توضیحات

Halo Infinite عنوانی هیجان انگیز در سبک اکشن و تیراندازی اول شخص می باشد که توسط استودیو 343 Industries توسعه یافته و کمپانی Xbox Game Studios آن را در تاریخ 15 نوامبر 2021 برای کنسول های Xbox One, Xbox Series X/S و سیستم عامل ویندوز منتشر نموده است. بیشتر از ۶ سال از عرضه‌ی بازی Halo 5: Guardians می‌گذرد و حالا بازی Halo Infinite از راه رسیده است. این بازی را می‌توان متفاوت‌ترین و ریسک‌پذیرترین نسخه در سری هیلو دانست؛ جایی‌که با یک بازی جهان باز طرف هستیم و وجود مواردی مثل پایگاه‌ها و سیستم ارتقای مهارت‌های مسترچیف، سبب شده‌اند تا کاربران قدیمی هم تجربه‌ی جدیدی را کسب کنند. داستان بازی Halo Infinite سه سال بعد از وقایع قسمت قبل رخ می‌دهد و شما در نقش مسترچیف به دنبال مبارزه با فرقه قدرتمند Banished و پیداکردن کورتانا خواهید بود.

توجه

این بازی تنها بر روی ویندوز 10 نسخه 64 بیتی اجرا می شود و بر روی ویندوزهای 32 بیتی اجرا نخواهد شد.

Halo Infinite بازی بسیار بزرگی است و می‌توان آن را یک شوتر جهان باز وسیع دانست که در گوشه و کنارش ماجراجویی‌های گوناگون، انتظار بازیکنان را می‌کشند. نقشه‌ی بازی هیلو اینفینیت چندین مرتبه از مجموع محیط‌های دو بازی Halo 4 و Halo 5: Guardians بزرگتر است. نقشه‌ی بزرگ و محیط‌های وسیع به معنای وجود طیف وسیعی از محتویات متنوع برای جستجو و کنکاش در این جهان-حلقه است.

وجود نقشه‌ی بزرگ، نیازمند امکانات مختلف برای جابجایی‌های طولانی است. در بازی هیلو بی‌نهایت همچنان راه‌های سنتی و همیشگی سری بازی هیلو برای جابجایی‌های طولانی وجود دارند. اتومبیل‌های متعلق به انسان‌ها و اتومبیل‌های ساخته شده توسط بیگانگان. این دو وسیله نقلیه همچنان در بازی وجود خواهند داشت و می‌توانید در دسته‌بندی‌های مختلف از آن‌ها برای جابجا شدن و حتی مبارزه کردن استفاده کنید. یکی از امکانات کاملا جدیدی که برای اولین بار در هیلو اینفینیت به مجموعه اضافه می‌شود، یک قلاب پرتاب‌شونده به نام Grapple Shot است که در موقعیت‌های گوناگون می‌تواند حسابی مورد استفاده قرار گیرد.

این ابزار کاملا جدید روی دستکش مستر چیف نصب می‌شود و برای بالا رفتن از دیوارها و سطوح مرتفع، جابجایی بین دو ساختمان و همچنین کشیدن دشمنان و آیتم‌های مختلف به سمت خود استفاده می‌شود. گرپل شات شاید در ظاهر ساده با کمی کارایی مفید به نظر برسد؛ اما حقیقتا تغییرات اساسی بسیاری در گیمپلی بازی Halo Infinite ایجاد می‌کند. این ابزار به شما اجازه می‌دهد که در شرایط مختلف، به روش‌های گوناگون آن را مورد استفاده قرار دهید و به طور کلی تمامی استراتژی‌های خود حین مبارزه و جابجایی‌ را با استفاده از آن برنامه‌ریزی کنید.

با استفاده از این قلاب می‌توانید موقعیت مکانی خود نسبت به دشمنان را تغییر داده و در یک آن به بالای ساختمان‌ها بروید و پناه بگیرید. یا اینکه دشمنان را به سمت خود بکشید و با یک ضربه تن‌به‌تن آن را از پا درآورید. گیمپلی سری بازی Halo با اینکه در تمامی این سال‌ها بسیار سرگرم‌کننده و جذاب بوده؛ اما آیتم‌های محدود گیمپلی و طیف نه‌چندان وسیع و متنوع سلاح‌ها همیشه مورد انتقاد قرار می‌گرفت.

سیستم مورد نیاز

حداقل سیستم مورد نیاز:

OS:Windows 10 RS5 x64Windows 10 19H2 x64
Processor:AMD Ryzen 5 1600 or Intel i5-4440AMD Ryzen 7 3700X or Intel i7-9700k
Memory:8 GB RAM16 GB RAM
Graphics:AMD RX 570 or Nvidia GTX 1050 TiRadeon RX 5700 XT or Nvidia RTX 2070
DirectX:Version 12
Storage:50 GB available space