توضیحات

Genesis Noir یک بازی هنری در سبک های ماجراجویی، معمایی و اشاره و کلیک می باشد که توسط استودیو Feral Cat Den تولید شده و شرکت Fellow Traveller آن را در تاریخ 26 مارس 2021 برای کنسول های Nintendo Switch, Xbox One و سیستم عامل های مک و ویندوز منتشر کرده است. فصل اول تمامی باورهای دینی به این مسئله اختصاص دارد که در ابتدا فقط تاریکی مطلق وجود داشت و ناگهان به واسطۀ انفجار یک نور، همه چیز به وجود آمد و در متون علمی هم چنین پدیده‌ای با نام «انفجار بزرگ» نام‌گذاری شده است. استودیوی Feral Cat Den از سال 2014 با تلفیق این ایده و آثار فیلم نوآر تلاش کرده‌اند تا اثری خاص و متفاوت را به عالم بازی‌های ویدئویی ارائه کنند و نتیجۀ این فرآیند طولانی، بازی Genesis Noir است که در نگاه اول به واسطۀ طراحی بصری خاص خود، مخاطبان را به خودش جذب می‌کند.

داستان بازی کنترل فردی با نام No Man را در اختیار بازیکن قرار می‌دهد که با شمایل قهرمان‌های فیلم نوآر (پالتو، کلاه فدورا و ...) در حال فروش ساعت‌های مچی احتمالاً دزدی یا تقلبی به رهگذران است. در مسیر بازگشت به خانه، سایۀ زنی را در قاب پنجره می‌بینیم که یادآور تصویر همیشگی زنان اغواگر در آثار این ژانر است. قهرمان داستان در حال استراحت در خانۀ خود، که در واقع یک برج ساعت است، به سر می‌برد که صدای شلیک اسلحه‌ای شنیده می‌شود و با حضور در صحنه حادثه در می‌یابیم که مردی که با نام Golden Boy شناخته می‌شود به سمت همان زن شلیک کرده است. از اینجا روایت Genesis Noir شخصیت تحت کنترل را به سفری از ابتدای خلقت می‌برد تا پرده از ماجرای این اقدام به قتل بردارد.

اینجا هم دقیقاً مثل تمام آثار شناخته شدۀ این ژانر باید پرده از یک معمای جنایی بردارید که خود قهرمان داستان هم در آن گیر است اما پیدا کردن اسناد و مدارکی که در حل این معما به کمک بازیکن می‌آید از مسیر خلقت جهان عبور می‌کند. از منظر گیم‌پلی می‌توان Genesis Noir را در دستۀ آثار «اشاره و کلیک» قرار داد اما برخلاف سنت این قبیل آثار، هدف پیدا کردن آیتم‌ها و سر هم کردنشان برای حل معماهای مختلف نیست بلکه در هر لحظه، معمایی ویژه بر سر راه بازیکن قرار می‌گیرد که نیازمند پیدا کردن راهکاری ویژۀ آن معمای خاص است. این معماها نهایتاً منجر به وقایعی مثل رویاندن پرندگان در میان شاخه‌های درخت، پیدایش شهرها و آسمانخراش‌ها در اثر یک دونوازی و ... می‌شود که مشابه خودِ معماها را در عناوین دیگر دیده‌ایم اما همراه شدن آن‌ها با تصاویری که در واقع آفرینش و خلقت را به تصویر می‌کشند، ارزشی بیشتری به آن‌ها بخشیده است.

منبع متن : بازی مگ

توجه

این بازی تنها بر روی ویندوز 10 اجرا می شود و بر روی ویندوزهای دیگر اجرا نخواهد شد.

تصاویر بازی Genesis Noir :

تریلر بازی Genesis Noir :

سیستم مورد نیاز

حداقل سیستم مورد نیاز:

OS: Windows 10
Processor: AMD / Intel CPU running at 2.6 GHz or higher
Memory: 6 GB RAM
Graphics: Radeon R9 285 (or equivalent) or GeForce GTX 560Ti or newer
DirectX: Version 12
Storage: 8 GB available space