کمک‌تان کند آن مرحله را پشت سر بگذارید. بحث دوم که محدودیت زمان است، در واقع به مشکلات شخصی زیرو ربط دارد که گویا وقتی یک مرحله در مدت معین به پایان نرسد، او نمی تواند آن مرحله را به خاطر بیاورد.

منبع متن : گیمفا

توجه

این بازی تنها بر روی ویندوزهای 64 بیتی اجرا می شود و بر روی ویندوزهای 32 بیتی اجرا نخواهد شد.

تصاویر بازی Katana ZERO :

تریلر بازی Katana ZERO :

سیستم مورد نیاز

حداقل سیستم مورد نیاز:

OS: Windows 7, 8, 8.1, 10 x64
Processor: Intel Pentium E2180 (2 * 2000) or equivalent
Memory: 1 GB RAM
Graphics: GeForce 7600 GT (256 MB)
DirectX: Version 10
Storage: 200 MB available space

سیستم پیشنهادی:

OS: Windows 7, 8, 8.1, 10 x64
Processor: Intel Core i3-3240 (2 * 3400) or equivalent
Memory: 2 GB RAM
Graphics: GeForce 8800 GTS (512 MB)
Storage: 200 MB available space