توضیحات

Crash Bandicoot 4 عنوانی سرگرم کننده در سبک اکشن پلتفرمر می باشد که توسط استودیو Toys for Bob ساخته شده و کمپانی Activision آن را ابتدا در سال 2020 برای Xbox One و PS4 و سپس در مارس 2021 برای کنسول های Nintendo Switch, PS5, Xbox Series X/S و سیستم عامل ویندوز منتشر کرد. داستان بازی درست پس از اتفاقات نسخه Warped در جریان است. جایی که پس از شکست در مقابل Crash Bandicoot, حالا Uka Uka در تلاش است تا خودش و دکتر Cortex و دکتر Tropy را آزاد سازد. تلاش های او شکافی در زمان و مکان ایجاد کرده، و باعث فرار Cortex و Tropy می شود هر چند خود او بیهوش می شود. از طرف دیگر این دو که موفق به فرار می شوند این هدف را دارند تا جهان های متعدد را به چنگ آورده و بر زمان های مختلف و دنیاهای گوناگون یا همان Multiverse تسلط پیدا کنند. در همین زمان Aku Aku برادر Uka Uka که عدم تعادل زمان و مکان را حس میکند، به سرعت خود را پیش Crash Bandicoot می رساند. هدف Crash Bandicoot, خواهرش Coco و همراهانش، پیدا کردن ماسک های Quantum است.

Crash Bandicoot 4 تقرییا تمام ویژگی ها، المان ها، قابلیت ها و موارد سه گانه اصلی و Sane trilogy را حفظ کرده است. همین مسأله باعث شده با وجود شکل و شمایل مدرن و جدید، بازی کاملا کلاسیک باشد و باب میل و سلیقه مخاطبان قدیمی و هواداران دو آتیشه این فرانچایز. اما چیزی که باعث فوق العاده شدن گیم پلی و المان های مرتبط با آن شده است، تلفیق ویژگی های جدید و قدیمی است. در این نسخه شاهد موارد مختلفی هستیم که رنگ و بویی تازه به پلتفرمینگ بازی بخشیده اند. از استفاده از طناب (Rope Swinging) گرفته، تا راه رفتن بر روی دیوار ها (Wall Running) و همچنین اضافه شدن بخش جدید Retro…

به دلیل ماهیت داستان بازی که شدیدا با سفر در زمان و موارد این چنینی گره خورده، شاهد مراحلی جذاب در انواع و اقسام لوکیشن های مختلف هستیم. از مراحل جنگلی یا کشتی دزدان دریایی کرفته، تا شهرهایی با ماشین های پرنده، مناطق برفی و خلاصه هر جایی که فکرش را بکنید. شما بایستی ماسک های کوانتومی را در طول مراحل مختلف پیدا کنید. بعد از آزاد کردن هر ماسک، آن ماسک در طول مراحل بعدی وجود خواهد داشت. ماسک های کوانتومی قابلیت های مکان-زمانی در اختیار بازیبازان قرار می دهند. برای مثال یکی از ماسک ها جاذبه را برعکس و خنثی کرده و به نوعی قابلیت پرواز را فراهم می سازد و ماسکی دیگر اجازه آهسته کردن زمان را به شما می دهد.

در هر بخش از Crash Bandicoot 4، شاهد مراحل انتخابی ولی بسیار جذابی هستیم که در آن بازیبازان در نقش دوستان کرش بندیکوت مانند Tawna و Dingodile قرار می گیرند. نکته فوق العاده در مورد این شخصیت ها این است که آنها هر کدام قابلیت های مخصوص خود را دارا هستند به همین دلیل بازی با هر کدام آنها تجربه ای متفاوت به ارمغان خواهد آورد. برای مثال Cortex قابلیت دابل جامپ یا چرخش را دارا نیست، اما در عوض سلاحی دارد که دشمنان را به سکو های قابل استفاده تبدیل می کند. در طراحی مراحل نیز به شدت به قابلیت های این شخصیت ها و کاربرد های آنان توجه شده تا به طور عینی و کاربردی شاهد استفاده از این قابلیت های متفاوت و جذاب در طول مراحل باشیم‌.

منبع متن : گیمفا

توجه

این بازی تنها بر روی ویندوز 10 اجرا می شود و بر روی ویندوزهای دیگر اجرا نخواهد شد.

تصاویر بازی Crash Bandicoot 4 :

تریلر بازی Crash Bandicoot 4 :

سیستم مورد نیاز

حداقل سیستم مورد نیاز:

Operating System: Windows® 10
Processor: Intel® Core i3-4340/AMD FX-6300. ARM64 installation not recommended
Video: Nvidia GTX 660/AMD Radeon HD 7950
Memory: 8 GB RAM
Storage: 30 GB
Input: Keyboard + mouse and controllers are supported

سیستم پیشنهادی:

Operating System: Windows® 10
Processor: Intel® Core i5-2500k/AMD Ryzen 5 1600X. ARM64 installation not recommended
Video: Nvidia GTX 970/AMD R9 390
Memory: 16 GB RAM
Storage: 30 GB
Input: Controller with Vibration feedback