توضیحات

Grand Theft Auto: The Trilogy - The Definitive Edition عنوانی فوق العاده جذاب در سبک اکشن ماجراجویی و جهان باز می باشد که تولید کمپانی محبوب Rockstar Games بوده و آن را در تاریخ 11 نوامبر 2021 برای کنسول های Nintendo Switch, PS4, PS5, Xbox One, Xbox Series X/S و سیستم عامل ویندوز منتشر نموده است. Grand Theft Auto: The Trilogy - The Definitive Edition در واقع نسخه ریمستر سه‌گانه محبوب GTA 3 ،GTA: Vice City و GTA: San Andreas است. سه شهر نمادین، ​​سه داستان حماسی و کلی هیجان در انتظار مخاطبان است. بازی‌های کلاسیک و تعیین کنندگان ژانر اصلی سری GTA، یعنی سه‌گانه‌ی Grand Theft Auto: Grand Theft Auto 3 ،Grand Theft Auto: Vice City و Grand Theft Auto: San Andreas برای اجرا روی پلتفرم‌های نسل جدید به روز شده‌اند. در این عنوان همه چیز از جمله نور پردازی، تخریب پذیری محیط، تکسچرهای با کیفیت، طراحی جلوه‌های بصری و … ارتقا یافته‌اند. همچنین، در این عنوان شاهد گیم‌پلی شبیه به بازی GTA V و مکانیک‌های موجود در آن خواهیم بود.

گرافیک عنوان Grand Theft Auto: The Trilogy - The Definitive Edition تلفیقی از گرافیک مدرن و گرافیک کلاسیک است تا بازی در عین مدرن بودن دارای بار نوستالژی باشد. در واقع راکستار ظاهر کارتونی نسخه‌های کلاسیک را حفظ کرده هرچند بسیاری از جنبه‌های آن را مدرن کرده است. در بین بهبودها می‌توان به افزایش کیفیت چشم گیر بافت یا همان تکسچرهای بازی از جمله بهبود بافت‌های ساختمان‌ها، سلاح‌ها، جاده‌ها و اتوبان‌ها و همچنین بهبود مدل سازی تمامی شخصیت‌ها و خودروها  اشاره کرد. این ارتقا گرافیکی همچنین شامل بهبود سایه زنی، افزایش قابل توجه Draw Distance بازی، بهبود بازتاب‌های محیطی، بهبود سیستم آب و هوایی و از همه مهم تر بازسازی کامل سیستم نورپردازی بازی می شود. از طرفی دیگر بهبود مدل شخصیت‌ها و البته اینکه دیگر انگشت‌هایشان به هم چسبیده نیست هم قابل توجه است. همچنین لیب سینک شخصیت ها با دیالوگ هایی که می‌گویند هماهنگ است که این موضوع باعث می‌شود میان پرده‌های بازی بهبود چشم گیری به نسبت سه‌گانه کلاسیک داشته باشند.

از بهبودهای گرافیکی و منحصر به فرد بازی که بگذریم، حالا نوبت به بهبودهای گیم پلی می‌رسد. Grand Theft Auto: The Trilogy - The Definitive Edition دقیقا از همان سیستم کنترل و نشانه گیری GTA V استفاده می‌کند و همچنین سیستم رانندگی آن هم رده عناوین مدرن است. مینی مپ بازی هم بهبود یافته و حالا می توانید لوکیشن مخصوص خود در نقشه را تعیین کرده و مپ بازی شما را به سمت همان مسیر هدایت می‌کند. در کنار این بهبودها ، موضوعی که نبود آن به شدت در نسخه‌های کلاسیک احساس می‎‌شد مخصوصا اگر آن‌ها را به تازگی بازی می‌کردید ، وجود چک پوینت بود. در نسخه‌های کلاسیک اگر در حین ماموریت کشته شوید باید دوباره از اول به مقصد ماموریت رفته و همه چیز را از نو آغاز کنید اما در این ریمستر چک پوینت به بازی اضافه شده تا مخاطبان دیگر نیازی به شروع دوباره همه چیز نداشته باشند.

منبع متن : گیمفا و بازی سنتر

توجه

این بازی تنها بر روی ویندوز 10 نسخه 64 بیتی اجرا می شود و بر روی ویندوزهای دیگر اجرا نخواهد شد.

سیستم مورد نیاز

حداقل سیستم مورد نیاز:

OS:Windows 10 64-bitWindows 10 64-bit
CPU:Intel® Core™ i5-6600K / AMD FX-6300Intel® Core™ i7-2700K / AMD Ryzen 5 2600
RAM:8 GB16 GB
GPU:Nvidia GeForce GTX 760 2GB / AMD Radeon R9 280 3GBNvidia GeForce GTX 970 4GB / AMD Radeon RX 570 4GB
HDD:45 GB45 GB