توضیحات

Inertial Drift یک بازی آرکید در سبک مسابقه ای و دریفت می باشد که توسط استودیو Level 91 Entertainment ساخته شده و شرکت PQube آن را در تاریخ 11 سپتامبر 2020 برای کنسول های Nintendo Switch, PS4, Xbox One و سیستم عامل ویندوز منتشر کرده است. همانطور که از اسم بازی بر می‌آید، همه‌چیز در Inertial Drift در مورد دریفت کردن است. اینکه چطور با خودروی منحصر به فردی که پشت فرمانش هستید، به جنگ پیچ رو به رویتان بروید. بازی بخش‌های زیاد و کاملی دارد که بخش داستانی بهترین نقطه برای شروع و آشنا شدن با اتمسفر کلی بازی است. بعد از انتخاب کاراکترتان از بین چند انتخاب موجود، این گرافیک سل‌شید، کاراکترهای مهربان و دوست‌داشتنی و موسیقی رترو خاص بازی‌های مستقل است که نظرتان را به خودشان جلب می‌کنند تا زمانی که البته اولین مسابقه را شروع کنید. به غیر از بخش داستانی، Inertial Drift دو بخش مجزا و مفصل Challenge Mode و Grand Prix هم دارد که تمام کردن آن‌ها نه تنها تا ساعت‌ها شما را سرگرم خود می‌کند بلکه شما را با تمامی ۱۶ خودرو لایسنس نشده بازی آشنا می‌کند.

با شروع اولین چالش بازی متوجه می‌شوید که Inertial Drift یک تفاوت بسیار مهم با تقریبا تمامی بازی‌های ریسینگی که در گذشته تجربه کردید، دارد و آن هم این است که بازی دکمه مخصوصی برای کنترل دریفت و زاویه آن دارد. در بازی خبری از خرید اتومبیل‌های جدید و عوض کردن آن‌ها نیست. هر شخصیتی اتومبیل مخصوص خودش را دارد که روی جاده رفتاری کاملا خاص و منحصر به فرد از خود نشان می‌دهد. مثلا کاراکتر Ada دختر جوانی که هنوز اعتماد به نفس کافی برای شرکت در مسابقه‌ها را ندارد، اما در عوض خودرو Gecko او به راحتی سُر می‌خورد و کنترلش از آب خوردن هم راحت‌تر است. در طول مدت کوتاه بخش داستانی، آدا با برخی از رقیب‌های قدرتمندش مسابقه می‌دهد و درس‌های جدیدی از آن‌ها یاد می‌گیرد تا آنکه در انتها خود تبدیل به یکی از آن حریفانی می‌شود که دیگران او را الگو خودشان قرار می‌دهند.

کافی است بخش داستانی را این بار با یک کاراکتر دیگر مثل Viv آغاز کنید تا Inertial Drift روی سخت و چالش‌برانگیزش را به شما نشان دهد. خودروی «ویو» یک سوپر اسپرت بسیار سریع است که هندلینگ خشکی دارد و البته شتاب گرفتنش بسیار طول می‌کشد. بنابراین کوچک‌ترین اشتباه یا تصادف، تمام کردن مسابقه را غیر ممکن می‌کند. اما در عوض HBE Dragon کاراکتر ایبا بدون ترمز کردن اصلا شکل دریفت به خودش نمی‌گیرد. بخش Split Screen هم این فرصت را در اختیارتان قرار می‌دهد تا بعد از تمام کردن چالش‌ها، دوستان یا اعضای خانواده را هم به یک رقابت سالم دعوت کنید. تمامی این مسابقات هم در ۵ لوکیشن مختلف اجرا می‌شوند، از جاده‌های کوهستانی برفی تا خیابان‌های خیس شهری که همگی در تاریکی شب به نوعی می‌درخشند.

منبع متن : ویجیاتو

توجه

این بازی تنها بر روی ویندوزهای 64 بیتی اجرا می شود و بر روی ویندوزهای 32 بیتی اجرا نخواهد شد.

تصاویر بازی Inertial Drift :

تریلر بازی Inertial Drift :

سیستم مورد نیاز

حداقل سیستم مورد نیاز:

OS: 64-bit Windows 10 / 8 / 7
Processor: Intel Core i5-2500K 3.3GHz / AMD FX-8150 3.6GHz or equivalent
Memory: 4 GB RAM
Graphics: GeForce GTX 550 Ti / Radeon HD 6790 2GB VRAM*
Storage: 2 GB available space
Sound Card: DirectX compatible soundcard

سیستم پیشنهادی:

OS: 64-bit Windows 10 / 8 / 7
Processor: Intel Core i5-4460 3.2 GHz / AMD Ryzen 5 1600X 3.6GHz
Memory: 8 GB RAM
Graphics: GeForce GTX 960 / Radeon HD 7950 3GB VRAM*
Storage: 4 GB available space
Sound Card: DirectX compatible soundcard