توضیحات

Jurassic World Evolution 2 نام عنوانی در سبک استراتژی، شبیه سازی می باشد که توسط استودیوی بازی سازی Frontier Developments ساخته شده و در تاریخ 9 نوامبر 2021 برای پلتفرم های PlayStation 4, PlayStation 5, Xbox One, Xbox Series X/S و سیستم عامل ویندوز منتشر شده است. همانند نسخه اول بازی، Evolution 2 یک شبیه سازی تجاری است که در آن بازیکن یک پارک موضوعی ماقبل تاریخ دنیای ژوراسیک را می سازد. این بازی دارای بیش از 75 گونه ماقبل تاریخ از جمله دایناسورهای مختلف، پتروسارها و خزندگان دریایی است.

توجه

این بازی تنها بر روی ویندوزهای 64 بیتی اجرا می شود و بر روی ویندوزهای 32 بیتی اجرا نخواهد شد.

در بازی Jurassic World Evolution 2 بازیکنان باید محوطه ها، آشیانه پرندگان و تالاب‌هایی بسازند تا جانوران را برای تماشای بازدیدکنندگان در خود جای دهند. این جانوران نیازهای متفاوتی دارند، مانند نوع غذایی که می خورند و وسعت جنگلی که در زیستگاه خود نیاز دارند، برای حفظ سلامت و رضایت آنها باید برآورده شود.

این بازی دارای یک سیستم قلمرو پویاست که حیوانات را می بیند که اگر در یک زیستگاه زندگی می کنند برای منابع با یکدیگر مبارزه کنند. قلمرو آنها به طور مداوم بسته به منابع موجود در زیستگاه آنها در حال تغییر است.

در مقایسه با بازی‌های قبلی، این بازی دارای هوش مصنوعی پیچیده‌تری برای گونه‌های ماقبل تاریخ است، که این گونه ها بصورت گروهی شکار می‌کنند و به طور مکرر و واقعی‌تر با دیگران تعامل خواهند داشت. ابزار ساخت و ساز بازی کاملاً بازسازی شده و بازیکنان باید درختان و درختچه های مناسب را برای خوردن علفخواران بکارند.

بازیکنان باید امکانات مختلفی بسازند و دانشمندانی را برای تحقیق و جوجه کشی گونه های ماقبل تاریخ جذب کنند. دانشمندانی که به خدمت گرفته شده‌اند مزایای گیم‌پلی متفاوتی را ارائه می‌کنند، اما کارگران پرکار و ناراضی پارک را خراب می‌کنند و عمداً به حیوانات اجازه فرار می‌دهند.

برای جوجه کشی یک حیوان ماقبل تاریخ، بازیکن ابتدا باید DNA آنها را از فسیل های آنها استخراج کند. DNA آنها را می توان تنظیم کرد تا به حیوانات ویژگی های منحصر به فردی مانند مصونیت در برابر نوعی بیماری خاص بدهد.

بازیکنان همچنین باید محیط بان و دامپزشک را به خدمت بگیرند تا حیوانات را شاد و سالم نگه دارند. برای سرگرم کردن بازدیدکنندگان می توانید وسایل نقلیه مختلفی مانند Gyrospheres بسازند که این امکان را می دهد تا از چندین محوطه عبور کرده و توسط حیوانات ماقبل تاریخ مورد حمله قرار گیرند بی آنکه به آنان صدمه ای وارد شود.

مهمانان به گروه های مختلف با علایق مختلف دسته بندی می شوند. به عنوان مثال، دوستداران طبیعت بیشتر مشتاق دیدن گیاهخواران هستند، در حالی که ماجراجویان علاقه بیشتری به دیدن گوشتخواران دارند. امکاناتی مانند توالت‌ها، فروشگاه‌های هدیه و رستوران‌ها نیز باید ساخته شوند و بازیکنان می‌توانند آنها را با ماژول‌ها و تزئینات مختلف سفارشی کنند تا نیازهای مهمانان مختلف را برآورده کنند.

سیستم مورد نیاز

حداقل سیستم مورد نیاز:

OS:Windows 10 64bit (min version 1809)
Processor:Intel i5-4590/AMD FX 8370Intel i7-5775C/AMD Ryzen 5 1500X
Memory:8 GB RAM12 GB RAM
Graphics:(4GB VRAM) NVIDIA GeForce GTX 1050Ti (Legacy GPU: GeForce GTX 960) / AMD Radeon RX 470(6GB VRAM) NVIDIA GeForce GTX 1070 / AMD RX 570 (8GB)
DirectX:Version 12
Storage:14 GB available space