توضیحات

Cloudpunk عنوانی در سبک ماجراجویی و اکتشافی با فضای علمی تخیلی می باشد که توسط استودیو ION LANDS توسعه یافته و با همکاری شرکت Maple Whispering در تاریخ 23 آپریل 2020 برای کنسول های Nintendo Switch, PS4, Xbox One و سیستم عامل ویندوز منتشر گردید. داستان بازی در شهری خیالی به نام «نِوالیس» (Navalis) رخ می‌دهد که در آسمان‌ها بوده و پذیرای انواع و اقسام انسان‌هاست. بازیکنان در این شهر در نقش دختری خاورمیانه‌ای به نام «رانیا» (Rania)‌ قرار می‌گیرند. «رانیا»، که در گذشته یک موزیسین بوده، با درگذشت مادرش به‌دلیل فقر و تنگدستی تصمیم به کوچ رفته و از محل زندگی‌ خودش به Navalis مهاجرت می‌کند. وی در این شهر شغل کسی را دارد که با دریافت دستورات از سمت کمپانی غیرقانونی «کِلاودپانک» (Cloudpunk)، محموله‌های غیرعادی جابه‌جا کرده و گاها به رابطه‌های زیرزمینی ناخودآگاه کمک می‌کند. چیزی که Rania نمی‌داند، این بوده که از طریق همین جابه‌جایی ساده قرار است سرنوشت هزاران ساکن شهر مذکور را تعیین کند.

عنوان Cloudpunk شدیدا داستان‌محور بوده و چیزی به اسم ‌گیم‌پلی چندان در آن وجود ندارد. در عوض، به لحاظ روایی، شدیدا غنی است. در طول بازی، Rania با اشخاص و موجودات متفاوتی برخورده که هر یک روایتی مجزا و تازه برای تعریف کردن دارند. اما دو شخص هستند که از ابتدا تا انتها با شما همراه بوده و با صحبت‌هایشان تفکر شما را به سمت‌وسوی بخصوصی می‌برند. اولین نفر، مسئول بخش کنترل بوده که صرفا او را با نام «کنترل» (Control) صدا می‌زنیم. ظاهر این شخص برملا نمی‌شود، در عوض به واسطه‌ی کردار و صدای او، متوجه شخصی پیر و فرتوت می‌شوید که زندگی‌اش را با راهنمایی حاملان کمپانی گذرانده و به کارش عادت کرده است. نفر دوم، هوش مصنوعی شخصی Rania بوده که «کامو» (Camus) نام دارد، اسمی برگرفته شده از فیلسوف مشهور «آلبر کامو». این هوش مصنوعی ذاتا پرسشگر است، بدان معنا در سرتاسر داستان دائما بابت کارهایی که Rania انجام داده یا اشخاصی که با آن‌ها در ارتباط است، سوال پرسیده، اخلاقی بودن یا منطقی بودنش را زیر سوال می‌برد.

جدای از روایت اصلی بازی، چندین روایت جزئی‌تر هم در بازی وجود داشته که بازیکن مطابق میلش می‌تواند با آن‌ها درگیر شده یا از آن‌ها عبور کند. از آنجایی که برخی به شما ماموریت‌های جانبی داده، می‌توانید هر از گاهی صرفا به گردش و کاوش در شهر Cloudpunk که تمام باز و قابل دسترسی است و انجام ماموریت‌هایی که عموما در جمع‌آوری آیتم، فشردن دکمه یا حل پازل‌هایی بسیار ریز خلاصه می‌شوند بپردازید. گیم‌پلی بازی، در راستای داستانش، به جابه‌جایی محموله با یک ماشین پرنده یا با پای پیاده خلاصه می‌شود. شما از سمت بخش کنترل ماموریت دریافت کرده، به محل محموله می‌روید و در انتها ان را به دست مشتری می‌رسانید. بعضی مواقع ماموریت‌های شما کمی تغییر کرده و ممکن است حتی مثل یک تاکسی اشخاصی را سوار کنید. ماشین شما از سلامت بدنه و سوخت برخوردار است، لذا باید حواستان باشد که حین رانندگی به جایی نخورده یا سوخت ماشین را مدیریت کنید. بازیکنان همچنین می‌توانند ماشین خود را شخصی‌سازی کنند که البته بایستی مبلغی را در ازای هرگونه مورد جدید پرداخت کرده و سپس از امکانات جدیدشان لذت ببرند.

منبع متن : پیکسل آرتس

توجه

این بازی تنها بر روی ویندوزهای 64 بیتی اجرا می شود و بر روی ویندوزهای 32 بیتی اجرا نخواهد شد.

تصاویر بازی Cloudpunk :

تریلر بازی Cloudpunk :

سیستم مورد نیاز

حداقل سیستم مورد نیاز:

OS: Windows 7/10 (64-bit)
Processor: AMD / Intel CPU (AMD FX-4300 or Intel i3-4130 or newer)
Memory: 8 GB RAM
Graphics: AMD / NVIDIA dedicated graphics card, with at least 2GB of dedicated VRAM and Shader Model 5.1 support (AMD R9 285 and NVIDIA GeForce GTX 760 or newer)
DirectX: Version 11
Storage: 7 GB available space
Sound Card: Integrated or dedicated DirectX 9 compatible soundcard

سیستم پیشنهادی:

OS: Windows 10 (64-bit)
Processor: AMD / Intel CPU (AMD Ryzen 3 1300x or Intel i7-930 or newer)
Memory: 16 GB RAM
Graphics: AMD / NVIDIA dedicated graphics card, with 6GB of dedicated VRAM and Shader Model 6.0/6.1 support (i.e. AMD RX 580 8GB and NVIDIA GeForce GTX 1060 or newer)
DirectX: Version 11
Storage: 7 GB available space
Sound Card: Integrated or dedicated DirectX 9 compatible soundcard