توضیحات

Days Gone عنوانی پساآخرالزمانی در سبک اکشن ماجراجویی و ترس و بقا با محیطی جهان باز می باشد که توسط تیم Bend Studio توسعه یافته و شرکت PlayStation Mobile آن را در تاریخ 17 می 2021 برای سیستم عامل ویندوز و پیش از آن در سال 2019 به صورت انحصاری برای PS4 منتشر کرده است. داستان Days Gone دو سال بعد از شیوع دیوانه‌وار ویروسی است که کل جهان را درگیر خود می‌کند و تمرکز اصلی داستان بر شخصیت دیکن سینت. جان (Deacon St. John) است. او که یک بایکر تمام عیار به شمار می‌آید و خود را وقف فرقه‌اش و خصوصاً دوستش بوزمن کرده، عاشق پرستاری به نام سارا است. زندگی دیکن گویی به قبل و بعد آشنایی با سارا تقسیم شده است. بعد از سرخوردگی پیشین از زندگی و سیستمی که درون آن زندگی می‌کند، حال هدفی دارد و آن هدف ساراست. و حالا همه‌ی این پارادایم‌ها و روابط، تحت تاثیر شیوع بیماری قرار گرفته‌اند. یک جدایی مرگ‌بار اتفاق می‌افتد و در اثر حادثه‌ای که شبیه به افتتاحیه بازی The Last of Us است، دیکن از سارا جدا می‌شود و با بوزمن، مسیر زندگی در این ویرانه‌ زیبا را در پیش می‌گیرد.

Days Gone در منطقه‌ای خیالی در اورگان آمریکا روایت می‌شود. از جنگل‌های پرپشت و سرسبز که در جای جای آن فریکر ها (اسم مخصوص زامبی‌ها در بازی) در کمین هستند تا مناطق خشک بیابان-گونه و حتی کوه‌پایه‌های پوشیده از برف. جهان بازی یکی از متنوع‌ترین محیط‌ها را در بین بازی‌های جهان-باز این نسل دارد و این قسمت خیالی از اورگان محل رخداد انواع ماموریت‌های داستانی و غیر داستانی است. انواع گروه‌های مختلف در سراسر آن پخش شده‌اند و هر کدام نیز فلسفه وجودی و نوع حکم‌رانی مخصوص به خود را دارند. در همین حین نیز فریکرها در دسته‌های چند ده‌تایی تا چند صدتایی (Hordes) پخش شده‌اند. حتی همین محیط نیز روی شرایط زندگی فریکرها نیز تاثیر گذار است، به عنوان مثال در طول روز آن‌ها بیشتر خواب هستند و کمتر بیرون می‌آیند یا مثلا مواقعی که هوا بارانی است، قدرت بیشتری دارند و خطرناک‌تر می‌شوند.

عامل دیگری که در Days Gone بسیار اهمیت دارد، موتور دیکن است. خود همین موتور به تنهایی شخصیت جداگانه‌ای در طول بازی دارد. اولا که دیکن بسیار به آن وابسته است و مانند فرزند خود از آن مراقبت می‌کند و دوما در این محیط پر خطر تقریبا تنها رفیق شفیق اوست. می‌توان آن را رنگ زد و ارتقایش داد؛ همه‌ی این‌ها به شرطی است که مراقب تمام نشدن سوخت آن و تعمیر کردن هر چند وقت یک بارش باشید. کمپ‌هایی در بازی هست که هر کدام نیز جو مخصوص به خود را دارند. در هر کمپ می‌توان با گیاهانی که در بازی پیدا می‌کنید و یا حتی تکه‌هایی از گوش فریکرها، به تهیه لوازم مورد نیاز خود بپردازید. با انجام ماموریت‌های مخصوص هر کمپ، مقداری «اعتماد» کسب می‌کنید که برای خرید و ارتقای بعضی از لوازم ضروری است و هرچه اعتماد بالاتر باشد، در بازی دست بالاتر را خواهید داشت.

بازی از همان ابتدا دست بازیکنان را در نوع پشیبرد بازی، باز می‌گذارد. می‌خواهد حمله به فریکرها باشد یا گروه‌های رقیب؛ اما مهم‌تر از نوع پیشبرد، مدیریت منابع است؛ هرچه نباشد بازی جهان-باز است و پر از زامبی؛ و به تبع ژانری که به کار گرفته شده، کمبود مهمات و منابع یکی از خصوصیات اصلی بازی است. در Days Gone می‌توان با اسلحه‌های متنوع حمله کرد، به طور مخفیانه یا حتی از نزدیک و با انواع و اقسام چوب، اره و چوب بیسبال به درگیری پرداخت.

منبع متن : ویجیاتو

توجه

این بازی تنها بر روی ویندوز 10 نسخه 64 بیتی اجرا می شود و بر روی ویندوزهای 32 بیتی اجرا نخواهد شد.

مسیر فایل های سیو بازی در نسخه FLT آدرس C:/Users/username/AppData/Local/BendGame/Saved/76561199463967720/SaveGames و در نسخه ElAmigos آدرس C:/Users/username/AppData/Local/BendGame/Saved/SaveGames می باشد. (ممکن است عدد ذکر شده در اینجا با نام پوشه شما متفاوت باشد). در صورت نیاز محتویات پوشه قدیمی را به پوشه جدید انتقال دهید.

تصاویر بازی Days Gone :

تریلر بازی Days Gone :

سیستم مورد نیاز

حداقل سیستم مورد نیاز:

OS: Windows 10 64-bit
Processor: Intel Core i5-2500K@3.3GHz or AMD FX 6300@3.5GHz
Memory: 8 GB RAM
Graphics: Nvidia GeForce GTX 780 (3 GB) or AMD Radeon R9 290 (4 GB)
DirectX: Version 11
Storage: 70 GB available space
Additional Notes: Though not required, SSD for storage and 16 GB of memory is recommended

سیستم پیشنهادی:

OS: Windows 10 64-bit
Processor: Intel Core i7-4770K@3.5GHz or Ryzen 5 1500X@3.5GHz
Memory: 16 GB RAM
Graphics: Nvidia GeForce GTX 1060 (6 GB) or AMD Radeon RX 580 (8 GB)
DirectX: Version 11
Storage: 70 GB available space
Additional Notes: Though not required, SSD for storage is recommended