توضیحات

Griftlands عنوانی در سبک کارتی و روگ لایک همراه با مبارزات مبتنی بر نوبت می باشد که کار ساخت و انتشار آن بر عهده استودیو Klei Entertainment بوده و آن را در تاریخ 1 ژوئن 2021 برای کنسول های Nintendo Switch, PS4, Xbox One و سیستم عامل های لینوکس، مک و ویندوز منتشر نموده است. Griftlands دارای سه شخصیت به نام های سال ، روک و اسمیت می باشد که هر کدام کمپین داستانی جداگانه و ویژگی های متفاوتی نسبت به هم دارند. هر یک از این کاراکترهای منحصر به فرد دارای کارت های ویژه ، توانایی ها و نقشه های خاص خود برای اکتشاف هستند. سال یک ماجراجو است که به دنیال سود و انتقام می باشد. روک یک جاسوس کارکشته است که روش های کاری خودش را دارد. اسمیت نیز یک ولگرد بیکار است که ممکن است روزی دنیا را نجات دهد ! داستان هر شخصیت در یک محیط منحصر به فرد ، با جناح ها و مکان های مختلف جهت کاوش اتفاق می افتد. این بازی تصمیم محور بوده و هر انتخابی در آن مهم است ، چه ماموریت هایی که قبول می کنید ، چه دوستانی که پیدا می کنید یا کارتهایی که جمع می کنید.

در Griftlands بازیکن با انتخاب یکی از شخصیت های از پیش تعریف شده ، بازی را شروع می کند. این کاراکترها ، مزدورانی به دنبال شهرت و ثروت هستند و خانه ی آنها سیاره ای است که از صلحبانان ، دزدان و موجودات خطرناک تشکیل شده است. در حالی که چیدمان کلی جهان بازی یکسان است اما رویدادها ، ماموریت ها و سایر عناصر موجود در آن به صورت رندوم و تصادفی برای شروع هر بار بازی جدید ایجاد می شوند. تعداد دفعات مرگ در این بازی زیاد است اما هر بار مرگ باعث کسب تجربه و اتخاذ استراتژی مناسب برای دفعات بعدی می شود.

اساس گیم پلی بازی Griftlands حول سه محور اصلی یعنی جابجایی بر روی نقشه بازی ، شرکت در مکالمات درختی برای کسب ماموریت ها یا خرید و مبارزات مبتنی بر کارت در گردش است. در ابتدای بازی ، به بازیکن دو دسته کارت از پیش تعریف شده داده می شود ، یکی نشان دهنده مواردی است که در مبارزات استفاده می شود و دیگری برای استفاده در مذاکرات. با پیشرفت بازیکن در بازی ، آنها می توانند کارت های جدیدی را از پاداش تلاش یا از طریق فروشگاه ها به دست آورند ، کارت های موجود را به نسخه های قوی تر ارتقا دهند یا کارت هایی را از هر دو دسته حذف کنند. کارتهای جنگی ترکیبی از مهارتهای هجومی برای حمله به حریف و مهارتهای دفاعی برای جلوگیری از حملات است. و کارت های مذاکره جهت تحریک عزم دشمن قبل از رویارویی اصلی می باشد.

توجه

این بازی تنها بر روی ویندوزهای 64 بیتی اجرا می شود و بر روی ویندوزهای 32 بیتی اجرا نخواهد شد.

سیستم مورد نیاز

حداقل سیستم مورد نیاز:

OS:Windows 7 (64-bit)Windows 7 (64-bit)
Processor:Dual Core 2 GHz (64-bit)Dual Core 2 GHz (64-bit)
Memory:4 GB RAM4 GB RAM
Graphics:Intel HD 4600 (AMD or NVIDIA equivalent)GTX 970 (Dedicated 4GB AMD or NVIDIA equivalent)
DirectX:Version 11Version 11
Storage:6 GB available space6 GB available space