توضیحات

GUILTY GEAR STRIVE عنوانی جذاب در سبک اکشن و مبارزه ای می باشد که وظیفه ساخت و انتشار آن بر عهده استودیو Arc System Works بوده و آن را در تاریخ 11 ژوئن 2021 برای کنسول های PS4, PS5 و سیستم عامل ویندوز منتشر نموده است. بازی GUILTY GEAR STRIVE، نسخه جدید مجموعه طولانی بازی Guilty Gear است. تاریخچه سری Guilty Gear به پلی استیشن 1 باز می‌گردد، زمانی که بازیکنان آن را به عنوان یک بازی مبارزه‌ای هم سبک بازی Street Fighter خطاب کردند که به‌خاطر جلوه‌های هنری، انیمیشن زیبا، موسیقی هارد راک، شخصیت های عجیب و گیم‌پلی دشوارش معروف بود. داستان این نسخه از بازی به وقایع پس از Guilty Gear Xrd بر میگردد و به نوعی جمع بندی و خاتمه ی داستان سول بدگای (معروف به The Gear Hunters Saga) می باشد که این بار در ایالات متحده آمریکا و درگیری نهایی او با دت من جریان دارد.

گرافیک بازی GUILTY GEAR STRIVE کاملا سه‌بعدی است. با اینکه به‌نظر می‌رسد تمام انیمیشن‌ها دو بعدی و سطح بالا هستند، اما دوربین تا زمانی که باعث اختلال در روند بازی نشود، به‌طور مداوم به اطراف می‌چرخد تا نشان دهد که شخصیت‌ها همگی سه بعدی هستند. این یک دستاورد باورنکردنی و عالی ترین نمونه برای جان بخشیدن به یک دنیای کارتونی است. طراحی هنری بازی بسیار عالی است، در حالی که برخی از شخصیت‌ها بسیار عجیب به نظر می‌رسند، اما دنبال کردن حرکات آن‌ها هرگز برای بازیکنان دشوار نخواهد بود. از شخصیت‌های بزرگ مانند پوتمکین (Potemkin) که نصف صفحه را اشغال می‌کنند گرفته، تا شخصیت‌های لاغر اندامی مانند lanky Faust، همه شخصیت‌ها به‌همراه حرکات مخصوص آن‌ها کاملا منحصر به فرد هستند.

شخصیت شمشیرزن Ky Kiske به‌نظر نقطه شروع خوبی برای بسیاری از بازیکنان خواهد بود اما همه افراد تمایل دارند که تخصص‌های مشخصی داشته باشند، برای مثال، شخصیت قدیمی Axe Low که به حملات دور و نزدیک معروف است و شخصیت جدید Nagoriyuki که یکی از ویژگی‌های او Blood Rage است که قدرت آسیب دهی او را افزایش می دهد، اما در عوض جان او را همزمان تخلیه می‌کند. برای زمان عرضه بازی تنها 15 شخصیت‌ درنظر گرفته شده است که برای یک بازی در این سبک عدد ناچیزی است. هرچند باید خاطرنشان ساخت که طراحی هریک از آن‌ها متمایز از یکدیگر و چشم‌گیر است.

GUILTY GEAR STRIVE نسبت به بازی Guilty Gear Xrd و دیگر عناوین تغییرات زیادی داشته است. شاید این امر باعث ناراحتی برخی از طرفداران باسابقه شود، اما این بدان معناست که اکنون زمان تمرکز روی زمان بندی و انتخاب دقیق حرکات شماست. در مجموعه بازی Guilty Gear، حمله همیشه جایگاه بهتری نسبت به دفاع داشته است و در این نسخه نیز این ویژگی کاملا مشخص است. بازی همچنین دارای یک فشار سنج (Tension gauge) است که پس از هر حمله به حریف پر می‌شود. همچنین یک ویژگی جدید و جالب به نام Wall Break وجود دارد که به شما امکان تغییر مرحله در وسط بازی را می‌دهد (مکانیکی مانند تغییر محیط بازی در بازی‌ Injustice: Gods Among Us). با انجام این حرکت می‌توانید تمام کنتورهای ویژه خود را فورا پر کنید. این بازی پر از مکانیک‌های ریسکی و پاداش دهنده هوشمندانه مانند این است و به نظر می رسد بدون توجه به شخصیتی که استفاده می کنید، کاملاً متعادل هستند.

منبع متن : پی اس پرو

توجه

این بازی تنها بر روی ویندوزهای 64 بیتی اجرا می شود و بر روی ویندوزهای 32 بیتی اجرا نخواهد شد.

سیستم مورد نیاز

حداقل سیستم مورد نیاز:

OS:Windows 8/10 (64-bit OS required)Windows 8/10 (64-bit OS required)
Processor:AMD FX-4350, 4.2 GHz / Intel Core i5-3450, 3.10 GHzIntel Core i7-3770, 3.40 GHz
Memory:4 GB RAM8 GB RAM
Graphics:Radeon HD 6870, 1 GB / GeForce GTX 650 Ti, 1 GBGeForce GTX 660
DirectX:Version 11Version 11
Storage:20 GB available space20 GB available space
Sound Card:DirectX compatible soundcard or onboard chipset