توضیحات

ENDER LILIES: Quietus of the Knights عنوانی در سبک اکشن نقش آفرینی و مترویدوانا همراه با عناصر سولز لایک می باشد که با همکاری استودیوهای Live Wire و Adglobe توسعه یافته و شرکت Binary Haze Interactive آن را در تاریخ 21 ژوئن 2021 برای کنسول Nintendo Switch و سیستم عامل ویندوز منتشر نموده است. داستان با بیدار شدن دختر بچۀ سپیدپوشی آغاز می‌شود که در همان لحظۀ اول با شبح ترسناک یک شوالیه رو به رو می‌شود که مدعی محافظت از اوست. این دختر بچه، که Lily نام دارد، حافظۀ خود را از دست داده و هیچ درکی از دنیای کابوس‌وار اطرافش ندارد. مدت زمان نامشخصی قبل از شروع داستان، بارانی بی‌امان شروع به باریدن می‌کند و طاعونی سراسر جهان را فرا می‌گیرد که مردم را تبدیل به هیولاهایی می‌کند که جز کشتن به چیز دیگری فکر نمی‌کنند. در این بین، ظهور راهبه‌ای سپیدپوش تبدیل به کورسوی امید بازماندگان می‌شود. پیدا کردن رابطۀ «لیلی» با این راهبه سپیدپوش و علت واقعی مشکلات، چیزی است که در طول این ماجراجویی پر خطر در انتظار مخاطبان است.

گیم‌پلی ENDER LILIES: Quietus of the Knights مثل تمامی آثار مترویدوانا ، بر اساس مبارزه با دشمنان قدرتمند، به دست ‌آوردن قدرت‌های آن‌ها، بازگشت به نقاط قبلی و کند و کاو کردن با قدرت‌های جدید برای پیدا کردن راه‌های تازه است. در ابتدای کار، لیلی حتی امکان پرش دوگانه را هم ندارد و تنها راه مبارزه کردن، احضار شبح شوالیه‌ای است که در ابتدای داستان او را از خواب بیدار کرده است. در اثر مبارزه با دشمنان قدرتمند، توانایی‌های مبارزاتی و حرکتی جدیدی مثل امکان رفتن به محیط‌های زیر آب در اختیار لیلی قرار می‌گیرد که با این توانایی‌های تازه، می‌شود به مراحل قبلی بازگشت و راه‌هایی که سابقاً امکان دسترسی به آن‌ها وجود نداشت را برای پیشروی در محیط‌های جدیدتر، استفاده کرد.

مبارزات با احضار دو نوع از ارواح انجام می‌گیرند که به طور عمومی، باس‌های اصلی تبدیل به شبح‌هایی با امکان استفادۀ بی‌نهایت یا بسیار زیاد می‌شوند که عموماً از توانایی‌هایی مثل استفاده از شمشیر، گرز و ... بهره می‌برند و باس‌های فرعی هم به شبح‌هایی که نقش سلاح‌های پرتابی و کارکردهای جادویی را ایفا می‌کنند، تبدیل می‌شوند که این دستۀ دوم دارای محدودیت استفاده بوده و هر بار باید با رسیدن به مکان‌های استراحت که امکان ذخیره‌سازی و فست تراول را فراهم می‌کنند، مجدداً این ابزار جنگی را شارژ کنید. در همین مکان‌های استراحت، امکان تغییر ترکیب سلاح‌ها و ارتقاء توانایی‌های آن‌ها وجود دارد که هر کدام نیازمند جمع‌آوری آیتم‌های خاصی هستند.

با کشتن دشمنانِ بزرگ و کوچک، تعدادی از توانایی‌های پایۀ لیلی افزایش می‌یابد و تعدادی آیتم هم وجود دارند که به کمک آن‌ها می‌توانید میزان آسیب دیدن لیلی یا آسیب زدن او به دشمنان در حین مبارزات و در شرایط محیطی مختلف را ارتقاء دهید. برخلاف آثار سولزلایک، در اثر مُردن هیچ چیزی را از دست نخواهید داد و فقط مجبور به شروع از نزدیکترین محل استراحت هستید. از نظر بصری، ‌ ENDER LILIES: Quietus of the Knights بسیار زیباست و در کنار طراحی با دقت و پر جزئیات لیلی و شبح‌های محافظ، همین میزان توجه را در طراحی دشمنان و ظاهر ترسناک آن‌ها هم شاهد هستیم. پس زمینۀ محیط‌ها که از روستاهای نابود شده تا دخمه‌های امارت‌های متروکه را شامل می‌شوند هم از این زیبایی طراحی بی نصیب نمانده‌اند و باران شومی که تقریباً هیچ گاه شما و لیلی را تنها نمی‌گذارد هم حس نمور و فرسوده شدن محیط را به خوبی منتقل می‌کند. موسیقی متن نیز به حد زیادی یادآور حس و حال موسیقی سری Nier است که به زیبایی کار افزوده است.

منبع متن : بازی مگ

توجه

این بازی تنها بر روی ویندوزهای 64 بیتی اجرا می شود و بر روی ویندوزهای 32 بیتی اجرا نخواهد شد.

سیستم مورد نیاز

حداقل سیستم مورد نیاز:

OS:Windows 7 SP1 64-bitWindows 10 64-bit
Processor:Dual Core @ 2.00GhzQuad Core @ 2.50Ghz
Memory:2 GB RAM4 GB RAM
Graphics:1 GB of video RAM2 GB of video RAM
DirectX:Version 11Version 11
Storage:2 GB available space2 GB available space
Additional Notes:16:9 recommended