توضیحات

Dead Cells یک بازی در سبک اکشن ماجراجویی و با فضایی دوبعدی است که توسط استودیو Motion Twin توسعه یافته و در تاریخ 6 آگوست 2018 برای کنسول های PS4, Xbox One, Nintendo Switch و سیستم عامل های ویندوز، مک و لینوکس منتشر شده است. در Dead Cells بازیکن کنترل موجودی عجیب و لجن مانند را بر عهده دارد که وارد بدن یکی از اجساد موجود در سیاهچال می شود و می خواهد راهش را به بیرون از سیاهچال پیدا کند. یکی از عناصر اصلی این عنوان اکتشاف در جهان بازی است چرا که آیتم های متنوع و مفیدی در گوشه گوشه نقشه بازی تعبیه شده که یافتن آن ها بر جذابیت گیم پلی خواهد افزود. شما با اکتشاف در طی مراحل بازی و جنگ با دشمنان می توانید سلاح های قوی، گنجینه های ارزشمند، پوسته، مسیر ها و اتاق های مخفی، پاور آپ و در مواقعی cells یا همان سلول دریافت کنید.

cells در واقع نوعی پول مرسوم در دنیای بازی است که با آن می توانید تجهیزاتتان را ارتقاء دهید یا آیتم های جدید باز کنید؛ به شرطی که به فروشنده ای که بین مراحل وجود دارد برسید. بازی از نوعی سیستم permadeath استفاده می کند به این معنی که با مرگ بازیکن و احیای دوباره، وی تمام سلول ها یا پول های دیگر و آیتم هایش را از دست می دهد و به آغاز مرحله باز می گردد؛ اما با هر مرگی بازیکن قوی تر خواهد شد و امکان یافتن آیتم های قوی تر بیشتر خواهد شد.

به گفته سازندگان سیستم مبارزه نیز شبیه سری Dark Souls است منتها از نوع دوبعدی آن ! شما با 4 باس که به Keepers معروفند و دشمنان سرسختی طرفید که از هوش بالایی برخوردارند و رفتارهای متفاوتی از خود بروز می دهند، اما نگران نباشید زیرا که شخصیت بازی ما حتی توانایی یادگیری حرکات دشمن را نیز دارد. بیش از 50 نوع اسلحه و جادو در بازی وجود دارد و همچنین با باز شدن توانایی های خاص می توان از راه های مختلفی مراحل را طی کرد، که بستگی به نوع گیم پلی مد نظر بازیکن دارد. Dead Cells همراه با کلی از ویژگی های مثبت دیگر توانست نظر منتقدین زیادی را به خود جلب کند و یکی از بهترین بازی های اکشن دوبعدی است.

سیستم مورد نیاز

حداقل سیستم مورد نیاز:

OS:Windows 7+
Processor:Intel i5+Intel i5+
Memory:2 GB RAM4 GB RAM
Graphics:Nvidia 450 GTS / Radeon HD 5750 or betterNvidia GTX 460 / Radeon HD 7800 or better
Storage:5 GB available space5 GB available space
Additional Notes:DirectX 9.1+ or OpenGL 3.2+