توضیحات

Far Cry 6 نام عنوانی در سبک تیراندازی اول شخص، اکشن، ماجراجویی می باشد که توسط استودیوی بازی سازی Ubisoft Toronto ساخته شده و توسط شرکت Ubisoft در تاریخ 7 اکتبر 2021 برای پلتفرم های PlayStation 4, Xbox Series X and Series S, Xbox One, PlayStation 5, Amazon Luna, Google Stadia و سیستم عامل ویندوز منتشر شده است.

توجه

این بازی تنها بر روی ویندوزهای 64 بیتی با بیلد 20H1 و بالاتر اجرا می شود و بر روی ویندوزهای 32 بیتی اجرا نخواهد شد. نسخه DODI فاقد ست آپ و شامل HD Texture Pack و تمامی DLC های منتشر شده برای این بازی می باشد.

Far Cry 6 مانند نسخه های قبلی این سری، یک بازی اکشن و ماجرایی تیراندازی اول شخص است که در یک محیط جهان باز اتفاق می‌افتد که بازیکن می‌تواند با پای پیاده یا از طریق وسایل نقلیه مختلف زمینی، آبی و هوایی حرکت کند. جهان بازی به هفت منطقه اصلی با مجموعه ای از نواحی تقسیم شده که از مناطق شهری و جنگل های متراکم گرفته تا رشته کوه ها و اقیانوس های باز را شامل می شود.

این عنوان ششمین سری از فرنچایز پرطرفدار Far Cry 6 است که داستان آن در جزیره خیالی یارا (Yara) در دریای کارائیب روایت می شود که توسط دیکتاتوری به نام "ال پرزیدنت" آنتون کاستیلو (با بازی جانکارلو اسپوزیتو) اداره می شود که پسرش دیگو (آنتونی گونزالس) را برای پیروی از حکومت خود بزرگ می کند. بازیکنان در نقش مبارز چریکی دنی روجاس (با صداپیشگی نیسا گوندوز یا شان ری) تلاش می کنند تا کاستیو و رژیم او را سرنگون کنند.

گیم پلی بازی بر روی مبارزه و اکتشاف تمرکز دارد و بازیکنان با استفاده از طیف گسترده ای از سلاح ها و ابزارها با سربازان کاستیو و حیات وحش خطرناک این جزیره مبارزه می کنند. این بازی دارای المان های جذاب بسیاری است که در بازی های نقش آفرینی یافت می شوند، مانند سیستم افزایش سطح و ماموریت های جانبی. همچنین دارای حالت چند نفره Co-op نیز است.

گیم پلی بازی بر روی نبردهای مسلحانه و نزدیک تمرکز دارد. بازیکنان می‌توانند از طیف گسترده‌ای از سلاح‌های معمولی (مانند سلاح‌های کمری، تفنگ‌های تهاجمی، مسلسل‌های دستی، تفنگ‌های ساچمه‌ای، مسلسل‌های سبک، تفنگ‌های تک تیرانداز و نارنجک‌انداز) استفاده کنند. سلاح های گرم را می توان با استفاده از موادی که در سراسر جهان یافت می شود، سفارشی کرد.

این بازی دارای چندین نمونه اولیه از تسلیحات ویژه به نام "سلاح های حل کننده" است که هر کدام امتیاز خاصی را برای بارگیری بازیکن ارائه می دهد به عنوان مثال یک تفنگ میخکوبی بی صدا از فاصله نزدیک. کوله‌پشتی «Supremo» دیگر مورد افزوده شده است که با اختصاص دادن امتیازات بیشتر به بارگیری بازیکن، مانند شلیک موشک‌های خانگی یا دیدن دشمنان از طریق اجسام جامد، سبک بازی را تقویت می‌کند. برخلاف عناوین قبلی این سری، بازیکنان می‌توانند اسلحه‌ها را مخفی کنند در نتیجه، NPC های دشمن در هنگام دیدن بازیکن حمله نمی کنند مگر اینکه در مناطق محدود شده باشند.

سیستم مورد نیاز

حداقل سیستم مورد نیاز:

OS:Windows 10 (20H1 or newer) – 64 bit onlyWindows 10 (20H1 or newer) – 64 bit only
Processor:AMD Ryzen 3 1200 – 3.1 GHz / Intel i5-4460 – 3.2 GHzAMD Ryzen 5 3600X (3.8 GHz) / Intel i7-7700 (3.6 GHz) or higher
Graphics:AMD RX 460 (4 GB) / Nvidia GTX 960 (4 GB)AMD RX VEGA64 (8 GB) / Nvidia GTX 1080 (8 GB) or higher
Memory:8 GB (Dual-Channel mode)16 GB (Dual-Channel mode)
Storage:60 GB HDD (SSD recommended)60 GB HDD (SDD Recommended) + 37 GB HD Textures (optional)
DirectX:DirectX 12