توضیحات

Dishonored 2 عنوانی هیجان انگیز در سبک اکشن و مخفی کاری می باشد که توسط تیم Arkane Studios توسعه یافته و کمپانی مطرح Bethesda Softworks آن را در تاریخ 11 نوامبر 2020 برای کنسول های Xbox One, PS4 و سیستم عامل ویندوز منتشر کرده است. داستان نسخه دوم روایت‌گر جادوگری شرور است که قصد دارد با کنار زدن رقیب اصلی خود، تخت پادشاهی را تصاحب کرده و بر سرزمین دانوال فروانروایی کند. حال شما می‌بایست با انتخاب شخصیت خود مانع از این کار شوید و تک به تک مهره‌های کلیدی دلایلاه را از پیش‌روی برداشته تا به مهره اصلی بازی برسید. از لحاظ داستانی ۱۵ سال از وقایع نسخه اول می‌گذرد و امیلی به یک دختر بالغ و جنگجو تبدیل شده و از طرفی شایعاتی از یک قاتل سریالی به نام Crown Killer بگوش می‌رسد که در حال قتل عام مخالفین امیلی است و تمامی مردمان "دانوال" امیلی و کورو را مقصر می‌دانند. این اولین چالش داستانی بازی است که شما به عنوان کاراکتر اصلی از دروغ بودن آن خبر دارید اما فضای حاکم بر بازی کاملا بر ضد شماست.

شروع اصلی داستان از جاییست که سالگرد قتل جاسمین (مادر امیلی) در کاخ سلطنتی دانوال در حال برگزاری است و مهمانی ناخوانده وارد مهمانی می‌شود. شخصی بنام "دلایلاه" که خود را خواهر ناتنی "جاسمین" و جانشین برحق وی می‌داند. در همین ابتدای بازی دو انتخاب برای شما در نظر گرفته می‌شود. بازی کردن از طریق کورو آتانو یا از طریق امیلی کالدوین؟ گیم‌پلی Dishonored 2 از لحاظ ساختار همان ویژگی‌های نسخه اول را حفظ کرده اما به شکل قابل تحسینی در جزئیات و ابزار قتل بازی بسط داده شده و از همه مهم‌تر استایل خاص گیم‌پلی شخصیت امیلی نیز به آن افزوده شده است. از این بخش می‌توان این نتیجه را گرفت که انتخاب گزینه دو شخصیتی در بازی بیشتر بر روی گیم‌پلی تاثیر گذار بوده است و تنوع گیم پلی بازی با کورو و امیلی بشدت جالب و جذاب است.

همانند قبل شمشیر و پیستول دو یار همیشگی شماست با پیش‌روی در بازی می‌توانید از Crossbow به‌عنوان سلاح گرم دوم خود استفاده کنید. نکته‌ای که در Dishonored 2 شدیدا جذابیت را بالا برده است، فینیشرهایی که است که می توانید بر روی دشمنان اعمال کنید. حرکات تمام کننده با تمام خشونت بالای خود آن‌چنان جذاب هستند که بعضی اوقات قید مخفی‌کاری را می‌زنید و فقط می‌خواهید دشمنان را با شمشیر خود سلاخی کنید. ویژگی دیگری که در این نسخه اضافه شده است، قابلیت استفاده از سربازان و دشمنان شما به‌عنوان سپر انسانی است که در مواقع شلوغ به کمکتان می‌آید. استودیو Arkane با قرار دادن قدرت‌های متنوع و کارآمد بخش مخفی‌کاری بازی را در بالاترین سطح حفظ کرده است. تنوع بالای بخش مخفی کاری و کشتن دشمنان دو عاملی است که ارزش تکرار را بالا می‌برد.

سیستم بروزرسانی بازی نیز همانند قبل بوده و می‌بایست با پیدا کردن Runeهای بازی، قدرت‌های جادویی یا قدرت بدنی و قابلیت‌های فردی خود نظیر بلند پریدن، قدرت از بین بردن درب‌های چوبی قفل شده و ... را بروزرسانی کنید. همچنین در بازی یک سیستم کرفتینگ نیز وجود دارد که با پیدا کردن سرنگ‌های این بخش و ترکیب آن‌ها با سایر سرنگ‌ها می‌توانید ویژگی‌های جدیدی را برای خود بوجود بیاورید. اگر می‌خواهید همیشه در محیط و مبارزات حرفی برای گفتن داشته باشید، سعی کنید با جمع آوری سکه و پول در محیط بازی کیف پول خود را پر نگه دارید. زیرا در فروشگاه‌های موجود در محیط بازی، قیمت‌ها و آیتم‌ها به‌گونه‌ای است که دوست دارید از هرکدام چندتایی داشته باشید تا خود را همیشه مجهز نگه دارید.

منبع متن : پردیس گیم

توجه

این بازی تنها بر روی ویندوزهای 64 بیتی اجرا می شود و بر روی ویندوزهای 32 بیتی اجرا نخواهد شد.

تصاویر بازی Dishonored 2:

تریلر بازی Dishonored 2:

سیستم مورد نیاز

حداقل سیستم مورد نیاز:

OS: Windows 7/8/10 (64-bit versions)
Processor: Intel Core i5-2400/AMD FX-8320 or better
Memory: 8 GB RAM
Graphics: NVIDIA GTX 660 2GB/AMD Radeon HD 7970 3GB or better
Storage: 60 GB available space

سیستم پیشنهادی:

OS: Windows 10 (64-bit versions)
Processor: Intel Core i7-4770/AMD FX-8350 or better
Memory: 16 GB RAM
Graphics: NVIDIA GTX 1060 6GB/AMD Radeon RX 480 8GB or better
Storage: 60 GB available space