توضیحات

Escape From Tarkov نام عنوانی مولتی پلیر آنلاین در سبک اکشن، نقش آفرینی، شوتر اول شخص می باشد که توسط استودیوی بازی سازی Battlestate Games ساخته شده و در تاریخ 17 جولای 2017 برای سیستم عامل ویندوز منتشر شده است. بازی در منطقه خیالی نوروینسک، جایی که جنگ بین دو شرکت نظامی خصوصی (United Security "USEC" و Battle Encounter Assault Regiment "BEAR") در جریان است. بازیکنان به مسابقاتی ملحق می‌شوند که به آنها "Raid" می‌گویند که در آن با بازیکنان و ربات‌ها برای غارت مبارزه می‌کنند و هدفشان زنده ماندن و فرار است. مرگ منجر به از دست دادن همه تجهیزاتی می شود که بازیکن استفاده کرده و در طول آن پیدا کرده است، به استثنای چند مورد.

توجه

این بازی تنها بر روی ویندوزهای 64 بیتی اجرا می شود و بر روی ویندوزهای 32 بیتی اجرا نخواهد شد. بازی فاقد ست آپ بوده و تنها می توانید بصورت آفلاین بازی کنید.

توسعه دهندگان بازی Escape from Tarkov از این بازی به عنوان یک بازی ویدئویی بقا و شوتر اول شخص واقع گرایانه و هاردکور یاد می کنند که عناصری را از بازی های آنلاین چند نفره انبوه وام گرفته است. در وضعیت فعلی، Escape from Tarkov مدهای مختلفی را برای بازیکنان در نظر گرفته است: رید آنلاین PMC، رید Scav (مخفف کلمه Scavenger) و یک حالت آفلاین موقت. در این مد ها، بازیکنان می‌توانند بازی انفرادی یا گروهی را انتخاب کنند و در یک طرف نقشه‌های مختلف را انتخاب کنند.

پس از ورود به بازی، به بازیکنان یک نقطه استخراج در سمت دیگر نقشه داده می‌شود و برای فرار باید با دیگر بازیکنان و شخصیت‌های غیربازیکن مبارزه کنند تا به آن نقطه برسند. علاوه بر این مکان های خروج استاندارد، به بازیکنان این فرصت نیز داده می‌شود تا از نقاط استخراج «اختیاری» در نزدیکی وسط نقشه استفاده کنند، اما برای انجام این کار باید شرایط مختلفی را برای هر خروج مانند پرداخت روبل (اصلی در بازی) به همراه نداشتن کوله پشتی، یا داشتن اقلام خاص رعایت کرد.

علاوه بر مبارزه، بازیکنان همچنین می‌توانند در این نقشه‌ها لوت هایی مانند سلاح گرم، تجهیزات و زره پیدا کنند و پس از استخراج، می‌توانند لوت های خود را در یک انبار ذخیره کنند تا در حملات بعدی از آن استفاده کنند یا می‌توانند در یک بازار مجازی به سایر بازیکنان بفروشند.

وقتی بازیکنان می میرند، همه چیز را از دست می دهند، از جمله لوت و تجهیزاتی که در هر مسابقه بدست آورده اند. بازیکنان می‌توانند اسلحه‌ها و تجهیزاتی را که با خود آورده‌اند بیمه کنند و در صورتی که دیگر بازیکنان آن وسایل را نگرفته باشند، می‌توانند به آنها بازگردانده شوند.

در حمله‌های scavenger (که به عنوان scav run شناخته می‌شوند) به بازیکنان به‌جای مواردی از انبار شخصی‌شان، مجموعه‌ای تصادفی از تجهیزات داده می‌شود و وارد حمله‌ای می‌شوند که از قبل در یک مکان تصادفی در حال انجام است. پس از اتمام حمله scavenger، یک تایمر وجود دارد تا زمانی که این مد مجدداً برای بازی در دسترس قرار گیرد. هر حمله بسته به نقشه بین 15 تا 45 دقیقه طول می کشد و ممکن است حداکثر 14 بازیکن داشته باشد.

سیستم مورد نیاز

حداقل سیستم مورد نیاز:

OS:Windows 7/8/10 (64 Bit)
Processor:Dual-core processor 2.4 GHz (Intel Core 2 Duo, i3), 2.6 GHz (AMD Athlon, Phenom II)Quad-core processor 3.2 GHz (Intel i5, i7) or 3.6 GHz (AMD FX, Athlon)
Memory:6 GB8 GB
Graphics:DX11 compatible graphics card with 1 GB memoryDX11 compatible graphics card with 2 GB or more of memory
Storage:20 GB