توضیحات

Forza Horizon 5 عنوانی فوق العاده در سبک ورزشی و شبیه سازی مسابقات اتومبیلرانی با محیطی جهان باز می باشد که توسط استودیو Playground Games تولید شده و کمپانی Xbox Game Studios آن را در تاریخ 8 نوامبر 2021 برای کنسول های Xbox One, Xbox Series X/S و سیستم عامل ویندوز منتشر نموده است. بازی Forza Horizon 5 مانند قسمت‌های قبلی این سری با افتتاحیه فستیوال آغاز می‌شود که در آن راننده‌ها در حال مسابقه برای رسیدن به فستیوال هورایزن هستند. در بازی فورزا هورایزن 5 بازیکنان ابتدا سوار بر Ford Branco Badlands از هواپیما سقوط می‌کنند و بر فراز کوه آتشفشان La Gran Caldera فرود می‌آیند. درحالی که از کوه لا گران کالدرا با تمام سرعت نزول می‌کنیم به عظمت دنیای بازی پی می‌بریم. انتخاب بعدی پلی‌گراند برای به‌نمایش کشیدن جاده‌های Tierra Prospera ماشین Corvette C8 Stingray است، بازیکنان در حال مسابقه با طوفان شن هستند که در پایان مسابقه نیش استینگری (سفره ماهی) است که پیروز می‌شود.

توجه

این بازی تنها بر روی ویندوز 10 نسخه 64 بیتی ورژن 15063 و بالاتر اجرا می شود و بر روی ویندوزهای 32 بیتی اجرا نخواهد شد.

مقصد بعدی بازیکنان منطقه جنگلی La Selva است، در این قسمت بازیکنان را سوار بر Porsche 911 Desert Flyer می‌بینیم که جاده‌های گلی لا سلوا را می‌درد و از میان فلامینگو‌ها پرواز می‌کند. در آخر نوبت می‌رسد به ماشین با ظرافت Mercedes AMG Project One تا یکی دیگر از مناطق زیست‌بوم متنوع مکزیک یعنی Baja California را نمایش دهد و با ورود باشکوه خود پنجمین فستیوال هورایزن را افتتاح کند. وقتی افتتاحیه به پایان رسید، بازیکنان می‌توانند کاراکتر مد نظر خود را انتخاب کنند. بعد از اتمام نمایش اولیه و شخصی‌سازی کاراکتر، Forza Horizon 5 ما را به سمت رویداد Showcase هدایت می‌کند. رویداد‌های Showcase به یکی از منحصربه‌فردترین رویداد‌های سری فورزا هورایزن تبدیل شده‌اند. در رویداد‌های Showcase بازیکنان در مقابل رقیبانی قرار می‌گیرند که ممکن است سوار بر هر وسیله‌ای به‌جزء ماشین باشند.

در بازی Forza Horizon 5 بخش داستانی Horizon Adventure نام دارد و هورایزن ادونچر از فستیوال‌های مختلف تشکیل شده است که هرکدام آن‌ها مواردی مانند مسابقه The Goliath را آزاد می‌کنند. بازیکنان می‌توانند به ۶ فستیوال در هورایزن ادونچرز سفر کنند و هر فستیوال مربوط‌به سبک خاصی از رانندگی است. فستیوال مرکزی Mexico نام دارد و فستیوال اصلی بازی محسوب می‌شود. فستیوال Apex برای مسابقات جاده‌ای (Road Racing)، فستیوال Wilds برای مسابقات رالی (Dirt Racing)، فستیوال Baja برای مسابقات آفرود (Cross Country Racing)، فستیوال Rush برای رقابت‌های نمایشی (PR Stunts) و فستیوال Street Scene برای مسابقات خیابانی (Street Racing) طراحی شده‌اند. برای آزاد کردن بخش‌های مختلف فستیوال بازیکنان باید Accolades جمع‌آوری کنند. بعد از به‌دست آوردن Accolades مورد نیاز بازیکنان باید رویدادهای Expedition را تمام کنند تا محل فستیوال‌های جدید آزاد شود.

بازی Forza Horizon 5 درکنار مسابقات مختلف از آفرود گرفته تا مسابقات نقطه به نقطه، رویداد‌هایی با نام Horizon Stories خواهد داشت که هر یک از آن‌ها داستانی متفاوت را روایت‌ می‌کنند و با کامل کردن هر قسمت از یک مجموعه Horizon Stories معمولا جوایز متنوعی از جمله ماشین‌های کمیاب و Accolades در انتظار بازیکنان است. فعالیت‌های دیگر مانند Danger Sign (پرش از ارتفاعات بلند)، Trailblazer (طی کردن مسیر مشخص در زمان تعیین شده)، Drift Zone (کسب امتیاز با دریفت)، Speed Trap و Speed Zone (رسیدن به سرعت مشخص و حفظ میانگین سرعت تعیین شده) همگی در بازی حضور دارند، همچنین بازیکنان می‌توانند مشغول انجام دادن چالش‌های عکاسی، شرکت در The Eliminator بتل رویال برای ماشین‌ها با ۹۶ شرکت کننده و درنهایت شرکت در رویداد Playground Games (مینی گیم‌های مختلف که در پنج راند برگزار می‌شود) شوند.

منبع متن: زومجی

سیستم مورد نیاز

حداقل سیستم مورد نیاز:

0.00:Windows 10 64-bit version 15063.0 or higher
Processor:Intel i5-4460 or AMD Ryzen 3 1200Intel i5-8400 or AMD Ryzen 5 1500X
Memory:8 GB RAM16 GB RAM
Graphics:NVidia GTX 970 OR AMD RX 470NVidia GTX 1070 OR AMD RX 590
DirectX:Version 12
Storage:110 GB available space